R e k l a m a
Strona głównaWiadomościOdznaczenie dla szkoły w Makowiskach

Odznaczenie dla szkoły w Makowiskach

W dniu 27 lutego 2015 roku w szkole Podstawowej w Makowiskach odbyła sie uroczystość udekorowania sztandaru szkoły odznaczeniem „ZA ZASŁUGI DLA ZWIĄZKU KOMBATANTÓW RP I BYŁYCH WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH”.

Nadanie odznaczenie jest wyrazem podziękowania za udział w uroczystościach państwowych i patriotycznych oraz pielęgnowaniem tradycji patriotycznych w wychowaniu dzieci i młodzieży. Odznaczeniem przyznano na wniosek Koła nr 36 Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Pajęcznie, który został zaakceptowany przez Zarząd Główny w Warszawie.

Inicjatorem odznaczenia Szkoły Podstawowej w Makowiskach był Pan porucznik Władysław Kacprzak – Prezes pajęczanskiego koła ZKRPiBWP.
Podczas uroczystości wręczono także odznaki pamiątkowe „KRZYŻ CZYNU ZBROJNEGO POLSKIEJ SAMOOBRONY NA KRESACH WSCHODNICH II RP” Panu porucznikowi Wacławowi Kotyni, Panu porucznikowi Stanisławowi Kuśmierkowi oraz Pani dyrektor Marii Janickiej.

Odznaka stanowi pamiątkowy znak czynu zbrojnego żołnierzy polskiej samoobrony, którzy walczyli na Kresach Wschodnich . Ma ona charakter i znaczenie krzyża wojennego i nadawana jest głównie uczestnikom tych walk oraz pośmiertnie ich rodzinom, kolegom i przyjaciołom.

tekst i fot.: pajecnzo.pl, Jarosław Gruszka
R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
9 lat temu

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!