R e k l a m a
Strona głównaWiadomościFoto-odkrywka - relacja z wernisażu

Foto-odkrywka – relacja z wernisażu [WIDEO]

W piątek 12 grudnia, w czytelni Biblioteki Publicznej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej „FOTO-ODKRYWKA”. Na wystawie zaprezentowano głównie pejzaże, ale tylko te które są wynikiem ingerencji człowieka (odkrywki, pozostałości kopalniane, kamieniołomy).

Autorami zdjęć są członkowie Klubu Miłośników Fotografii: Aneta Łasoń, Błażej Boryń, Joanna Szeptak, Weronika Opołczyńska, Wojtek Beśka, Katarzyna Zwierzak, Wojtek Ściegienka, Michał Grajoszek. Na wernisażu oprócz czysto fotograficznych doznań, publiczność miała okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z okolicznymi kopalniami – m.in. jak powstają trzęsienia ziemi, które co jakiś czas dają o sobie znać na terenie powiatu pajęczańskiego. Były też momenty refleksji na temat miejscowości, które wraz z pojawieniem się kopalni „zapadły się pod ziemię” i bezpowrotnie zniknęły z mapy Polski. Na koniec wernisażu odbył się konkurs  dotyczący okolicznych odkrywek kopalnianych – do wygrania były „nietypowe” aparaty fotograficzne.

Całe wydarzenie uświetnił zespół Blues Trio. Zespół w składzie: Jan Pasek, Włodzimierz Ździerak, Paulina Rodek brawurowo wykonał kilka utworów z repertuaru Tadeusza Nalepy.

tekst: pajeczno.pl
R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
yyyy
yyyy
9 lat temu

Widzę, że cenzura nadal żywa – dlaczego kasujecie niewygodne komentarze?!