R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoBurmistrz przedstawił rozwiązanie w sprawie 6-latków

Burmistrz przedstawił rozwiązanie w sprawie 6-latków

Jedną z obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości była nowelizacja ustawy o systemie oświaty. Zgodnie z uchwaloną już przez posłów ustawą, od września zniesiony zostaje obowiązek szkolny dla 6-latków. Dzieciaki nie muszą iść do szkoły i mogą kolejny rok zostać w przedszkolu. Do szkół mają iść dzieci 7-letnie, chyba że rodzice postanowią inaczej.

Zdecydowana większość rodziców skorzystała z możliwości pozostawienia swoich pociech w placówkach przedszkolnych. Niestety takie rozwiązanie zrodziło problem dla rodziców 3-latków, dla których w wielu przedszkolach zabrakło miejsca. Dylemat ze znalezieniem miejsc dla trzylatków ma wiele gmin, każda rozwiązuje go na swój sposób. W ubiegłym tygodniu burmistrz Dariusz Tokarski spotkał się z rodzicami dzieci i przedstawił plan rozwiązania problemu z brakiem miejsc dla najmłodszych w gminie Pajęczno:

– W związku z nowymi zmianami prawnymi, gdzie rodzice zadecydowali, że dzieci 6-letnie zostają w przedszkolu, powstał problem, co zrobić z dziećmi 3-letnimi. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem dla samorządu byłoby nieprzyjmowanie dzieci 3-letnich. Jednak wydaje mi się, że nie na tym to polega. Staraliśmy się znaleźć takie rozwiązanie, które zarówno usatysfakcjonuje rodziców dzieci 6-letnich, jak i 3-latków. Po długim okresie przemyśleń doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie przystosowanie trzech sal lekcyjnych w szkole podstawowej, do którego będą uczęszczały dzieci 6-letnie. Oddział przedszkolny będzie tam funkcjonował na tych samych warunkach jak przedszkole tyle, że będzie mieścił się w szkole — mówi burmistrz Tokarski.

Zamiejscowe oddziały Publicznego Przedszkola nr 2 zostaną utworzone w oddalonej o 200 metrów Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Tuwima. Podczas spotkania włodarz zapewnił rodziców, że pomieszczenia zostaną odpowiednio wyposażone tak, aby zapewnić jak najlepsze warunki dla maluchów. W celu poprawy bezpieczeństwa sale zostaną oddzielone od reszty szkoły. Burmistrz Tokarski oświadczył, że środki na to przedsięwzięcie są już zabezpieczone, a efekt prac będzie można zobaczyć w sierpniu.

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
XyZ
XyZ
8 lat temu

No i gitara 🙂

KRESY
KRESY
8 lat temu

A jedną z obietnic burmistrza było nie zaciąganie większych długów na gminę a tu trzeba 400 tys oddać za gimnazjum bo cała świta wie że za takie błędy nie ma konsekwencji finansowej,Ale cóż lubi sobie narzekać na centrale aby ludziom mydlić oczy ile to niezadań na niego zrzucają przy okazji tuszując swoje podstawowe błedy

Emi
Emi
8 lat temu

Tak, tylko tego ze z przedszkola za liceum dzieciaków nie przenoszą to nie wspominacie i tego, ze tam dzieci dostaną catering a nie wyżywienie jak dzieci w przedszkolu…