R e k l a m a
Strona głównaWiadomościMł. asp. Piotr Retke laureatem nagrody "Policjant, który uratował życie ludzkie"

Mł. asp. Piotr Retke laureatem nagrody „Policjant, który uratował życie ludzkie”

Podczas XXII finału konkursu „Najlepszy policjant i strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w roku 2022” funkcjonariusz z pajęczańskiej komendy został laureatem nagrody w kategorii „Policjant, który uratował życie ludzkie”.

W środę 21 grudnia odbył się XXII finał konkursu „Najlepszy policjant i strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w roku 2022”. W trakcie uroczystości Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Robert Baryła oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Tomasz Olczyk nagrodzili najlepszych policjantów i strażaków województwa łódzkiego.

Pajęczański policjant mł. asp. Piotr Retke spośród laureatów otrzymał nagrodę w kategorii „Policjant, który uratował życie ludzkie”. To wyróżnienie związane jest z interwencją z 6 października 2022 roku. Policjanci odnaleźli wówczas 72-letniego mężczyznę, który zaginął w lesie. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów mężczyźnie nic się nie stało.

Za przeprowadzoną interwencję na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie insp. Karola Mielczarka wpłynęły pisemne oraz osobiste podziękowania od najbliższej rodziny odnalezionego mężczyzny oraz liczne słowa wdzięczności skierowane dla policjanta dowodzącego interwencją mł. asp. Piotra Retke.

Mł. asp. Piotr Retke służbę w Policji pełni od 15 lat. Pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego. Funkcjonariusz jest Nietatowym Członkiem Zespołu Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego oraz dowódcą drużyny Nieetatowego Pododdziału Policji. Zdobyte doświadczenia zawodowe, umiejętności, wiedzę zawsze z chęcią i profesjonalnie przekazuje młodym policjantom będącym w służbie przygotowawczej. Jest funkcjonariuszem sumiennym i koleżeńskim, cechuje go ogromna odpowiedzialność. Jest policjantem szanowanym i wyróżniającym się. Wielokrotnie nagradzanym przez przełożonych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Już nie raz udowodnił wychodząc na służbę, że idzie służyć drugiemu człowiekowi – podsumowuje rzecznik pajęczańskiej komendy mł. asp. Wioletta Mielczarek.

Gratulujemy sukcesu, postawy godnej naśladowania oraz życzymy dalszych osiągnięć.

 

R e k l a m a

5 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

5 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ktoś nie stąd
ktoś nie stąd
1 rok temu

Gratulacje

Piotr
Piotr
odpowiedział na komentarz  ktoś nie stąd
1 rok temu

Gratulacje

Antoś
Antoś
1 rok temu

Gratulacje

Marlena
Marlena
1 rok temu

Dobrze, że mamy wokól siebie takich wspaniałych ludzi do naśladowania. Piotrze! Gratulację

Andzia
Andzia
1 rok temu

No ale co zrobił?