R e k l a m a
Strona głównaWiadomościAsystent zamiast zastępcy

Asystent zamiast zastępcy

Nie zastępcą, a asystentem burmistrza został Jacek Lewera, przewodniczący rady powiatu pajęczańskiego.

Po zrezygnowaniu ze stanowiska zastępcy burmistrza przez Sławomira Goszczaka nie ustawały spekulacje, kto zajmie jego miejsce. Burmistrz Tokarski przekonywał, że w najbliższym czasie zastępcy powoływać nie zamierza. Dzisiaj już wiemy, że zamiast zastępcy powołał asystenta, który wyręczy go w części obowiązków.

– Dlaczego asystent, a nie zastępca?

– Wiadomo, że stanowiska asystenta jest stanowiskiem mniej kosztownym, a myślę, że mamy wiele pomysłów, które możemy wspólnie zrealizować – tłumaczy Dariusz Tokarski.

 

Burmistrz na swojego asystenta powołał Jacka Lewerę, który w poprzedniej kadencji zasiadał w fotelu wicestarosty powiatu pajęczańskiego, a aktualnie pełni funkcję przewodniczącego rady powiatu.

R e k l a m a

34 KOMENTARZE

guest

34 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
lara
lara
8 lat temu

Dlaczego tworzone są sztuczne miejsca pracy? Każdy inny człowiek po stracie pracy musi sobie jakoś radzić, a dla pana Lewery wymyślono stanowisko aby miał ciepłą posadkę i nie musiał martwić się o kasę.

tola
tola
odpowiedział na komentarz  lara
8 lat temu

W Działoszynie jest dwóch asystentów, wiceburmistrz i co drugi pracownik to albo kierownik albo naczelnik i nikt tego nie komentuje.

Trzeźwy
Trzeźwy
odpowiedział na komentarz  tola
8 lat temu

Normalne, że sam burmistrz nie da rady ogarnać tematu. Każdy jeździ na wakacje czy choruje. Wbrew temu co pokazują Polscy posłowie ludzie nie mają daru biolokacji i nie mogą być w dwóch miejscach jednocześnie. Dlatego normalne, że burmistrz musi mieć zastępce. Jeśli Lewera będzie mniej kosztował budżet jako zastępca to ok.
Co do Draba to jeśli to co piszesz jest prawdą to albo sobie chłop nie radzi albo wydaje mu się, że rządzi co najmniej Bełchatowem. Ale pamiętaj że to wy sami sobie go wybraliście!!!

super-trzeźwy
super-trzeźwy
odpowiedział na komentarz  Trzeźwy
8 lat temu

Ale Gościu banialuki opowiadasz…..Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz… Albo MUSISZ wierzyć…

michu
michu
8 lat temu

Osobiście lubię p. Lewere, ale to jest przesada by tworzyć stanowiska na potrzeby kolegów, ale panowie mają wspólne interesy. P. Tokarski nigdy nie ukrywał swej przynależności do platformy, co często wspominał na zakrapianych imprezach dla radnych…

zocha
zocha
8 lat temu

Wielu rzeczy się spodziewała, ale i to…..

majeranek
majeranek
8 lat temu

J-ek najlepszy był w L.O… że tam nigdy do ich kanciapy znajdującej się na podeście nie zaglądał… tym bardziej z alkomatem hehehe

ołówek
ołówek
8 lat temu

Pan starosta już wyzdrowiał? Bo z tego co kojarzę, krótko po wyborach rozchorował się i nie mógł nawet prowadzić sesji Rady Powiatu.

Właściwie 80% ostatniego uposażenia (będąc na L4) to i tak znacznie więcej niż ryczałt dla przewodniczącego rady.

Edmund
Edmund
8 lat temu

Czyli olowku według Ciebie chorować nie można?!? idąc twoim tokiem rozumowania to jak jesteś na kierowniczym stanowisku nie wolno iść na chorobowe bo ołówek powie ze okradles społeczeństwo!? wnioskuję ze jesteś czytelnikiem ipp. Szkoda ze tak słaba gazeta jeszcze wychodzi. Bo oprócz zdjęć z przedszkoli nie ma nic ciekawego. Zero obiektywizmu.

Stanisław
Stanisław
8 lat temu

Oj joj joj ….

UCZEŃ
UCZEŃ
8 lat temu

Mi się wydaje, że ludzie nie przepadają za Lewerą ponieważ kiedyś był nauczycielem. Podobnie jest np. z Szydłowskim, po prostu ludzie pamiętają go jako belfra i dlatego nie darzą zbytnią sympatią.

nie_mogę
nie_mogę
odpowiedział na komentarz  UCZEŃ
8 lat temu

a nauczyciel był z niego nieprzeciętny, kto pamięta ten wie

Były_uczeń
Były_uczeń
odpowiedział na komentarz  UCZEŃ
8 lat temu

A ja tam pamiętam fajnych nauczycieli. A nawet takich co już nauczycielami dawno nie są. Więc to nie o to raczej chodzi.

Miszkaniec - podatnik
Miszkaniec - podatnik
8 lat temu

To już jest ****… Wystarczy! Z mojej kieszeni na pewno nie pójdzie na ten układ ani grosza. Najwyższy czas zmienić Urząd Skarbowy. Większego wałka, od czasu powołania Lewery na na w-c starostę, nie było aż do teraz. 😀

ppp
ppp
odpowiedział na komentarz  Miszkaniec - podatnik
8 lat temu

Miszkaniec – podatnik … i tu się z tobą zgadzam w całej rozciągłości. Tokarski pokazał szczyt swojej arogancji i kolesiostwa!!!!

dd
dd
odpowiedział na komentarz  Miszkaniec - podatnik
8 lat temu

Nie rozumiem. Jaki w tym wałek?
Skoro ma do niego zaufanie to bierze go na zastępce.

