66-latek uratowany przed zamarznięciem

0
policja pajęczno

Obywatelska postawa oraz szybko przekazane informacje od przypadkowego przechodnia pomogły pajęczańskim policjantom uratować 66-letniego mieszkańca Pajęczna od zamarznięcia. Powietrze tej nocy miało temperaturę -16°C.

W mroźną noc 1 marca około godziny 22:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie otrzymali zgłoszenie dotyczące osoby narażonej na wychłodzenie organizmu. O tym fakcie mundurowych poinformował przypadkowy przechodzień, który zauważył leżącego w pobliżu chodnika mężczyznę.

Natychmiast na miejsce interwencji udał się patrol policji, który ustalił, iż leżącym mężczyzną jest 66-letni mieszkaniec Pajęczna i znajduje się pod działaniem alkoholu. Po ustaleniu danych adresowych mężczyzna został odwieziony do miejsca zamieszkania. Dzięki szlachetnej postawie przypadkowego przechodnia oraz szybkiej reakcji policji mężczyzna nie stał się kolejną ofiarą mrozów.

Policja apeluje! W związku z bardzo niskimi temperaturami, które panują na zewnątrz nie bądźmy obojętni wobec osób potrzebujących pomocy. Każdy sygnał, który dotyczy osób bezdomnych, samotnych, życiowo nie zaradnych oraz tych którzy znaleźli się w sytuacji zagrażającej ich życiu nie zostanie zignorowany przez Policję i może pomóc uratować czyjeś życie.

źródło: KPP Pajęczno
R e k l a m a
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments