R e k l a m a
Strona głównaWiadomościObchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości [ZDJĘCIA]

W słoneczne, listopadowe przedpołudnie odbyły się uroczystości z okazji Święta Narodowego – 96 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Uczestnicy obchodów (władze samorządowe Gminy i Powiatu, delegacje i poczty sztandarowe organizacji społecznych oraz instytucji, młodzież szkolna i mieszkańcy Pajęczna) zebrali się pod pajęczańskim Ratuszem, by wspólnie udać się do kościoła parafialnego W.N.M.P., gdzie wzięli udział w Mszy Św. za Ojczyznę.

Po złożeniu wiązanek pod tablicami upamiętniającymi poległych w obronie Ojczyzny, pochód prowadzony przez kawalerzystów Stowarzyszenia 11 Pułku Ułanów Legionowych oraz Stowarzyszenia Ulanów im. Odziału Wydzielonego Wojka Polskiego majora Hubala  udał się na cmentarz.

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pajęczańskim cmentarzu Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski wygłosił do uczestników uroczystości krótkie przemówienie. Następnie pochód udał się  przed budynek ZUS, na którym znajduje się tablica pamiątkowa, poświęcona nauczycielom zamordowanym w okresie wojny. Po oddaniu hołdu poległym zakończono oficjalną część uroczystości.

R e k l a m a

6 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ołówek
ołówek
9 lat temu

Co to za panowie na zdjęciu 14 i 48? Z Sądu?

ołówek
ołówek
odpowiedział na komentarz  Redakcja
9 lat temu

Mhm. Dziękuję 🙂

OCZKO
OCZKO
9 lat temu

Bardzo efektywna uroczystość dla mieszkańców całego powiatu ,piękna pogoda,mnóstwo ludzi, powaga sytuacji no i te konie!, które promują nasz powiat, chodź niektórzy mają na nie alergie ,ale to one dodają kropkę nad i ,to one promują nasz Powiat

Rek...n
Rek...n
9 lat temu

Saycol i jego talent!!!!!.Krzysztof.. masz do tego co robisz smykałkę i rób to co robisz tak dalej..ps. Tylko nieliczni znają ksywę;) SAYCOL;)Oprawa 11 listopada na duży +..

:)
:)
9 lat temu

Rek…n cała prawda 🙂