R e k l a m a
Strona głównaSportKolejne medale pajęczańskiej Meduzy

Kolejne medale pajęczańskiej Meduzy

Podopieczni Pawła Wolskiego i Grzegorza Boronia są cały czas na fali.

Niedawno pisaliśmy o znakomitym występie naszych pływaków na Mistrzostwach Polski w Gliwicach. Nie musieliśmy długo czekać aby znowu usłyszeć o sukcesach pajęczańskich zawodników. W pierwszej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski 13-latków. SP Meduza zdobyła, aż 5 medali w rywalizacji okręgu łódzkiego, a drużynowo czteroosobowa reprezentacja Pajęczna znalazła się na wysokim szóstym miejscu w okręgu łódzkim.

Meduzę reprezentowała w tych zawodach czwórka dziewcząt: Martyna SkrzypeckaMaria Mazik,Kinga Jura oraz Florentyna Prus. Na wymagających dystansach czterokrotnie najlepsza była Martyna wygrywając na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym, 100 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem motylkowym. Jej czasy uzyskane w drugim dniu zawodów na 100 metrów stylem dowolnym (1:03,96s.) to w rywalizacji ogólnopolskiej obecnie 5 miejsce, zaś na 100 grzbietem (1:11,86s.) 7 wynik w gronie 13-latek. Czwarte miejsce na podium wywalczyła Maria Mazik zajmując trzecie miejsce na 100 metrów motylkiem. Rekordy życiowe i dobre starty zanotowały także Florentyna i Kinga.


Kolejne medale reprezentacja Meduzy zdobyła na III Międzynarodowym Mitingu Pływackim w Oleśnicy. Meduzę w Oleśnicy reprezentowała dziewiątka pływaków: Aleksander JagiełłoJulia Mesjasz,Klaudia JuraKarolina KosowskaWeronika ZmudzkaMartyna SkrzypeckaMaria Mazik,Kinga Jura oraz Florentyna Prus.

Złote medale zdobyli: Julia Mesjasz na 50 metrów stylem dowolnym, Klaudia Jura na 50 metrów stylem grzbietowym oraz Martyna Skrzypecka także na 50 metrów stylem grzbietowym. Srebrne krążki przywieźli Klaudia oraz Aleksander Jagiełło na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Brązowe medale zdobyli Aleksander na 50 metrów stylem grzbietowym, Julia na 100 metrów stylem dowolnym oraz dwa Martyna na 50 metrów stylem dowolnym i motylkowym.

Warto dodać, że w tych zawodach padły dwa nowe rekordy klubu: na 100 metrów stylem dowolnym kobiet Julia Mesjasz (1:01,22s.) oraz  50 metrów stylem motylkowym kobiet Klaudia Jura (31,11s.) zaś wynik Martyny Skrzypeckiej na 50 metrów grzbietem (32,26s.) był najlepszym czasem całego mitingu na tym dystansie i jest to obecnie najlepszy czas w Polsce wśród 13-latek.

Gratulujemy zarówno zawodnikom jak ich trenerom i życzymy kolejnych sukcesów.

źródło i foto: Meduza Pajęczno

 

R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments