Dołącz do ekipy “Szlachetnej paczki”

0

Rejon Pajęczno i okolice poszukuje Lokalnych Herosów!
A Rejon Działoszyn i okolice poszukuje Lidera Rejonu! Zgłoś się!

Rekrutacja wolontariuszy do SZLACHETNEJ PACZKI rozpoczęta.
W rejonie Pajęczno i okolice poszukiwani są SuperW.
A rejon Działoszyn i okolice poszukuje Lidera Rejonu – to od niego wszystko się zaczyna!
Jeśli chcesz mieć realny wpływ na swoją lokalną społeczność i pomóc rodzinom w potrzebie – zgłoś się przez stronę www.superw.pl.

Wolontariusz Szlachentej Paczki to człowiek o wielkim sercu, niosący mądrą pomoc, która w rzeczywistości działa. Na czym polega pomoc? To przede wszystkim spotkanie i rozmowa z drugim człowiekiem, który na co dzień musi borykać się z trudnościami. Celem wolontariusza jest wyrwanie rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z kręgu biedy, bezsilności i beznadziei. Wolontariusze spotykają się z nimi w ich domach, diagnozują ich sytuację oraz potrzeby, a następnie podejumą decyzję o włączeniu ich do projektu, dbając o to w jaki sposób udzielana im będzie pomoc.

“Mam wpływ” – to powiedzenie nie jest bez znaczenia w projekcie, gdyż SuperW daje impuls do zmiany, mając przy tym realny wpływ na sytuację rodziny i jej dalszych losów.
Co zyskam jako wolontariusz Szlachentej Paczki? W Szlachentej Paczce wolontariusz pamięta również o swoich potrzebach i indywidualnym rozwoju. Ten wyjątkowwy wolontariant daje szanse do zdobycia pożądanych umiejętności przez pracodawców na rynku pracy, jak również możliwość pełnienia różnych ról w projekcie.
Tak naprawdę uczysz się rzeczy, o których w życiu byś nie pomyślał, że wolontariat tyle może w ogóle dać. Możemy się sprawdzić w promocji, logistyce, wdrożeniach, szkoleniach – wyznaje Karolina, SuperW Paczki.

“Jestem ważny” Szlachenta Paczka od początku swego istnienia ma wypracowane swoje idee i wartości, którymi się kieruje. A są to przede wszyskim szacunek do innych, ale również i do siebie, otwartość i uważność na dugiego człowieka, otwartość na zmiany, zaangażowanie. W Paczce nie sposób jest przeoczyć wartościowego człowieka i przeżyć wartościowe relacje, które trwają od kilku lat, aż do dziś.
Szlachetna Paczka to projekt, dzięki któremu poznaje się wielu wspaniałych ludzi. To dzięki nim ten projekt jest tak magiczny i tak wspaniały – mówi SuperW Sebastian.

Zgłoś się!
Chętne osoby chcące zostać SuperW w swoich rejonach mogą zgłaszać się do 30 września. Aby zostać wolontariuszem należy wejść na www.superw.pl i wypełnić kilkuminutowy formularz zgłoszeniowy. Kolejny etap rekrutacji to rozmowa z “szefem” i jednodniowe wdrożenie, które ma na celu przygotować do pracy z rodzinami. Ostatni etap to tylko podjęcie decyzji i podpisanie umowy. Kolejność zgłoszenia ma znaczenia, dlatego nie warto zbyt długo się zastanawiać. “Weekend Cudów” w tym roku przypada 8-9 grudnia 2018 roku.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments