R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoBurmistrz Mielczarek zostaje. Referendum odwołane

Burmistrz Mielczarek zostaje. Referendum odwołane

Referendum w sprawie odwołania burmistrza Piotra Mielczarka oraz Rady Miejskiej w Pajęcznie nie dojdzie do skutku. Inicjatorzy pomimo zebrania kilkuset podpisów zrezygnowali.

Pod koniec ubiegłego roku gminę Pajęczno obiegła informacja o planowanym odwołaniu burmistrza Piotra Mielczarka. Grupa mieszkańców pod przewodnictwem sołtys Dylowa Szlacheckiego Kamili Krzak-Sojda zadeklarowała przeprowadzenie referendum.

Decyzja ta to wyłącznie obawa o naszą przyszłość. Nikt nas nie obroni przed tym co mamy za płotem. Ktoś, kto mieszka dalej od składowiska, nie zrozumie. Ale niech chociaż przez chwilę postawi się na naszym miejscu! Decyzja ta to wyłącznie odpowiedź na złą politykę. A ta wkradła się do gminy Pajęczno w sposób podstępny i pędzi jak walec nie patrząc na nas. I przede wszystkim decyzja ta to odpowiedź na pytanie: Ale po co? Odpowiem prosto: bo władza, która nie słucha ludu, wcześniej czy później zostanie zmieniona. Tłumacząc prywatnie napiszę Państwu tylko, że spodziewam się dziecka i jako matka obawiam się o jego przyszłość, gdy władza boi się powiedzieć NIE DLA WYSYPISKA! Ja się nie boję. Ambicji politycznych nie mam. Mam jedynie wiarę na lepsze jutro! Można się zgadzać lub nie z takim wnioskiem, ale pamiętajmy, że każdą władzę wybieramy my! Jeśli zaś władza o tym zapomina, to oznacza, iż zapomina o swoim wyborcy – mówiła w grudniu Kamila Krzak-Sojda.

Lista zarzutów, jakie organizatorzy stawiali Mielczarkowi była długa. Zdaniem wielu mieszkańców włodarz nie tylko nie dotrzymał większości obietnic wyborczych, ale po prostu nie radzi sobie w rządzeniu gminą. Szerokim echem odbiła się również kolejna podwyżka opłaty za odbiór odpadów. Mieszkańcy zbulwersowani, że pomimo posiadania na swoim terenie wielkiego składowiska śmieci, płacą jedną z najwyższych stawek w regionie. Dodatkowo w tym samym okresie burmistrz Mielczarek wbrew wcześniejszym deklaracjom powołał zastępcę, który zarabiał będzie ponad 100 tysięcy złotych rocznie.

Organizatorzy referendum przystąpili do działania i wydawało się, że inicjatywa ma duże szanse powodzenia. W zaledwie kilka dni zebrano kilkaset podpisów mieszkańców niezadowolonych z aktualnej władzy. Jednak w ostatnim czasie z grupy dążącej do odwołania władz wycofywały się kolejne osoby. Wśród nich sołtys Dylowa Szlacheckiego, a zarazem jedna z inicjatorek referendum Kamila Krzak-Sojda. Rezygnację tłumaczyła panującym stanem pandemii oraz nie narażaniem gminy na koszty.

Na polu bitwy o odwołanie burmistrza i Rady Miejskiej pozostał Tomasz Powązka, który jednak uznał, że sam nie zdoła zebrać wymaganej ilości podpisów. Pełnomocnik oficjalnie zadeklarował, że zamyka referendum, a zebrane podpisy zostaną komisyjnie zniszczone.

Mieszkańcom niezadowolonym z rządów burmistrza i rady pozostaje wierzyć, że „żółta kartka” którą pokazali, da do myślenia władzom gminy.

