R e k l a m a
Strona głównaWiadomościMiędzynarodowy sukces absolwentki Sienkiewicza

Międzynarodowy sukces absolwentki Sienkiewicza

Anna Ostant (Kliś) jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie. Po 5 latach studiów na Akademii Medycznej w Poznaniu kontynuowała studia medyczne  w Niemczech na  Charite Uniwerstetu Humboldta w Berlinie. Tam zaangażowała się w prace grupy badawczej zajmującej się immunologią nowotworów prowadzonej przez Prof. Dr. Rer.nat. P. Waldena.

Tematem  pracy doktorskiej, który podjęła absolwentka  pajęczańskiego liceum, była „Identyfikacja epitopów z komórek T specyficznych dla rodzin receptorów immunologicznych w immunoterapii chłoniaka skóry”. W czasie pisania pracy doktorskiej  ukończyła specjalizację z chorób wewnętrznych i aktualnie pełni funkcję ordynatora na oddziale chorób wewnętrznych i kardiologii  w Niemczech. Obecnie jest w trakcie ukończenia specjalizacji  z kardiologii.

30 maja 2015 roku podczas uroczystej gali w Berlinie  otrzymała  tytuł doktora medycyny  od dziekana akademii medycznej Charite prof. dr. med. Axela Radlacha Pries prezydenta  Freier Uniwersität Petera- Andre Alt i prezydenta Uniwersytetu Humboldta w Berlinie prof. Dr. Jana- Hendrika Olbertza. W najbliższej przyszłości przewidziane jest wydanie pracy doktorskiej w Niemczech przez wydawnictwo Südwestdeutscher Verlag. Potwierdza to tezę o przydatności  praktycznej znajomości języka niemieckiego  i wskazuje na ogromne możliwości, jakie otwierają się przed uczniami dzięki  opanowaniu poziomu  biegłości językowej  w zakresie  języka niemieckiego.

tekst i wideo: czytelnik
R e k l a m a
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments