Drożej za śmieci! Kolejna duża podwyżka w gminie Pajęczno?

108

Burmistrz Piotr Mielczarek przedstawił radnym kolejną propozycję podwyżek cena za odbiór odpadów. Jeśli Rada Miejska zagłosuje za stawkami zaproponowanymi przez włodarza przeciętna pięcioosobowa rodzina zapłaci rocznie za wywóz śmieci ponad tysiąc złotych.

Jeszcze na początku tego roku mieszkańcy gminy Pajęczno płacili za odbiór odpadów kwotę 7 zł. Niestety pomimo posiadania na swoim terenie ogromnego wysypiska, gminie nie udało się ustrzec od znaczących podwyżek cen, jakie przetoczyły się przez kraj. W czerwcu podczas sesji Rady Miejskiej w Pajęcznie jeden głos zdecydował o tym, że opłaty zostały podniesione o ponad 85%. Stawkę zwiększono do 13 złotych. Co gorsza, z nieznanych nam przyczyn burmistrz podpisał umowę z firmą EKO-REGION na zaledwie kilka miesięcy. Już wtedy informowaliśmy, że następstwem tej decyzji będą kolejne podwyżki pod koniec roku.

Niestety czarny scenariusz się spełnił i zapowiada się kolejny duży wzrost opłat. Urząd Miejski rozstrzygnął kolejny w tym roku przetarg na wywóz odpadów. Najnowsza propozycja stawek przedstawiona radnym przez burmistrza Piotra Mielczarka to 18,50 zł od osoby. Tak duża podwyżka sprawi, że przeciętna pięcioosobowa rodzina zapłaci rocznie za wywóz śmieci kwotę 1110 zł. Oczywiście nowe ceny musi zatwierdzić jeszcze Rada Miejska. Jak tym razem zagłosują radni? Przekonamy się już 30 grudnia.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

108
Odpowiedz

avatar
32 Comment threads
76 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
88 Comment authors
MIREK1234r55OlekLenkaEmilPrzedsiębiorca Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Dobra Zmiana
Dobra Zmiana

PiS podnosi ceny wszystkiego a ciemny lud na nich głosuje.

Top
Top

Akurat te podwyżki mają bezpośredni związek z szybko rosnącą opłatą środowiskową dla firm odbierających i gospodarujących odpadami oraz z monopolem terenowym tych firm. Samorząd jest tylko pośrednikiem w zbieraniu pieniędzy pomiędzy mieszkańcami a firmą. To, że gminy są teraz w takiej sytuacji, gdzie firmy są monopolistami i tylko one mają dobrze, to akurat zasługa przepisów ustawy o gospodarowaniu odpadami, którą w tej postaci uchwalił rząd PO bodajże w 2013 roku. Zgodzić się można jedynie co do tego, że PiS dużo daje, ale też musi mieć źródło, z którego może na to czerpać, więc naturalną koleją rzeczy są podwyżki różnych opłat… Więcej »

Dobra Zmiana
Dobra Zmiana

Przecież segregacja odpadów to fikcja.
A firmy widma, które składują odpady i je potem podpalają pozostają bezkarne.

XyZ
XyZ

Złodziejstwo! Mając wysypisko w gminie powinny być duże ulgi!

Top
Top

Problem w tym, że nie ma przepisów, które dawałyby taką możliwość. Jedyną aktualnie możliwością jest dokładanie mieszkańcom do stawek z budżetu gminy, który z kolei jest jaki jest czyli kiepski.

Leszek
Leszek

Z innych gmin śmieci trafiają na wysypisko do Pajęczna i mają niższe stawki….dziękujemy panie burmistrzu…

Top
Top

Te gminy, które mają póki co taniej, już niedługo będą miały drożej. Jeszcze niedawno, przy poprzedniej podwyżce w Pajęcznie wszyscy pyskowali, że Działoszyn ma taniej, a śmieci stamtąd trafiają do Pajęczna. Otóż od nowego roku w Działoszynie jest 22 zł od osoby, a w Pajęcznie jest mowa o 18,50. Więc? Wszystkie gminy na starych przetargach i starych umowach mają taniej, ale jak tylko ogłoszą nowe przetargi, ceny pójdą ostro w górę. Wczoraj nawet w tv było o Piotrkowie Trybunalskim, gdzie umowa była zawarta na 4 lata i firma zaczęła się ciepać, że składając ofertę na przetarg nie przewidziała, że przez… Więcej »