R e k l a m a

64 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

64 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adaś
Adaś
3 lat temu

Straci tylko miasto, bo koncepcja jest bez koncepcji…

Miś
Miś
odpowiedział na komentarz  Adaś
3 lat temu

Tak tak to jest bardzo dobra koncepcja 😂

Maikel
Maikel
3 lat temu

Jeden się ośmiesza w urzędzie, inni udając społeczników…?
Taka zmiana…nie jest lepiej, ale jest śmieszniej?

Tom
Tom
3 lat temu

Dlaczego ? 🙁 już myślałem, ze się uda oderwać od korytka.

Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne
odpowiedział na komentarz  Tom
3 lat temu

Myślisz jak typowy wyborca Totalnej Targowicy chełpisz się nadzieją że ktoś wygra z PiS a potem się budzisz z ręką w nocniku zapłakany goryczą kolejnej POrażki

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  Państwo teoretyczne
3 lat temu

A coś więcej o Targowicy wiemy? Na początek położenie? Potem może datą wydarzenia?

muniek
muniek
odpowiedział na komentarz  Tom
3 lat temu

Za 4 lata, podczas wyborów samorządowych, będzie okazja go odwołać w cywilizowany sposób. Tylko głosujcie mądrze, żeby potem nie płakać;-)

Maciek
Maciek
3 lat temu

Ha ha ha Pajęczno jak zwykle dobre tylko w gadce

Kropka
Kropka
odpowiedział na komentarz  Maciek
3 lat temu

Nie Pajęczno a Sołtysowa bo to ona była inicjatorką tego nieudolnego referendum z którego się wycofała

Haha
Haha
3 lat temu

Od początku było wiadome że Sołtysowa zrobiła w balona swoich wyznawców i ciemny lud kupił jej ściskany kit

Geralt
Geralt
3 lat temu

No i chwała Bogu!

Janusz Maj
Janusz Maj
odpowiedział na komentarz  Geralt
3 lat temu

Tez nie wstydzę się P Jezusa. Amen

Pajeczanin
Pajeczanin
3 lat temu

Szumu narobili ino w gebach mocni wstyd najpierw zamieszanie wielkie sołtyska dylowa zrobiła a teraz łeb w piasek niech się weźmie za malowanie pazurów a nie za politykę

Pola
Pola
3 lat temu

I bardzo dobrze że Burmistrz zostaje dać mu szansę i czas i niech działa

Maikel
Maikel
odpowiedział na komentarz  Pola
3 lat temu

Już pokazał ponad dwa lata na co go stać…
Przykładem może być odpowiedź radnej z Patrzykowa w sprawie drogi i dowozów. Tyle błędów w jednym piśmie to wstyd dla polonisty…

Mikołaj ziembicki
Mikołaj ziembicki
odpowiedział na komentarz  Maikel
3 lat temu

Maikel a podpisałeś listę ?
To co tylko narzekasz i narzekasz ?
Zajmij ty się lepiej piłkarskimi sprawami
Pozdrawiam

Niwiscok
Niwiscok
3 lat temu

I dobrze. Bo by się tylko o fotel później tylko pozabijali. Pozdrawiam

Obojętny
Obojętny
3 lat temu

Darek niech wróci, a tego po złości i nienawiści do Darka ludzie wybrali i tylko po to i po nic wiecej, i nic z tego nie ma – chcieli żeście , to macie jest syf kiła i mogiła u nas w p-nie ślepy ,by zauważył i z gory pisze ,że mam schowane na to ,że ktoś będzie źle oceniał mój komentarz ,,napisałem prawde

wim
wim
odpowiedział na komentarz  Obojętny
3 lat temu

tak.niech wróci darek i niech konie przywiezie.toż to taka wielka impreza.czy konie mnie słyszą

Obojętny
Obojętny
odpowiedział na komentarz  wim
3 lat temu

Schowane mam ,o

Obojętny
Obojętny
odpowiedział na komentarz  Obojętny
3 lat temu

ONR wpuscmy ,nie jestem wielbicielem koni i za Darkiem nie przepadam porządek ma być w pnie i praca a nie pis i nienawiść

