R e k l a m a
Strona głównaWiadomościIV sesja Rady Miejskiej w Pajęcznie

IV sesja Rady Miejskiej w Pajęcznie [WIDEO]

Joanna Skrzydlewska członek zarządu województwa łódzkiego oraz Zbigniew Stasiak Zastępca Prezesa Zarządu Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi gościli podczas IV sesji Rady Miejskiej w Pajęcznie. Przybyli goście pokrótce przedstawili możliwości, jakie stoją przed gminą Pajęczno w nadchodzących latach finansowania oraz pogratulowali włodarzom dotychczasowych sukcesów w wykorzystywaniu dostępnych środków i dotacji.

W dalszej części obrad radny Leszek Janeczek zakwestionował zakupu przez gminę nowego samochodu służbowego, kierując swoje uwagi w kierunku burmistrza. Tokarski nie pozostał dłużny radnemu i po odparciu zarzutów, wyraził zdziwienie, iż w przypadku radnego Janeczka troska o budżet jest tylko jednostronna. Burmistrz przypomniał sytuację z poprzedniej kadencji, kiedy to w wyniku błędu księgowej radni otrzymywali zbyt wysokie diety, a jedyną osobą z Rady Miejskiej, która nie zwróciła nadpłaconej kwoty były właśnie Janeczek.

Kolejnym spornym punktem było Podjęcie uchwały w sprawie wyodrębnienia funduszu sołeckiego na rok 2016. Radni Sikora, Janeczek i Mielczarek przekonywali o zasadności istnienia funduszu, jednak większością głosów Rada Miejska zrezygnowała z przydzielania funduszy sołeckich na następny rok.

Podczas czwartkowej sesji radni zdecydowali także o przekazaniu Policji środków na dodatkowe patrole oraz zakup nowego radiowozu. Podjęto także uchwały w sprawie przekazania OSP w Pajęcznie dotacji na zakup wozu ratowniczo-gaśniczego oraz zakup umundurowania i sprzętu pożarniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Pajęczno.

R e k l a m a

4 KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
wołga
wołga
8 lat temu

A gdzie tak jeździcie? w pks’a albo busa i brykać po powiecie!!! Za 80 tys. zł. nie można nic kupić? Ludzie gdzie wy żyjecie!!! 9-cio letnim samochodem nie można jeszcze jeździć!!! Do likwidacji krawaciarze !!!!!!!

POL
POL
8 lat temu

NO TAK NA SAMOCHODY KASA JEST TO GMINA BOGATA A NA SWIATLA KOLO SZKOLY PODSTAWOWEJ TO NIE MA A JEST TAM STRASZNIE NIE BEZPIECZNIE SA WAZNIEJSZE ZECZY DO ZROBIENIA NIZ SAMOCHODY I MUNDURY DLA STRARZAKOW

anowi
anowi
odpowiedział na komentarz  POL
7 lat temu

Faktycznie….. w trybie pilnym kurs ortografii polskiej dla internautów:(

robik
robik
odpowiedział na komentarz  POL
6 lat temu

Widać do szkoły gamoniu nie chodziłeś/aś z powody tych świateł