paj@wp.pl
paj@wp.pl

Radni NIE CHCA skorzystac z nowelizacji ustawy która weszla w lipcu br mowiaca ze mozne gmina obnizyc stawki za smieci jesli na terenie gminy jest wysypisko, zlewnia …EKO region wplacił do budzetu gminy poprze Fundusz ochrony srodowiska w tym roku 3mlni! Ale te pieniazki poszly na remont gminy!!! RIO obliguje do zbilansowanej gospodarki odpadami ale Ministerstwo Srodowiska nie zabrania dopłacac!! jakos inne gminy doplacaja jak sulmierzyce czy rzasnia. Nie dajecie sobie wmówic ze nie możńą. Po prostu wola zeby ludzie zaplacili sami. Goncie swoich radnych i patrzcie jak beda glosowac 30 grudnia na sesji! Młodzi próbują cos zrobic ale zgrana… Więcej »

Top
Top

paj@wp.pl: mógłbyś podrzucić namiary na tą nowelizację ustawy? Najlepiej na konkretny paragraf czy artykuł. Chętnie poczytam. 🙂

paj@wp.pl
paj@wp.pl

Polecam przeczytac całosc: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=nowelizacja+przepisow+ooplatach+za+wywoz+smieci 1.Odnosnie roznej stawki za smieci majac wysypisko w poblizu: “Rada gminy, określając stawki opłat, o których mowa w ust. 2, może stosować zróżnicowane stawki w zależności od gęstości zaludnienia na danym obszarze gminy oraz odpowiednio odległości od miejsca przetwarzania odpadów komunalnych, stacji zlewnej, a także właściwości nieczystości ciekłych” 2.Dostalismy pojemniki na bio a nikt sie nas nie pytał czy potrzebujemy, przeciez na wsi/dzialkach posiadaja kompostowniki: “4) określić wymagania dotyczące kompostowania bioodpadów stanowiących odpady komunalne w kompostownikach przydomowych na terenie nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi oraz zwolnić właścicieli takich nieruchomości, w całości lub w części, z obowiązku… Więcej »

paj@wp.pl
paj@wp.pl

USTAWA
z dnia 19 lipca 2019 r.
o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw

paj@wp.pl
paj@wp.pl

dalcza czesc noweli dot BIO
:Rada gminy, w drodze uchwały, zwalnia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomm, proporcjonalnie do zmniejszenia kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z gospodarstw domowych.

Anty Pioter
Anty Pioter

Czy sąsiednie gminy dają również tak wysokie stawki??

Top
Top

Owszem. Wystarczy przeszukać trochę google żeby się dowiedzieć, że to problem ogólnopolski. Samorządy na starych przetargach i umowach płaca mniej, ale wszystkie nowe przetargi i umowy wiążą się z podwyżkami. Działoszyn też dostanie po d… .

Top
Top

Te, które są na starych przetargach i umowach niekoniecznie, ale od momentu rozstrzygnięcia nowych przetargów i podpisania nowych umów na pewno tak. Przykład – Działoszyn, choć problem stawek jest ogólnopolski. Wystarczy poszukać w sieci.

Leszek
Leszek

To trzeba było w czerwcu ogłosić przetarg na dwa lata a nie na 6 miesięcy, byłoby po 13 choć i to za dużo………takie rządzenie….A tyle naobiecywał….taka zmiana….

Leszek
Leszek

A co na to kierowniczka traktorzystka… ?

Top
Top

Leszek: przetarg na 2 lata skutkowałby jeszcze wyższą stawką, bo firmy już nie są takie głupie i wliczają sobie to ryzyko, że z różnych powodów wzrosną im koszty działalności. Wszystkie stare i długoterminowe umowy były jak się okazuje niedoszacowane i przez ostatnie lata niektóre firmy nie wychodziły na swoje.

Lisek
Lisek

Wszystko wiedzący…zajmij się robotą…. Pietrek “wynegocjował”…..I takie mamy ceny…..
Obrońca się znalazł….
Mając ma swoim terenie wysypisko śmieci droższe niż gdzie indziej… PARANOJA…..