Historyk
Historyk
odpowiedział na komentarz  Obojętny
3 lat temu

Lokalne pisiory to siewcy nienawiści i złośliwości. To bolszewicka strategia. Skłócić, poróżnić, donosić i rządzić. I oczywiście kasę doić. Promują tych z PZPR, PSL, samoobrony. Pamiętacie jak posłanka od razu wsadziła na wiceprezesa gieksy Marka W, koleżkę ze spływów kajakowych, który jak podaje DDBelchatow okazał się kontaktem operacyjnym w PRL, itd. Niedawno z kopalni odchodził na emeryturę słynny donosiciel TW Felek (opisany w pierwszym tomie Solidarności kopalnianej) i oczywiście uroczyście żegnał go kto, Mariusz od Pieluchy. Wręczył mu jeszcze koniaczka na pożegnanie. W swoim dziale ma takich więcej. Tak to wygląda, szkoda pisać.

Sobek
Sobek
odpowiedział na komentarz  Historyk
3 lat temu

PiS to ciąg dalszy okrągłego stołu, i nic więcej. Dali ludziom łapówki a ludzie dali im koryto.

Agnieszka
Agnieszka
odpowiedział na komentarz  Sobek
3 lat temu

To ludzie bez honoru, etyki, moralności. Tylko kasa się dla nich liczy. Udowodnili to. Trzymajcie się od nich z daleka.

Iza
Iza
odpowiedział na komentarz  wim
3 lat temu

Przynajmniej ma gość pasję i w samorządzie potrafił poprzez konie zrobić promocję Pajęczna. Gdyby nie te imprezy końskie to wiele ludzi w Polsce i nawet z zagranicy nie wiedziałoby gdzie ten grajdołek jest.

Apacz
Apacz
odpowiedział na komentarz  Iza
3 lat temu

A co komu po tej wiedzy, gdzie ten grajdołek? I jakie wymierne korzyści dla Gminy z tego tytułu?

Andrzej
Andrzej
odpowiedział na komentarz  Apacz
3 lat temu

Mądremu nie trzeba tłumaczyć, a …

Step
Step
3 lat temu

Pani od pazurów jak zwykle tylko w gadce mądra, narobić szumu, medialnie się promować, to jest coś co najlepiej potrafi.

Mieszkaniec Dylowa Sz.
Mieszkaniec Dylowa Sz.
odpowiedział na komentarz  Step
3 lat temu

Step ma racje,tylko szczeka i pazury maluje .Oszukała mieszkańców i oszukuje i kłamie jest w tym najlepsza.Mieszkańcy jej zaufali a ona ich oszukała perfidnie.Teraz poczekamy co nowego wymyślił i jak dalej będzie poszukiwała i kłamała.

stasiekbąbel
stasiekbąbel
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec Dylowa Sz.
3 lat temu

a co wymyśli głupi protest , niektórzy lubią chodzić w kółko zamiast do przodu. wiecznie na rondzie

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

Nie warto nic robić dla tego miasta bo tu nikt nic więcej nie chce wszyscy się cieszą że mafia śmieciowa rządzi miastem i dobrze tylko na kupę śmieci zasługuje Pajęczno a tylko jedna kobieta próbowała coś zrobić

stasiekbąbel
stasiekbąbel
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
3 lat temu

jakby próbowała to by do dziś dnia zbierała podpisy i byłoby ich ponad miarę, a tak to Dylów chyba zakaz dostał czy coś 🙂 a sołtysi tak mieli zbierać i też pandemią się zakrywają, a podatki roznoszą?, a do sklepu po chleb chodzą? a do roboty chodzą? a do przychodni chodzą? a do galerii jeżdżą ? to niech nie gadają głupio wszyscy.

