R e k l a m a
Strona głównaSportPajęczańska Meduza na Mistrzostwach Polski w Gliwicach

Pajęczańska Meduza na Mistrzostwach Polski w Gliwicach

Znakomity występ pływaków Meduzy Pajęczno w zakończonych w minioną niedzielę Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich w Gliwicach. Zawodnicy z Pajęczna sześciokrotnie zaprezentowali się w walce o miejsca w finałach imprezy osiągając bardzo dobre czasy i wysokie miejsca w gronie blisko 500 młodych zawodników z całego kraju.

Pływacy z Pajęczna, podopieczni trenera Pawła Wolskiego, po raz pierwszy w historii klubu tak często występowali w ścisłej czołówce centralnej imprezy pływackiej w Polsce. W Gliwicach nasz klub reprezentowali Aleksander Jagiełło, Klaudia Jura, Karolina Kosowska oraz Weronika Zmudzka. Najwięcej radości start przyniósł Olkowi i Klaudii, którzy startując na dystansach stylem grzbietowym mocno zapukali do krajowej czołówki rocznika 1999. Oboje rozpoczęli znakomicie już pierwszego dnia rywalizacji przebijając się z drugiej dwudziestki przed eliminacjami do grona finalistów. Na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym Aleksander zajął w eliminacjach 10 miejsce a do ścisłego finału (czołowa ósemka), która bije się o medal zabrakło zaledwie trzech dziesiątych sekundy. Ostatecznie zakończył start w tej konkurencji na 11 miejscu po wieczornych zmaganiach finałowych zaś Klaudia przesunęła się z miejsca 16 w eliminacjach na 11 w wyścigach finałowych.

Grzbieciści z Pajęczna potwierdzili dobrą dyspozycję w sobotę podczas rywalizacji na sprinterskich dystansach 50 metrów stylem grzbietowym. Awansowali do finałowych wyścigów zajmując miejsca 14 i 15 w wieczornych zmaganiach. Jak się okazało najlepszy start był jeszcze przed nimi. W niedzielę rozegrano bowiem dystanse 100 metrowe. I tutaj oboje także awansowali do finałów – Klaudia z 14 zaś Olek z 16 czasem eliminacji. Olek po raz pierwszy w historii klubu wygrał finał B mistrzostw kraju uzyskując szósty czas finałów. Startował z trudnego, skrajnego toru, ale prowadził od samego początku. Gdyby rano popłynął czas z finału biłby się popołudniu o medal. Warto dodać, że oboje za swoje wyniki uzyskali wysokie klasy sportowe – Klaudia trzykrotnie II klasę mistrzowską 16-latków zaś Aleksander dwukrotnie II klasę mistrzowską 17 i 18 latków.

Artykuł oraz zdjęcie pochodzą ze strony klubu SP Meduza Pąjęczno
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments