R e k l a m a
Strona głównaWiadomościI Pajęczański Bieg Niepodległości

I Pajęczański Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA]

Wspaniała frekwencja zarówno biegaczy, jak i kibiców, przepiękna pogoda, dobra organizacja i wysoki poziom sportowy. Tak w skrócie można opisać I Pajęczański Bieg Niepodległości.
Ponad 150 zawodników wzięło udział w I Pajęczańskim Biegu Niepodległości. Po raz pierwszy w Pajęcznie zawodnicy mogli rywalizować w biegu ulicznym z prawdziwego zdarzenia. Na starcie biegu stawili się zarówno mieszkańcy powiatu pajęczańskiego, jak i biegacze z odległych zakątków Polski, takich jak Gdańsk, Augustów, Dąbrowa Górnicza, czy Ostrzeszów.

Trasa przebiegająca przez kilka osiedli Pajęczna była dobrze oznaczona i profesjonalnie zabezpieczona. Ale w tym biegu nie tylko sportowy aspekty był ważny. Większość biegaczy aktywnie i na sportowo chciała uczcić Święto Niepodległości. Zanim nastąpił start – Pajęczańska Orkiestra Dęta zaintonowała uroczyście hymn narodowy. Wszyscy uczestnicy przemierzali trasę z symboliczną, miniaturową flagą przygotowaną przez organizatorów. Było mnóstwo koszulek z orłem na piersi, wielka biało-czerwona flaga przygotowana przez zawodników z Bełchatowa. To było wielkie święto patriotyzmu i biegania.

Najszybciej dystans 5,5 km pokonał Szymon Kotyla (Kolonia Chorzew), który dystans 5,5 km pokonał w 17 min. i 21 sek. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Kuzyk z czasem 20 min. i 44 sek. Poniżej wyniki i krótka fotograficzna relacja z zawodów.

tekst: pajeczno.pl

Wyniki: 

Szkoły Podstawowe, rocznik 2002 – 2004
Dziewczęta:
1. Zuzanna Gancarek, Kłobuck
2. Aniela Lis, Bełchatów
3. Zuzanna Koch, Bełchatów
Chłopcy:
1. Kajetan Wydmuch, Kłobuck
2. Jakub Krawczyk, Kiełczygłów
3. Filip Wesołowski Pajęczno

Szkoły Podstawowe, rocznik 2005 – 2008:
Chłopcy:
1. Michalina Wydmuch, Kłobuck
2. Amelia Słabik, Pajęczno
3. Hanna Słabik, Pajęczno
Dziewczęta:
1. Maciej Pietruszka
2. Bartosz Pietruszka, Szczerców
3. Aleksander Nowak, Kalej k. Sczercowa

Gimnazja:
1. Patryk Sekret
2. Igor Światek
3. Jakub Pietruszka

Bieg Główny
Mężczyźni:
1. Szymon Kotyla, Kolonia Chorzew
2. Norbert Piekielny,Czajków
3. Marcin Karkoszka, Grabów
Kobiety:
1. Agnieszka Kuzyk, Raciszyn
2. Marcelina Sztuder, Ostrzeszów
3. Agata Hałaczkiewicz, Pajęczno

 

Najlepszy zawodnik z terenu Gminy Pajęczno: Jacek Mruszczyk

Najlepszy zawodnik z terenu Gminy Pajęczno: Agata Hałaczkiewicz

Z powodu znacznej ilości zdjęć, galeria została podzielona na 4 części, link do następnej strony znajduje się pod miniaturkami.

 

R e k l a m a

20 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

20 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Fan
Fan
9 lat temu

Super impreza. Tak jak już kiedyś była dyskusja tak ten bieg jest dowodem, że w Pajęcznie nie można narzekać na brak atrakcji. Dla ludzi lubiących konie są targi, dla ludzi lubiących taniec jest turniej tańca, natomiast dla ludzi lubiących sport jest halpin, orliki oraz właśnie taki bieg. Genialna impreza mnóstwo biegaczy super pogoda. Ja obiektywnie uważam że należą się gratulacje dla burmistrza Tokarskiego bo zdecydowanie organizacja takiego biegu to strzał w dziesiątkę. Biegali wszyscy, od kilku letnich dzieci do 60-70 latków. Jeszcze raz gratuluję organizatorom i oby tak dalej.

OCZKO
OCZKO
9 lat temu

Kolejna impreza , promująca i przedstawiająca Pajęczno w słonecznym świetle, przyciągająca ludzi z obcych terenów ,która pokazuje ze można miło i przyjemnie spędzić czas ,zrobić coś dla siebie i oczywiście nasz ulubiony Leszek Koliński zaangażowany jak zwykle całym sercem i duchem w promocje naszego powiatu 😉

Wyborca
Wyborca
9 lat temu

Mam nadzieję, że ludzie znowu wybiorą Tokarskiego bo chłop się do tego po prostu nadaje. Co do Leszka Kolińskiego to on jak najbardziej pasuje na radnego. Działa na rzecz promocji miasta już od dawna w przeciwieństwie do innych kandydatów. Głosujcie na Leszka to na pewno więcej się będzie w Pajęcznie działo!!!
Co do samego biegu to rewelacyjna atmosfera i super pomysł aby coś takiego zrobić.

tszoda
tszoda
9 lat temu

Gratulacje dla UGIM Pajęczno za zorganizowanie udanej imprezy , zapewne w następnym roku będzie więcej uczestników 🙂

Młody
Młody
9 lat temu

Piosenka o Pajęcznie powinna być na biegu częściej puszczana bo ludzie się nią strasznie jarali 🙂
Impreza jak najbardziej udana!!! Za rok sam pobiegnę 😉

konik
konik
9 lat temu

No trzecia kadencja, targów końskich chyba z piętnaście a tuż przed wyborami coś dla ludzi. Ładna propaganda w tych komentarzach.

Fan
Fan
9 lat temu

Panie Konik, ja się czasem zastanawiam, co musiało by się stać, żeby tacy ludzie jak Pan w końcu docenili, kogoś za jego czyny starania i pomysły. A czemu Pan nie napisze, że 15 turniejów tańca już było dla ludzi zaznaczam, 15 turniejów halpin dla ludzi, jest mnóstwo pięknych placów zabaw dla ludzi(w tym przypadku dzieci) itd. itd. Oczywiście nawet jak jest kolejna atrakcja dla ludzi jaką był bieg to oczywiście szukanie dziury w całym i jedynie Pana ogromna zazdrość, że na biegu było mnóstwo uśmiechu zabawy i uczestników. Oczywiście za 4 lata Tokarski znów będzie ubiegał się o reelekcję i… Więcej »

konik
konik
odpowiedział na komentarz  Fan
9 lat temu

O jejku jejku, żeby się Fan przypadkiem nie popłakał, że śmiałem napisać komentarz. Jak w naszym mieście jest tak cudownie to proszę mi powiedzieć, bo widzę doskonałą orientację w temacie dlaczego rodzice muszą dokładać się np do środków czystości dla przeszkolaków. Wiem z własnego doświadczenia. Burmistrz nie zapewnia takich środków dla przedszkola !? Ale co tam, konie mają się tutaj lepiej niż nasze przedszkolaki. A co z podatkiem za śmieci, zerknij Pan może w przetarg. Ile płacimy my mieszkańcy za śmieci a ile płaci gmina firmie? Ale nie Pan Burmistrz Wspaniały jest i cudowny. A niewdzięczny konik raczył się odezwać.… Więcej »

TO JA
TO JA
9 lat temu

Najśmieszniejsze jest to że przeciwnicy Tokarskiego nie mają mu co wytknąć to się czepiają targów końskich ale chyba zapominają że tylko na jednych targach miasto zarabia 16 tysięcy złotych 🙂
Sorry ale z tych kandydatów co startują TYLKO TOKARSKI.

Kill
Kill
9 lat temu

No pan Darek najlepszy!

z dystansem
z dystansem
9 lat temu

Czy ja lubię konie?? Bardziej osły albo barany, wyjdę na Pajęczno wiszą osły, wchodzę do internetu, a tu barany które ryczą w ich stronę, mógłbym hodowcą zostać… Zdurnienie społeczeństwa niechybnie dosięga i naszego regionu. Zamiast przekrzykiwać się i lizać d… kandydatów przeanalizuj na spokojnie programy kandydatów, pomnij kto ich popiera, tudzież co temu kto przy korycie siedzi udało się zrobić i czyim kosztem. Nie Twoim wyborco przypadkiem?? To ja se idę pobeczeć… beee….

mieszkanka45
mieszkanka45
9 lat temu

Powiem tak, tylko Tokarski jest godnym kandydatem na burmistrza, człowiek zrobił bardzo dużo i oprócz złośliwości niektórych, nikt z was nic mu nie wytknie, NIC. Czepiacie się targów końskich, biegów, itd. nie dlatego, że wam przeszkadzają, ale przez wasza złośliwość. Stan jeden z drugim zastartuj i pokarz co zrobisz dla pajęczna. Targi przyciągają gro ludzi, wiec wasze komentarze są zbyteczne i są wołaniem tłumu, który robi sztuczny szum, po co? Szanujmy tego burmistrza, którego mamy, bo zrobił bardzo dużo i dajmy mu szanse na kontynuacje tego. Nie zawiódł nas i nie zawiedzie.

lona
lona
odpowiedział na komentarz  mieszkanka45
9 lat temu

Uważasz, że Panu Burmistrzowi Tokarskiemu tak zupełnie nic nie można zarzucić ? Bo, wymiana chodników to jedno, imprezy rekreacyjno-towarzysko-sportowe to drugie, a rozwój miasta Pajęczna i gminy Pajęczno którego nie ma to trzecie, Konie końmi, ale chciałabym żeby ktoś mnie naprostował i odpowiedział mi na pytanie skoro jesteśmy tak bardzo atrakcyjni logistycznie to, dlaczego nie mamy żadnych inwestorów , którzy mogli by zapewnić mieszkańcom pracę jako tako godziwą, dobrze pójdę dalej i zapytam dlaczego jedyny ciekawy inwestor który, w piętnastoleciu się pojawił, czyli firma Limar zwiał z Pajęczna gdzie pieprz rośnie delikatnie mówiąc i to też jeszcze nie koniec…

Fan
Fan
9 lat temu

Szanowny Panie konik. Jeżeli chodzi o organizację biegu to absolutnie był nim burmistrz, mało tego był także głównym sponsorem nagród. Jeżeli chodzi o osoby które pomagały przy organizacji to byli to pracownicy urzędu, który pracowali tam w formie społecznej, oczywiście widzę, że jest Pan strasznym obrońcą pieniędzy podatników więc powinien się Pan cieszyć z tego że Burmistrz tak potrafi zaktywizować swoich pracowników, że są w stanie społecznie i po godzinach zorganizować coś takie jak bieg i dzięki którym ktoś taki jak Pan, miłośnik biegania mógł się relaksować i uczestniczyć w tych zawodach. JA się zastanawiam dlaczego Pan się tak czepia… Więcej »

konik
konik
odpowiedział na komentarz  Fan
9 lat temu

Chciałbym powiedzieć, że (…). Obowiązuje mnie cisza przed wyborcza. Posłucham zatem nowego albumu Pink Floyd. Z wyrazami szacunku drogi Fanie.

nie_mogę
nie_mogę
9 lat temu

Fan u ciebie pewnie Tokarski w ramce wisi na ścianie jak Stalin u Ruskich za czasów komuny, czytając twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, że się do niego modlisz.

Limarowiec
Limarowiec
9 lat temu

O ile mi wiadomo, to Limar przeszedł do Częstochowy, ale wtedy był poprzednik Tokarskiego, Pamiętam zebranie na hali w pracy i tą wiadomość, że będziemy dojeżdżać do pracy o 4,30, bo nie można się dogadać z naszą władzą, ale to był rok 2001. Jak tylko Darek został burmistrzem chciał to odkręcić, ale było za póżno, bo Sroka (prezes Limaru) już kupił ” Wełnopol” w Częstochowie. To nie z winy Tokarskiego nie ma Limaru, …….

Strzelec
Strzelec
9 lat temu

Brak słów.

Fan
Fan
9 lat temu

Panie konik. Jak sam Pan może się dzisiaj przekonać obywatele naszej gminy dokonują mądrych wyborów i wybierają kogoś takiego jak Tokarski za czyny, a nie słowa. Zaznaczam czyny i dokonania. Ja jak oglądałem ostatnio na youtub podsumowanie kampani PIS w kinie świteź Pajęczno na którym oprócz radnych PISu było 2 mieszkańców gminy to myślę że sam Pan się cieszy że tacy ludzie jak tam przemawiali nie zostali władcami naszej gminy. NA tym spotkaniu była tylko chwalba własnych siebie, jacy to oni są cudowni , mądrzy, młodzi, ambitni i obeznani w temacie problemów gminy, ale pomysłu nie było żadnego w jaki… Więcej »