Slawciu
Slawciu
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
3 lat temu

Kto by pomyślał że śmieciarze dojdą do władzy. A przysłowie mówi, z prądem płyną tylko śmieci.

jang jing
jang jing
3 lat temu

Jak mawiają – z planów wyszła d…a, bo je planowała pantoflarzy kupa

Ewa Korzekwa
Ewa Korzekwa
3 lat temu

Z góry skazane na porażkę. Miasto i gmina nic nie zyskiwało na potencjalnym odwołaniu burmistrza. Trochę logiki i kalendarz wystarczyłoby do decyzji, że nie warto się pakować w referendum Referendum najwcześniej w maju br. później ewentualne skargi na nieprawidłowości etc. – lipiec decyzje. I co dalej? Komisarz na czas bezhołowia? Przygotowanie i rozpisanie wyborów uzupełniających to kolejne pół roku, może więcej. Inaczej mówiąc na rok przed planowanymi wyborami miasto byłoby – w razie odwołania Mielczarka – praktycznie bez możliwości inwestycyjnych i zarządczych. Poroniony pomysł, na szczęście poddany aborcji przez „ojców” tej koncepcji. Zasadne też pytanie, kto miałby zastąpić burmistrza? Pewnie… Więcej »

Pajęczyna
Pajęczyna
odpowiedział na komentarz  Ewa Korzekwa
3 lat temu

Jak to kto miałby zastąpić, jakiś kolejny pieluchowiec. Tylko co z tego. Katastrofa.

Sylwia
Sylwia
odpowiedział na komentarz  Pajęczyna
3 lat temu

A do czego są zdolni pieluchowcy, każdy widzi. Oczywiście oprócz tych co zostali kupieni praca w PGE.

Pretorianin
Pretorianin
odpowiedział na komentarz  Sylwia
3 lat temu

Pieluchowcy niczym się nie różną od poprzednich włodarzy.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Pretorianin
3 lat temu

Różnią się tym że doją kilka razy więcej. Ale wszyscy w przyszłości za to zapłacą. Nie ma nic za darmo, oni o tym wiedzą i dlatego dają publiczne łapówki. A naród głupi daje się łapać. Przecież niczego nie poprawili a można nawet powiedzieć że pogorszyli. Większy dług państwa, niszczona służba zdrowia, edukacja, gospodarka, wolności obywatelskie itd.

wilk
wilk
odpowiedział na komentarz  Wyborca
3 lat temu

Och to wyjątkowe szkodniki.

Generał z Bombasu
Generał z Bombasu
3 lat temu
Mario z krzaków
Mario z krzaków
3 lat temu

Jest git

Last edited 3 lat temu by Mario z krzaków
gosc
gosc
3 lat temu

doprawdy pajecoki wybierały pajęcoka z po-psl-sld w latach minionych to mogły sie upominac o COS ISTOTNEGO DLa pajęczna,ae siedzieli CICHUTKO BO przeca swoi zajmowali stolki jeden na drugim w ratuszu,co za bagno

Tak mówią
Tak mówią
odpowiedział na komentarz  gosc
3 lat temu

Przecież mogli wybrać kogoś z samoobrony, te to by wszystko zrobiły. W Sulmierzycach Ruda z samoobrony to porobiła wszystko.

Mecenas II
Mecenas II
3 lat temu

Ale blamaż i kompromitacja niedoszłych organizatorów….energii wystarczyło tylko na pokrzyczenie…i parę wpisów na FB…

Obojętny
Obojętny
odpowiedział na komentarz  Mecenas II
3 lat temu

Nie kłućmy się przesyłajmy pieniążki na konto…😎

sabinka
sabinka
odpowiedział na komentarz  Mecenas II
3 lat temu

mecenasku za siedem boleści zrób coś sam, a podpisałeś listę? nie, więc morda w kubeł. Tutaj to przeważnie ty drzesz KUFĘ JAK WŚCIEKŁY PIES.