Rycho
Rycho

Po pisowsku

S.z.c.z.a.mNapO
S.z.c.z.a.mNapO

Dobrze że nie po tuskowemu bo nie byloby niczego a złodziej spierdzieliłby za granice

Top
Top

Lisek: Jakie droższe niż gdzie indziej? Tańsze niż w Działoszynie np. A już niebawem pewnie inne gminy dołączą do tych, które będą płacić więcej niż Pajęczno.

Hubert
Hubert

Pisiory cenami za wszystko nas wykończą.

Działoszyn
Działoszyn

W Gminie Działoszyn stawka 22 zł od osoby lub 44 za niesegregowane.

Goha goha
Goha goha

O jprdole

ddd
ddd

Za to w Rząśni 7zł!!!
Mamy wyspisko więc powinno być taniej!

Przodownik
Przodownik

W Rząśni środowisko naturalne zostało znacznie zniszczone przez kopalnię, więc tam wójt ma w zamian dużo pieniędzy.

Ada
Ada

Dokładnie

Gft
Gft

W gminie Dzialoszyn od stycznia 22 zł od osoby… Masakra

Mietek
Mietek

Kucia jeszcze przed podwyżką wywozi wszystkie śmieci z terenu zakładu na swoje działki nawet do Załęczańskiego parku blisko rzeki.

Jop
Jop

Co Cie Kucia obchodzi?!
Patrz na swoje śmieci, nie znoszę takich donosicieli jak ty

Mietek
Mietek

Wal się na ryj jełopie .

Jop
Jop

Twoja stara wale

Wkur.. Mieszkaniec
Wkur.. Mieszkaniec

Czy tego naszego Włodarza pier…a koparka w łeb jak był przy budowie ronda czy co ? takie ta cenę to niech sobie sam płaci pajac jeden !!!!!!!

Krzysiek
Krzysiek

Ale pisiory doją z ludzi.

Mający dość.
Mający dość.

A co na to obrońca uciśnionych przez Cementownie Pan Przewodniczący nasz Leszek Janeczek?

Lalek
Lalek

Jak to co, doi kasę jak wszyscy z PiS.

Mający dość.
Mający dość.

Jeszcze tylko jedno pytanie. Dlaczego na wsi śmieci odbiera się raz w miesiącu a w Pajęcznie dwa? Chyba że się mylę?

JULIAN
JULIAN

Ustawa tak nakazuje

Platfus to choroba
Platfus to choroba

No tu już będzie inaczej na wsi tak jak w mieście 2 razy.

Mający dość.
Mający dość.

Julian. Która ustawa nakazuje odbierać śmieci jeden raz na wsi i dwa razy w mieście? Chyba to lekka dyskryminacja bo śmieci produkujemy tyle samo nie ważne czy na wsi czy mieście? A na wsi chyba nawet więcej np zimą bo wyrzuca się popiół z pieca na przykład.

Platfus to choroba
Platfus to choroba

Kolego czytaj wyżej 2 razy na wsi i w mieście

Janeczek
Janeczek

Wy…ebać w kosmos burmistrza i przewodniczącego rady, od razu się sytuacja poprawi.

Top
Top

Taa… Jasne. Przyjdzie Tokuś albo inny czarodziej i zrobi Ci taniej. 🙂

Janeczek
Janeczek

Gdy był Tokuś, też było bagno, bo z pustego niestety nie da się nalać, ale przynajmniej nie dopuszczal do sytuacji takich jak teraz mają miejsce, że Pajeczno jest pośmiewiskiem dla calej Polski.. Sesje prowadzone przez tego jełopa to przecież intelektualny brodzik…
Niech ktos zaprzeczy..

Mateusz
Mateusz

Dołączyć do nich zarząd powiatu.

Leszek
Leszek

I jakoś Leszek z Niwisk nie martwi się ludźmi …Tak głosuje ochoczo za podwyżkami…przecież w szkole pensja wpływa i jako przewodniczący też chyba z 4 tysiaki bierze…? Pasuje, miało być lepiej to i Leszkowi jest…?

Platfus to choroba
Platfus to choroba

Ale kolego jesteś ograniczony na umyśle przewodniczący ma trochę więcej niż radni. Brakuje Ci kasy to weź się do pracy a nie narzekaj.

Jacek
Jacek

Myślę że bierze więcej.

Leszek
Leszek

Pewnie kierowniczka B……. kalkulacje robiła…
Po tym upadku z ciągniczka…? I takie mamy stawki i smród w gratisie…

Jacek
Jacek

Co PiS robi z mafią śmieciową, NIC, pewnie przyłączył się do niej. W innych sprawach to samo. Katastrofa.