Mieszkaniec - podatnik
Mieszkaniec - podatnik
odpowiedział na komentarz  dd
8 lat temu

Jaki wałek? Ano w Polsce to się nazywa wałek pospolity.
Zaufanie? W polityce zaufanie? Aaaa!!! „Zaufanie” – pewnie masz rację 😉

ppp
ppp
8 lat temu

dd…. zaufanie??? … w polityce jak to powiedział kiedyś jeden z polityków z wyższej półki (nazwiska niestety nie pamiętam) – nie ma zaufania, są wyłącznie układy, układziki,…!!!

ajwaj
ajwaj
8 lat temu

To już jest skandal, że ktoś bierze pieniądze i z powiatu i z urzędu miasta.
W sumie dlaczego w pajęczańskich władzach sami nauczyciele?! Tokarski, Lewera, Pluciński, Hałaczkiewicz, Szydłowski, nowy wicestarosta etc.

jarek
jarek
odpowiedział na komentarz  ajwaj
8 lat temu

W obecnej kadencji radnymi są osoby które pracują w jednostkach podległych starostwu ( niektórzy nawet na stanowiskach kierowniczych) i osoby ktore pracują w trzech urzędach gmin wiec to zaden ewenement.

obywatel
obywatel
odpowiedział na komentarz  jarek
8 lat temu

Takimi łatwiej się steruję. Po pierwszych posiedzeniach dostają but gdzie ich miejsce i jak mają głosować. Wyobraźcie sobie takie kukły ze sznurkami przy rękach, a za plecami mechanizm władzy. To są właśnie Ci panowie. Taki jest przecież cały nasz rząd. Oczywiście każdy z uśmiechem na twarzy przyjmuje co miesięczną zapłatę….

ppp
ppp
odpowiedział na komentarz  ajwaj
8 lat temu

ajwaj … dla takich jak my – przeciętnych ludzi, to jest z pewnością skandal i godne potępienia, … ale zobaczysz jak pięknie i mądrze Tokarski wraz z Lewerą wytłumaczą społeczeństwu w odpowiednim czasie jak bardzo mylimy się w swoich osądach….:-))

majeranek
majeranek
8 lat temu

Oi tak nauczycielem był nieprzeciętnym… hehehe . Jak skończyły się hot-dogi u kuliśki na przegryzkę to skończyli swoje kariery „nauczycielskie”

obywatel
obywatel
8 lat temu

A myślałem, że temu Panu już podziękowali. Bo troszkę nabroił:) Cóż zdobyte haki i układy działają. Nie lubię tego człowieka. Jest od lizania wyżej posadzonych pupek. Oczywiście jak większość polityków żadnych obietnic nie spełnia tylko mydli oczy ładną gadką. Ten rodzinny urząd też mi się nie podoba. Prace dostaniesz za plecy haki albo po rodzinie. Taka „nasza mała sielanka” za moje…

MundryJanek
MundryJanek
8 lat temu

Czekam na zmianę prawa, gdy ilość kadencji wójtów/burmistrzów/prezydentów miast, starostów i wszelkiej maści radnych będzie ustawowo ograniczona, tak jak prezydenta kraju.
Niestety często dzieje się tak, że jeśli kogoś nie wybiorą na wójta/burmistrza to wskakuje na radnego. Dlatego powinno się zabronić startowania z kilku list wyborczych.

Jurek
Jurek
8 lat temu

Pójdzie kolego z Twojej kieszeni oj pójdzie. I nawet więc niż sobie myślisz. Sprytnie to Panowie wymyślili. Jakby Lewera był zastępcą to by musiał zdać mandat radnego i dietka Przewodniczącego by poszła się ….. A tak trochę może mniej dostanie (tak żeby ludzie nie gadali) jako asystent, do tego 2 tys jako Przewodniczący i w sumie będzie miał więcej jak normalnie zastępca. To są oszczędności. A kto zapłaci ? Pani zapłaci , Pan zapłaci , My zapłacimy jak mawiał klasyk….

ilepiejniebędzie
ilepiejniebędzie
8 lat temu

Zwykli śmiertelnicy niestety nie mają żadnego wpływu na rządzących,tylko układy,układziki,znajomości.Człowiek,który jest mądry,zdolny i wykształcony tylko cudem i przy pomocy sił nadprzyrodzonych może otrzymać dobrze płatną pracę,a człowiek z układu zawsze spadnie na cztery łapki,nie tu to tam,jeden drugiemu pomoże,wesprze w potrzebie bidulę – a my oczywiście za to zapłacimy i nie zmienimy tego,choćbyśmy się……..na torach położyli.

ja
ja
8 lat temu

to rysia synek

PAJ
PAJ
8 lat temu

A TO TEN NIEŚLUBNY I DLATEGO MA PRACE

aga
aga
8 lat temu

Koalicja powinna go wywalić na zbity pysk pedała

majeranek
majeranek
8 lat temu

zgadzam się, pozwalał sobie za dużo wobec uczniów a teraz wypływają brudy na powierzchnię hehe ciekawe kiedy jakieś filmiki…

Dam
Dam
odpowiedział na komentarz  majeranek
8 lat temu

„pozwalał sobie za dużo wobec uczniów”

Mógłbyś sprecyzować?

wołga
wołga
8 lat temu

Najważniejsze ,że jest posadka. Reszta było minęło i zapomniane 🙂

Aga
Aga
8 lat temu

o jakim przykładzie mówisz?