R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoFinał W.O.Ś.P. w Pajęcznie

Finał W.O.Ś.P. w Pajęcznie [ZDJĘCIA]

Podczas tegorocznego finału W.O.Ś.P w powiecie pajęczańskim zebrano ponad 53 tysiące złotych. Na hali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie, odbył się 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Mierzymy wysoko!”. Kwota zebrana w tym roku zostanie przeznaczona na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Od samego rana ponad 100 wolontariuszy z 17 szkół całego powiatu Pajęczańskiego kwestowało w różnych miejscach naszego regionu. Sztab 24 finału WOŚP mieścił się w budynku Zespołu Szkół w Pajęcznie. Szefem sztabu był radny powiatowy, a zarazem nauczyciel pajęczańskiego Zespołu Szkół Sebastian Barczak.

Chciałem gorąco podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że zagraliśmy na terenie całego powiatu. Szczególne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy kwestowali z puszkami, dla nauczycieli, opiekunów pracujących w sztabie, artystów, występujących na koncercie, dla darczyńców, sponsorów, oraz oczywiście dla tych, którzy podarowali przedmioty na licytację. Podziękowania kieruję także do Pana Grzegorza Klimczaka z SP ZOZ, za naukę pierwszej pomocy, podczas całego koncertu oraz do Pana Piotra Mielczarka, który mnie wspierał podczas organizacji tego przedsięwzięcia – mówił po imprezie Sebastian Barczak.

Podczas licytacji najwyższe kwoty uzyskały gadżety sportowe. Zarówno piłka z podpisami siatkarzy Skry Bełchatów jak i koszulka z autografem Michała Winiarskego przekroczyły kwotę 300zł.

Na licytacji, nie zabrakło też przedmiotów, które podarowali mieszkańcy Pajęczna. Była płyta przekazana przez Grzegorza Urbana (kompozytora, aranżera, pianisty, dyrygenta), obrazy Jana Mizery, parasolki z logiem WOŚP od Adama Gocałka, duża maskotka „Goryl” od Pawła i Wiktora Krajdów oraz koszulka z autografami siatkarek MUKS LIBERO Pajęczno. Do zlicytowania były również: koszulki, kubki, kalendarze, zegary z logiem WOŚP, płyta Teddy’ego Juniora, gwiazdy wieczoru 24 finału WOŚP w Pajęcznie, maskotka sowa, oraz wiele innych. Suma, jaką zebrano z samej licytacji przedmiotów, wyniosła około 2500 zł.

Przy okazji kwesty, odbył się koncert. Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta z Pajęczna oraz Trębaczewianie, którzy ubrani w piękne ludowe stroje, śpiewająco zaprezentowali przed widownią lokalny folklor. Swoje umiejętności taneczne zademonstrowała także grupa ARACHNEA, dając niebanalny pokaz breakdance’a. Ciekawym, był pokaz tańca klasycznego przedstawionego przez Mateusza Lechowskiego i Kamilę Popczyk oraz Daniela Czajkowskiego i Alicję Hanulak.

Około godziny 18:30 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, holenderski songwriter Teddy JR. W swojej muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90, jego muzyka jest melodyjna i refleksyjna, pełna słowiańskiego ducha. Wszystko to za sprawą nietypowego połączenia brzmienia gitary, akordeonu i bębnów. Teddy Jr. „oczarował” pajęczańską publiczność, która zasłuchana, w przerwach między utworami, biła artyście gromkie brawa.

W trakcie koncertu zaprezentowały się również utalentowane solistki z naszego regionu: Emilia Tasarz, Julia Walaszczyk, Inga Kucharska oraz Martyna Dubińska. O godzinie 20:00 na sali zapalono światełko do nieba, co dało niesamowity efekt i było pięknym zwieńczeniem koncertu.

24 finał WOŚP w Pajęcznie zakończył występ pajęczańskiego zespołu Blues Quartet na czele z Janem Paskiem, który w oryginalny sposób, zaprezentował widowni spokojnego bluesa.

tekst: Kuba Hes
fot.: Krzysztof Kardas
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments