R e k l a m a
Strona głównaWiadomościMłodzież uczciła powstańców

Młodzież uczciła powstańców

1 sierpnia 1944 roku rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Trwające 63 dni walki pochłonęły ponad 200 tysięcy ofiar i obróciły miasto w ruinę. W sobotę obchodziliśmy 71 rocznicę tych tragicznych wydarzeń, a zarazem bohaterskiego zrywu warszawiaków. O godzinie 17:00 w całym kraju rozbrzmiały syreny alarmowe upamiętniając w ten sposób godzinę „W” i oddając hołd powstańcom. Pajęczańska młodzież również postanowiła uczcić pamięć poległych. Na płocie plebani kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zawisły patriotyczne transparenty.

Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć innym tamto wydarzenie i wzbudzić w nich chwile refleksji — mówią Filip i Mateusz inicjatorzy przedsięwzięcia.

Powstanie warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Dlatego cieszy fakt, że wśród młodzieży pamięć o bohaterach tak odległych dla nich czasów jest wciąż żywa.

R e k l a m a

17 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

17 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
benek
benek
8 lat temu

brawo 🙂 Bohaterowie wiecznie żywi !!!!!!!!!!!!!!!!

Obserwator
Obserwator
8 lat temu

wielcy patrioci żenada

oho
oho
odpowiedział na komentarz  Obserwator
8 lat temu

a ty co zrobiłeś?

Mateusz
Mateusz
odpowiedział na komentarz  Obserwator
8 lat temu

Typowy polak cebulak, ktoś coś zrobił za co można go pochwalić to od razu drugiemu to nie pasuje bo o kimś dobrze piszą:)

pjowadj
pjowadj
8 lat temu

jakie miasto takie „obchody”, liczy się pamięć i że w ogóle coś było zrobione, lepsze to niż nic

łukasz88
łukasz88
8 lat temu

Nigdy nie rozumiałem tak hucznego obchodzenia czegoś, co było klęską. Polska to dziwny kraj, nie czcimy sukcesów, ale klęski narodowe. Czy takimi obchodami politycy budują sobie kolejne pokolenie bezmyślnych ludzi, którzy chwycą za broń za wszelką cenę? Nawet gdy nie ma szans? Dla mnie paranoja.

benek
benek
8 lat temu

takim wpisem pokazujesz tylko ze jestes zwyklym kretynem ,to najlagodniejsza forma okreslenia twojego toku rozumowania

łukasz88
łukasz88
odpowiedział na komentarz  benek
8 lat temu

Twój tok rozumowania za to świadczy, że jesteś wyborcą PiSu i ich wersji historii i patriotyzmu, która polega na wmówieniu ludziom, że patriotyzm, to robienie z siebie mięsa armatniego. I w ogóle nic w tym dziwnego, że propaganda namówiła wiele dzieci Warszawy za chwycenie za broń. Tak, spoko, że umierały nieświadome czasem dzieciaki, no pewnie fajny patriotyzm… Wiesz, w Pajęcznie mieszkają też inni ludzi, niż wyborcy Korwina, czy Kukiza 😉 Wiem, że dla takich jak Ty ateista, Rusek, Żyd, gej, Niemiec, czy Arab to nie do pomyślenie w tej miejscowości i w ogóle wróg i już chwytasz za broń, jak… Więcej »

benek
benek
odpowiedział na komentarz  łukasz88
8 lat temu

buhahahaa koles dobry jestes przygarnij kropka 🙂 …wyborca pisu dobre dobre … sympatyk multikulti ,typowe myslenie lewackiej bnady , zrob cos i skoncz juz pisac tez zalosne wypociny

llllllllllllllll
llllllllllllllll
odpowiedział na komentarz  łukasz88
8 lat temu

do Łukasz88 – typowy przykład trola wychowanego na TVNie i Newsweeku. Rurki,airmax, pedalska fryzura i lewe rece do wszystkiego!!!

oho
oho
odpowiedział na komentarz  łukasz88
8 lat temu

Typowy lewak. Pierwszy który w sytuacji zagrożenia granic kraju zjebie za granicę, albo ułoży się z kim będzie trzeba. Mało ci arabów to do Iraku Syrii itd. We Francji, W. Brytanii, Szwecji już najedli się multikulti i nie wiedza co dalej lewackie kmiotki.

łukasz88
łukasz88
odpowiedział na komentarz  oho
8 lat temu

Zjebie za granicę, tak jak zrobił to kler w czasie Powstania Warszawskiego, który teraz rości sobie prawo do przejęcia „dziedzictwa Powstania” . O czym świadczą te pieluchy wywieszone na plebanii XD

oho
oho
odpowiedział na komentarz  łukasz88
8 lat temu

Zjebiesz TO PEWNE i zostawisz tych „przybyszów” jak wrzód na garbie Polski. Lewacki „patriota”!!

wiedzący
wiedzący
8 lat temu

Gdyby politycy „budowali sobie kolejne pokolenie bezmyślnych ludzi, którzy chwycą za broń za wszelką cenę” nie rozbrajaliby społeczeństwa. Każdy powinien sobie móc trzymać jakieś narzędzie do obrony (piszę tu o broni palnej) kiedy przyjdzie bronić rodziny, nie ważne czy przed ruskim, helmutem, ukraińcem czy np. złodziejem. To co pisze łukasz88 to zaiste kretynizm bo nikt nie obchodzi rocznicy klęski tylko czci pamięć ludzi, którzy walczyli o wolność również po to by taki dekiel mógł pisać czego nie rozumie. Pozdrawiam

Partyzantka
Partyzantka
8 lat temu

Brawo chłopaki !!!!!!!! Brawo jeszcze raz !!!!!

Tomasz
Tomasz
8 lat temu

Chłopaki niezrazajcie się ,
paroma nieznaczacymi wpisami .Na forfach zawsze będą ci niespełnieni krytykować tych co maja odwagę sami coś zrobić, bo sami są nieudacznikami 😉

Myślący
Myślący
8 lat temu

Zniszczyli miasto, które i tak zajął komunistyczny okupant.
Szkoda, że całej Polsce narzuca się te obchody.
O zwycięskich powstaniach: wielkopolskim i śląskich nic się nie mówi w mediach…