Mateusz
Mateusz
3 lat temu

Zastanawia mnie parę kwesti. Jeżeli tak szumnie pani SOŁTYS rozprawiała się z naszą władza na fb za pośrednictwem konta własnego oraz sołectwa to gdzie te posty? Gdzie ten zapał? Wszystko znikło ja za dotknięciem magicznej różdżki. Nagle PANDEMIA i nie będą zbierali podpisów. Za podatkiem sołtysi chodzą bo u nas był i sołtys z mojej rodzinnej miejscowości też chodzi. To jest śmiech na sali. Druga kwestia, pytam gdzie można było te podpisy złożyć żeby odwołać tą władze.? Dużo ludzi by się pod tym podpisało i uważam że to był dobry pomysł bo od dwóch lat się naprawdę nic nie dzieje… Więcej »

Andrzej
Andrzej
3 lat temu

A co to Pani Sołtys tak zamilkła, nawet posty na fb usunęła?
Już nie śmierdzi wysypisko, już burmistrz jest cacy?
Z każdego protestu są jakieś korzyści?
Woźnemu też już wszystko pasuje, Cementownia jest super, da się żyć i to dobrze?
Wysypisko nie śmierdzi, kredyty są super i można rolować ludzi ?

Grzegorz
Grzegorz
3 lat temu

Był ośrodek Kultury i sportu z jednym dyrektorem to burmistrz rozdzielił i już mamy dwóch dyrektórów. Jest stanowisko z niemałą wypłatą dla kolegi Gruszki. To jest ta ZMIANA będzie ” taniej”.
Na nic nie ma, ale na stanowiska i dodatki funkcyjne jest?

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  Grzegorz
3 lat temu

Z niemałą, czyli z jaką wypłatą?

Adam
Adam
3 lat temu

Złożymy zapytanie zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej i się dowiemy.

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  Adam
3 lat temu

Mówiąc „z niemałą wypłatą” mam wiedzę przynajmniej przybliżoną co do wysokości. A tak to jest rzucana w ciemno insynuacja

Tomasz
Tomasz
odpowiedział na komentarz  Elo
3 lat temu

No, za minimum nie pracuje?

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  Tomasz
3 lat temu

Nie wiem. Dlatego pytam

Rafał
Rafał
3 lat temu

Stracona kadencja…zaniedbane miasto, Dom kultury pieniądze na rozbudowe oddane…
Fotowoltaika problem z realizacją, ludzie czekają kolejny rok i ponoszą straty.
Wysypisko już nie śmierdzi, kredyty w obligacjach zaciągnięte…taka ZMIANA…

Adam
Adam
odpowiedział na komentarz  Rafał
3 lat temu

A czy Mielczarek ma jakiś pomysł na rozwój Pajęczna, na jakieś nowe zakłady pracy, na jakieś inwestycje dla mieszkańców?
Bo jak na razie nie widać pomysłu. A czy jest koncepcja?

Paweł
Paweł
3 lat temu

Ciekawe kto w kwietniu śmieci od nas odbierze?
I za jaką cenę?
Burmistrz ma koncepcję?

Fiona
Fiona
3 lat temu

A co tak Pani sołtys z Dylowa posty na temat wysypiska pousuwała?
Już ta kupa śmieci nie śmierdzi?
Będzie rozbudowa?
Burmistrz już decyzję podjął?

Marian
Marian
3 lat temu

To będziemy mieli stawki za śmieci, taki prezent na zajączka od burmistrza?
No i życzenia w gazecie u kolegi będą?
Taki SZCZERY?

gosc
gosc
3 lat temu

wy pajęcoki nie wieta co mata u siebie A WY MATA NIEJEDNO SKŁADOWISKO a piećdziesiat takich za płotem ! wiadome pajęcoki nie kumate ALE ŻEBY AŻ TAK!!

Paweł
Paweł
odpowiedział na komentarz  gosc
3 lat temu

Wiceprezeska ekoregionu wszystko załatwi, przecież jest z Pajęczna i wybrana przez nas.

gosc
gosc
odpowiedział na komentarz  Paweł
3 lat temu

ale co załatwi pajęcoki mądrusie?? WY TYLKO MĄDROWAC SIE UMITA PAJECOKI!!!!sami wyjrzyjta za płoty zobaczyta co tam jest,, juz lezy jakieś8-do 10 lat śMIECI od niemca!!