R e k l a m a
Strona głównaWiadomościW Gajęcicach Starych powstanie klinika chirurgiczna

W Gajęcicach Starych powstanie klinika chirurgiczna

Budynek po byłej Szkole Podstawowej w Starych Gajęcicach czeka drugi życie.
W obiekcie powstanie klinika chirurgiczna ukierunkowana na chirurgię ręki oraz dziecięcą chirurgię urazową – będzie to to jedna z niewielu placówek tego typu w kraju.

W sobotę 14 czerwca w pajęczańskim ratuszu została zawarta umowa na 25 letnią dzierżawę budynku szkoły. Po podpisaniu dokumentów burmistrz Tokarski wraz  z inwestorami odpowiadał na pytania zgromadzonych dziennikarzy. Nowy dzierżawca budynku, Dr. Paweł Zejler przekonywał, że nowa klinika nie będzie konkurencją dla pajęczańskiego ZOZu. Dowiedzieliśmy się również o tym, że w planach jest podpisanie kontraktu z NFZ, dzięki czemu mieszkańcy mogli by korzystać z usług kliniki bez dodatkowych kosztów.

Ja od samego początku mówiłem, że najważniejsze jest po pierwsze zdrowie mieszkańców, po drugie zagospodarowanie tego budynku, bo wystarczy tylko spojrzeć jadąc w kierunku Łodzi, mamy po drodze dwa czy trzy obiekty, gdzie kilka czy nawet kilkanaście lat temu zostały zlikwidowane szkoły i dzisiaj te budynki stoją bez szyb, są zniszczone. Zależało mi przede wszystkim na tym, żeby ten budynek był zagospodarowany i żeby mieszkańcy mieli z tego korzyść. Jeśli chodzi o korzyści dla gminy – czynsz jest symboliczny – 3 tys. zł plus VAT. Ja chciałem tutaj poprawić sytuację zdrowotną naszych mieszkańców, ponieważ na dzień dzisiejszy korzystający z ośrodka zdrowia pacjent, który dostaje skierowanie na jakiekolwiek badania do specjalisty, wychodzi, stoi przed ośrodkiem i nie wie co zrobić, czy jechać do Wielunia, Radomska, Bełchatowa czy może jechać do Częstochowy, dziś otwiera nam się szansa, że pewne usługi będziemy mieć u siebie na miejscu. – mówił podczas konferencji burmistrz Dariusz Tokarski.

Wkrótce powstanie projekt modernizacji i rozpoczną się prace remontowe. Według inwestorów placówka powinna rozpocząć funkcjonowanie jeszcze w 2015 roku.

foto: Jarosław Gruszka, UGiM Pajęczno
R e k l a m a

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
fallana
fallana
9 lat temu

W artykuł wkradla się kaczka dziennikarska. Pan doktor Zejler ma na imię Paweł, a nie Rafał.