Lalek
Lalek

Jak chcieli to zmieniali ustawy w jedną noc, a dlaczego nie chcą sobie odpowiedzcie.

Bart
Bart

A ja zastanawiam się dlaczego burmistrz Mielczarek nie spotka się z burmistrzem Drabem …skoro Działoszyn zastanawia się nad powołaniem spółki do odbioru odpadów to może dobrze byłoby zrobić to wspólnie ?

Z..
Z..

którym radnym jesteś Bart?

Bart
Bart

Żadnym…szkoda że taka inicjatywa od radnych nie wyjdzie tylko od mieszkańców.

asda
asda

Ciężko jest robić spółkę, jeśli jeden wspólnik ma znacząco mniej środków.

odważny
odważny

Uważam, że przewodniczący Rady powinien od administratora uzyskać namiary na osoby, które kłamią na jego temat, pomawiają, używają wulgaryzmów i zgłosić to na policję. Dostałby jeden z drugim wyrok w zawiasach za zniesławienie, opublikować to i zaraz poziom kultury i dyskusji na tym forum by się zmienił. “Chamstu w życiu trzeba się przeciwstawić siłą i godnością osobistą” jak mawiał klasyk w znanym skeczy za moich czasów.

Janeczek
Janeczek

No fakt, przewodniczący rady jest żywcem wyjęty z Twoich czasów, zatrzymał się niestety w tamtych czasach i do obecnych jakos nie pasuje. Moze gdyby wrócił do szkoły i podszlifował poprawną polszczyznę daloby się sluchac bez bólu uszu jego wystąpień. Wesolych świąt dobry, prawy człowieku.

Sołtys
Sołtys

Jak się ktoś decyduje być osobą publiczną to powinien wiedzieć że wszystkim nie dogodzi i będzie krytyka. Jak się boi krytyki to powinien siedzieć na du..e i nie pchać się do polityki. Ja tu nie widzę żadnego obrażania czy zniesławienia. W polityce trzeba mieć grubszą skórę.

Robert
Robert

Dziękujemy Panie Burmistrzu….brawo…
I pańscy radni również gratulacje…
Jesteście dla ludzi…?

Hubert
Hubert

Chcieliście pisiorow to teraz macie, nie mialczec proszę.

Kotek
Kotek

Masz rację Hubert, to grabarze powiatu. A choinki na rondzie w Pajecznie nie widać.

Władek
Władek

Robert, za co brawo burmistrzowi, co on przez rok zrobił? dofinansowanie na remont ratusza załatwił poprzednik, pozostałe dofinansowania obecny odrzucił bo się wszystkiego boi….jedyna inwestycja to maszt, którym osobiście się pochwalił,,,, a radni? lepiej nic nie pisać…. tak jest jak ludzie dobrej zmiany są przy sterze (rozumiem Cię , że to ironia)

koko
koko

pis podnosi ceny ale my możemy wystawiać faktury za segregowanie śmieci bo my płacimy drożej ale i też robimy za pracowników dlaczego

Kukuniek
Kukuniek

Wychodzi na to że PiS jest w układzie śmieciowym i nic z tym nie chce zrobić. W jedną noc by to załatwili.

pytajnik
pytajnik

burmistrza nie mieszajmy bo musi z proboszczem bo odliczenia i niby podlega bo tak łatwiej nie trzeba myśleć

Jacek
Jacek

No gdzie ta choinka na rondzie w Pajęcznie, bo nie widzę.

Kukuniek
Kukuniek

He he a gdzie to rondo.

Iwona
Iwona

Miało być do połowy grudnia 80% prac wykonanych…a tu wszystko w lesie?…znów trzeba będzie oddać pieniądze?….czy wybudowano tylko na papierze? To chyba prokuratura powinna zainteresować się…?

Felek
Felek

Poprzednia ekipa PiS doprowadziła do zwrotu pieniędzy przez powiat z wielką posłanką na czele i teraz zanosi się na to samo. A głupki i zdrajcy na nich głosują.

Benedykt
Benedykt

Nikt tak nie marnuje publicznych pieniędzy jak PiS. W spółkach państwowych doją na całego. Pojęcia zero.

