R e k l a m a
Strona głównaWiadomościNiezależni działkowcy

Niezależni działkowcy

W Pajęcznie Rodzinny Ogród Działkowy „WARTA” kierowany przez Piotra Walusiaka zdecydował się na wyłączenie ze struktur PZD. Jak przekonują działkowcy chcą wreszcie być na swoim. Podczas odbytego zebrania secesyjnego w którym udział wzięło 139 działkowców na 182 działki, za odłączeniem się od związku opowiedziało się 138 działkowców z naszego ogrodu, jeden wstrzymało się od głosu. Żadna z 139 osób, które brały udział w zebraniu, nie była przeciwna temu pomysłowi.

 

Pod koniec czerwca do sądu trafiły dokumenty o rejestrację Stowarzyszenia Działkowego „WARTA” w Pajęcznie. To jeden z pierwszych z ogrodów z naszego rejonu, który nie chce już działać w strukturach Polskiego Związku Działkowców.
Prezes ROD „Warta” uważa, że odłączenie się od PZD przyniesie wiele korzyści.

Będziemy mieli swój statut, wszystkie decyzje w zarządzaniu ogrodem działkowym będą podejmowane przez działkowców. Sytuacja się zmieni, ponieważ samorządy lokalne są ustawowo zobowiązane do tego, by nas wpierać, możemy pozyskiwać sponsorów, albo środki unijne. Dlatego, będziemy ubiegać się o pieniądze na inwestycje infrastrukturalne. Działka stanie się w przyszłości własnością działkowca a nie jak do tej pory Polskiego Związku Działkowców. Wreszcie opłata działkowa będzie w 100% przeznaczona na potrzeby ogrodu. Najprościej powiedzieć, że w końcu będziemy na swoim. Będziemy mieć prawo własności do działki, a nasze dzieci możliwość jej dziedziczenia – tłumaczy Piotr Walusiak.

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
sasd
sasd
9 lat temu

Warta? Gdzie tam w Pajęcznie jest Warta? 🙂