R e k l a m a
Strona głównaWiadomościCzy w byłej szkole powstawanie klinika?

Czy w byłej szkole powstawanie klinika?

Podczas czwartkowej sesji radni gminy Pajęczno uchwalili ustawę, która umożliwi wydzierżawienie budynku po byłej szkole w Gajęcicach Starych na okres 25 lat

Zainteresowani wyremontowaniem szkoły są lekarze którzy chcieliby stworzyć w tym miejscu specjalistyczną klinikę. Planowany koszt inwestycji może przekroczyć nawet  7 milionów złotych, dlatego spółce zależy na jak najdłuższym czasie najmu.

Burmistrz Tokarski przekonuje, że takie rozwiązanie przyniesie wymierne korzyści dla gminy w postaci wpływów z podatku. Lecznica będzie oferowała również bezpłatne zabiegi dla mieszkańców powiatu – w ramach kontraktu z NFZ.

Z wyników głosowania rady nie są zadowoleni mieszkańcy Gajęcic Starych, którzy nie chcą oddać budynku w prywatne ręce. Wcześniej przegrali już batalię o likwidację szkoły. Zamierzają walczyć aby szkoła wznowiła działalność lub została przekazana utworzonemu przez nich stowarzyszeniu.

R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

9 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian Usarek
Adrian Usarek
9 lat temu

jeżeli wszystkie procedury będą zgodne z prawem to moim zdaniem mieszkańcy gminy Gajęcice nie powinni sie martwić… prawdopodobnie z czasem będa sobie ten ruch chwalić… biorąc pod uwagę jak jest w kraju to każda tego typu inicjatywa powinna cieszyć, nasz powiat powinnien się rozwijać to naprawde ważne… warto, by mieszkańcy gminy Gajęcice i całego powiatu uświadomili sobie jaka to będzie korzyść, nie będą musieli jeżdzić daleko na zabiegi, wiec to będzie bardzo duże ułatwienie zwłaszcza dla ludzi w podeszłym wieku… czasem tak ludzie mają, że boją się zmian, bo boją się że może być gorzej, ale nie biora pod uwagę,… Więcej »

sprawiedliwa
sprawiedliwa
odpowiedział na komentarz  Adrian Usarek
9 lat temu

Adrianie bardzo dobrze mówisz. Klinika to najlepsze co mogło się przytrafić temu budynkowi. Przez miesiąc szyto tam pokrowce do wózków, ale nie wypaliło. Lekarze sypną kasą i odnowią budynek. Gdyby oddano go w ręce mieszkańców pewnie by niszczał z braku środków. Przywrócenie tam szkoły też nie ma sensu i mówią o tym nawet niektórzy mieszkańcy. Jedyny problem jest taki, że z tego co już kiedyś słyszałam, szkoła powstała na działkach które ofiarowali mieszkańcy Gajęcic. Dlatego jeśli gmina będzie miała z tytułu dzierżawy jakiś dochód, powinna się solidarnie podzielić pieniędzmi z tymi darczyńcami. Ogólnie jestem ciekawa zdania kogoś z Gajęcic na… Więcej »

pajęczak
pajęczak
9 lat temu

Adrian no co ty – lepiej niech nauczyciela płaczą, że nie maja gdzie pracowac rodzice krzycza ze dzieci trzeba dowozic do innych szkoł. a my jako gmina wykladajmy pieniadze na urzymanie niedochodowego budynku. taka jest filozofia ludzi. zadam proste pytanie: ile kosztuje utrzymanie tego budynku przez gmine (jako szkoly oczywiscie)?????

olka
olka
9 lat temu

Skad jest ta firma,która chce stworzyc tam klinike?

ciekawy
ciekawy
odpowiedział na komentarz  olka
9 lat temu

Z tego co słyszałem są to lekarze z Częstochowy.

zaineresowana
zaineresowana
odpowiedział na komentarz  ciekawy
9 lat temu

Witam;) klinikę stworzyć mają śląscy lekarze. wynegocjowali dla naszych mieszkańców z gminy i powiatu możliwość refundowanych zabiegów z NFZ. myślę, że to najlepsze co może przytrafić się dla mieszkańców Gajęcic i okolic. Inwestorzy wyłożą pieniądze, budynek doprowadzą do świetnego wyglądu, przede wszystkim nie będzie on niszczał i kosztował gmine, czyli nas, bo to z naszych podatków min. go utrzymywano. Kto wie, może się okazać w przyszłości, że Gajecice będą świetną wizytówką w regionie i nie tylko. mieszkańcy sie burzą, bo wszystkie nowe rzeczy budzą strach…ale też i podekscytowanie…ja juz nie moge się doczekać, przynajmniej nie będzie trzeba jeździć daleko na… Więcej »

Jan
Jan
9 lat temu

Ludzie z Gajecic to chyba nie znają dzisiejszych realiów ! Jeśli Ci ludzie chcą inwestowac w tej wiosce to nie ma sie co obawiac i szukac dziury w całym ! Jesli tak dalej pójdzie to nie będzie ani szkoły ani kliniki czy przychodni , bo wydaje mi się że dzieci w Gajęcicach więcej nie będzie.

Pajęczak
Pajęczak
9 lat temu

może z tym sklepikiem medycznym i apteką to lekka przesada, ale ja widzę tutaj inne korzyści, budynek zostanie wyremontowany na czym być może zarobią jakieś likalne firmy, gmina zamiast wykładać pieniądze na jego utrzymanie zarobi na wynajmie i podatkach, a przecież takiej klinice oprócz lekarzy i specjalistów na pewno potrzebna będzie też pani sprzątaczka, ochroniarz, kilka pielęgniarek, portier, palacz, kucharka bądź jakaś firma kateringowa, więc powstanie kilka może nawet kilkanaście etatów dla mieszkańców naszej okolicy, więc nie wiem w czym widzą problem mieszkańcy Gajęcic bo w chwili obecnej pożytku z tej szkoły niewiele

Obiektwny
Obiektwny
9 lat temu

Nie to żebym był negatywnie nastawiony do takiej inwestycji ale ja tylko chciałbym zobaczyć jakiś dokument który mógłby udowodnić istnienie takiego stowarzyszenia. By tylko nie okazało się że ktoś wynajmie sobie budynek na 30 lat (zaznaczam duży budynek) wykorzysta go dla siebie bez żadnych inwestycji w niego (mieszkania itp) płacąc marne 500 zł gminie a żadnego pożytku społecznego z niego nie będzie… Jeśli tak ma być to ja daje 600 zł miesięcznie za jego wynajem i sam chętnie coś tam rozkręcę…