R e k l a m a
Strona głównaWiadomościOddaj swój głos świadomie!

Oddaj swój głos świadomie!

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do europarlamentu. Biorąc pod uwagę jaka aura panuje za oknem prawdopodobnie większość z nas spędzi ten czas nad wodą. Zanim jednak wszyscy wybierzemy się w miejsca gdzie temperatura będzie niższa o całe 10 stopni warto zastanowić się jaki skutek przyniesie pójście do urn i co chcielibyśmy zmienić.

Sam będąc jeszcze uczniem, unikałem tematów politycznych jak ognia, jednak z czasem gdy rzeczywistość i realia życia zaczęły pukać do mojej świadomości postanowiłem coś zmienić… zacząłem interesować się polityką oraz wszystkim tym co ma i co będzie miało wpływ na moje życie….

Wiele spraw wymagało odpowiedzi: np czemu w naszych miejscowościach nie ma pracy dla młodych ludzi, dlaczego jest tak, że jak już mamy pracę zarabiamy nieproporcjonalnie mniej, niż nasi sąsiedzi z zachodu przy jednocześnie wyższych kosztach życia… Prawdopodobnie wielu z Was wie również o tym, że większość artykułów użytku codziennego jest w np Niemczech tańszych, naturalnie nie w każdym kraju tak jest, ale chyba wszyscy jesteśmy zgodni, że w większości krajów Unii Europejskiej żyje się lepiej i łatwiej.

Od czasów moich pierwszych wyborów minęło już kilka lat w tym czasie wiele się zmieniło, zmieniła się również moja świadomość, ale też świadomość wielu młodszych kolegów i koleżanek i tak jak kiedyś głównym źródeł informacji była telewizja, oraz gazety tak teraz zostały one zastąpione przez internet. 

Wszyscy musimy się zastanowić jakiej Polski chcemy, co nam się nie podoba i co chcielibyśmy zmienić… Przed nami pierwsza szansa by dokonać zmian. 25 maj to dzień, w którym idziemy zagłosować na ludzi, którzy będą reprezentować nasze interesy w Unii Europejskiej. Warto przemyśleć decyzję na kogo oddamy nasz bardzo cenny głos, by ustrzec się przed złym wyborem, takim który niekoniecznie reprezentuje nasze poglądy w Unii Europejskiej, warto prześledzić programy polityczne, wywiady, oraz wystąpienia poszczególnych polityków…

Poniżej podaję listę wszystkich komitetów, które zostały zarejstrowane czyli te, na które można oddać swój głos:

  • Europa Plus Twój Ruch,
  • Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke,
  • Platforma Obywatelska,
  • Polska Razem,
  • Polskie Stronnictwo Ludowe,
  • Prawo i Sprawiedliwość,
  • Ruch Narodowy,
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy,
  • Solidarna Polska

Z racji, że cisza wyborcza zaczyna się już za kilka godzin mój apel jest bardzo krótki. Idźmy głosować! bo to jedyny moment, w którym to My decydujemy! Pamiętajcie by dokonywać wyboru wg. swoich przemyśleń, wniosków i swojej logiki nie pozwólcie by ktoś narzucił Wam swój głos!

Adrian Usarek
R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian Usarek
Adrian Usarek
10 lat temu

wybaczcie chaotyzm, ale pisane było w pracy na szybko