R e k l a m a
Strona głównaSportFinał Licealiady 2014

Finał Licealiady 2014

W Ostródzie na Mazurach w dniach 20-22 czerwca odbywał się Finał Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych „LICEALIADA 2014” w piłce siatkowej chłopców. Do turnieju awansowała jako mistrz województwa łódzkiego drużyna reprezentująca Zespół Szkół w Pajęcznie, oparta na zawodnikach MUKS LIBERO PAJĘCZNO.

W pierwszym spotkaniu ZS PAJĘCZNO pokonał drużynę OOM Olsztyn 3:0. Niestety kolejne 2 mecze zakończyły sie porażkami naszego zespołu: 1:2 z ZS Nr 4 Wrocław oraz 0:3 z ZSO Ostrowiec Świętokrzyski. A na zakończenie pierwszego dnia finałów wygrana z ZSSal Ostróda 3:0.
W sobotę 21 czerwca porażka w pierwszym meczu z II LO Kędzierzyn 1:2 i wygrana w drugim spotkaniu z II LO Kraków 2:1, co dało naszej drużynie 4 miejsce w grupie i udział w meczach o miejsca 5-8 w końcowej klasyfikacji Mistrzostw Polski.
Jeszcze w sobotę rozegrano pierwszy mecz tej fazy, w którym niestety ZS PAJĘCZNO przegrał z ZSS Gostyń 1:2.
W jedynym niedzielnym meczu nasza drużyna pokonała II LO Kędzierzyn i uplasowała się na 7 miesjcu w ostatecznej klasyfiakcaji.

To największy sukces pajęczańskiej siatkówki w całej jej historii. Jeszcze nigdy nasz zespół nie zajął tak wysokiego miejsca w finałowych rozgrywkach centralnego szczebla. Gratulujemy zawodnikom, trenerowi Krystianowi Sobierajskiemu oraz całemu MUKS LIBERO.

Mecze naszego zespołu (zawsze rogrywane są 3 sety)

Piątek 20 czerwca – mecze grupowe
ZS PAJĘCZNO – OOM Olsztyn 3:0
ZS PAJĘCZNO – ZS Nr 4 Wrocław 1:2
ZS PAJĘCZNO – ZSO Ostrowiec Św. 0:3
ZS PAJĘCZNO – ZSSal Ostróda 3:0

Sobota 21 czerwca – mecze grupowe c.d.
ZS PAJĘCZNO – II LO Kędzierzyn 1:2
ZS PAJĘCZNO – II LO Kraków 2:1

mecze o miejsca 5-8
ZS PAJĘCZNO – ZSZ Gostyń 1:2
ZS PAJĘCZNO – II LO Kędzierzyn 2:0

tekst i foto: pajeczno.pl
R e k l a m a
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments