R e k l a m a
Strona głównaWiadomościOtwarcie Domu Kultury, Sportu i Rekreacji w Niwiskach Górnych

Otwarcie Domu Kultury, Sportu i Rekreacji w Niwiskach Górnych

W sobotę  24 maja 2014 roku w Niwiskach Górnych odbyła się długo wyczekiwana uroczystość. Oficjalnie otworzono Dom Kultury, Sportu i Rekreacji, który mieści się w budynku po zlikwidowanej Szkole Podstawowej. Kilka lat temu mieszkańcy zaciekle walczyli o utrzymanie podstawówki, która ostatecznie została jednak zamknięta.Społeczność nie poddała się i utworzyła  Stowarzyszenia Na Recz Rozwoju Wsi Niwiska Górne. W wyniku ich starań, powstał Dom Kultury który niewątpliwie jest powodem do dumy.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych gminy, powiatu i województwa, przedstawiciele Cementowni „WARTA” S.A. w Trębaczewie oraz mieszkańcy Niwisk. Dla wszystkich przybyłych przygotowano wiele atrakcji oraz suty poczęstunek.
Zapraszamy do obejrzenia naszej krótkiej relacji oraz galerii zdjęć.

 

R e k l a m a

8 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

8 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
winiar
winiar
10 lat temu

Oczywiście w standardzie jak widać na końcu filmu , darmowa biba dla „Naszych ” władz….

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

„ostatnie tchnienie naszej szkoły… 🙁 ” 🙂

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

No i gdzie są teraz Ci wszyscy co tak głośno szczekali przy likwidacji szkoły? Stoją w drugim rzędzie 🙂
Wygląda na to, że Tokarski jednak miał rację z likwidacją szkoły.

CKM
CKM
10 lat temu

i to właśnie jest przykład kiedy burmistrz likwiduje a ludzie sobie nie pozwolą zlikwidować… no i bardzo dobrze tylko szkoda ze głównym gospodarzem VIPem honorowym była właśnie ta osoba która zlikwidowała placówkę….porażające i smutne

dorian
dorian
10 lat temu

dla ciekawych wszystko było ok… a jeśli chodzi o vipów to nieraz trzeba zachować twarz dla zmyłki,żeby coś osiągnąć, my swój cel osiągneliśmy i jesteśmy z tego dumni. Do celu szliśmy cały czas z podniesioną głową, to jest coś.

Ciekawy
Ciekawy
odpowiedział na komentarz  dorian
10 lat temu

Moje gratulacje, ale jestem też ciekawy jednej rzeczy. Na dzień dzisiejszy uważacie, że dobrze się stało, że szkoła została zlikwidowana?

dorian
dorian
10 lat temu

my też żałujemy naszej szkoły nie wszyscy się z tym pogodzili ale tyle co zrobiliśmy naszym uporem mało komu się udało i tak nasze jest na wierzchu. To jest nasz sukces i wzór dla innych że trzeba walczyć a osiągnie się swoje, przykład dla innych.

gigi
gigi
10 lat temu

Nie można zwalać winy na władze samorządowe za zamknięcie tej i innej szkoły.
Winę za taką sytuacje ponosi nasze państwo tzn kancelaria premiera ,ministerstwo itp.
Warunki jakie stworzyło państwo dla rodziny są powodem małego przyrostu naturalnego.Brak pracy, niskie świadczenia rodzinne, problem mieszkaniowy, drogie kredyty itd – to jest problem i skutek niszczenia tego co budowały pokolenia.Może ten dom kultury zachowa jeszcze w sobie jakieś wspomnienia i będzie promotorem naszych regionalnych obyczajów.Cieszmy się że budynek nie został rozebrany i zlikwidowany.