Gitara
Gitara

Widzę że jest wykonane jakieś 99 procent, tylko choinki brakuje.

Gość
Gość

Co roku przyjeżdżam do rodziny na święta, ale takiej biedy to nie pamiętam. Miasto nie ubrane, ponuro i ciemno wieczorem nawet na Kościuszki…?
Nowy burmistrz nie czuje tematu…? Albo ma to w…?

Zródelna zawsze w smogu
Zródelna zawsze w smogu

Pisowcy tak lubią. Większą radością byłby przyjazd Abp. Jędraszewskiego i wygłoszenie wspaniałej homilii.

Rycho
Rycho

Działa po pisowsku, jakże inaczej. Byle tylko kasę zdoic.

Olka
Olka

Akurat tutaj jestem odrębnego zdania,centrum miasta piękne,urząd super oświetlony,robi wrażenie.

Gość
Gość

A jak tam traktorzystka…już nóżka wyleczona? Do ubezpieczenia zgłoszony wypadek….? W drodze do pracy czy z pracy?
Bo przecież chyba jazdy ciągnikiem nie ma w zakresie obowiązków?

Fiona
Fiona

Sprawdzimy.

S.z.c.z.a.mNapO
S.z.c.z.a.mNapO

Ale te platfusy to nieudacznicy, tylko drzec mordy i krasc potrafią

Gabi
Gabi

To jest właśnie poziom pieluchowcow, brawo. Czy posłanka też ma taki poziom?

Hubert
Hubert

A się ruda wychyliła.

Platfus
Platfus

No dokładnie bo poziom dżejtoków to samo dno szzamba

Ula la
Ula la

Ale idzie pisowska kicha z tym rondem, a ruda w zarządzie.

Kotek
Kotek

Poczekaj, będą i szczać na ciebie.

Platfus
Platfus

O kotek ujszczołeś się? To do uśpienia

Protestant
Protestant

Jak rad uchwali podwyżkę śmieci to ludzie Protest trzeba zrobić !

Zielony
Zielony

Jestem za.

Leszek
Leszek

To jest skandal…wysypisko mieć w gminie, smród, szczury, ciągle jeżdżące ciężarówki i takie ceny za śmieci…Panie burmistrzu nie tak pan obiecywał…
I jeszcze rozbudowa…pięknie…

Ula la
Ula la

A czego się spodziewać po pieluchowcach, u nich pewne jest tylko dojenie kasy. W tym są lepsi od wszystkich poprzedników.

Miau miau
Miau miau

Posłanka w tym temacie mogła by dużo zrobić ale musi chcieć i wziąść się do roboty. Mogłaby wnieść projekt jakiejś ustawy normalizujacej ten problem ale musiałaby mieć pojęcie w temacie.

Z Dylowa
Z Dylowa

W poniedziałek Sesja rady miejskiej, zapraszamy na sesję, zobaczycie kto Was reprezentuje, kto podniesie rękę za kolejną podwyżką za śmieci. To egzamin dla burmistrza i radnych….zobaczycie jak się zachowają i gdzie mają wyborców.
PRZYJDŹCIE ZOBACZYCIE.

Z Gajęcic
Z Gajęcic

Przyjdziemy zapytać o szkołę w Gajęcicach…
burmistrzu obiecałeś…

Z Niwisk
Z Niwisk

O fotowoltaikę też zapytamy…

Kici koci
Kici koci

Zobaczycie że was oleja, takich żeście wybrali, pieluchowcow.

Ela
Ela

To będzie dobry test…ciekawe czy pani Ela też się pomyli….
A burmistrz nie to nam obiecywał…

Ola
Ola

Tak wychodzi z kalkulacji? W innych gminach są podobne stawki…

Rafał
Rafał

Smród i uciąiwości z wysypiska my mamy…I jeszcze perspektywa rozbudowy…
Pięknie panie burmistrzu…

Woźny
Woźny

I woźny też za podwyżkami…zobaczymy…
Przecież tak ubolewał że tak ciężko ludziom się żyje…tyle mają obciążeń?
Ale jeśli diety jest chyba 4 tys to już żyje się lepiej…?

Lucka
Lucka

Doją ludzi i dzielą dla siebie. Takiej kichy jeszcze nie było. Idioci na nich głosowali a pozostali muszą cierpieć. Robić referendum i wywalić dziadostwo w kosmos. Jeszcze cztery lata mogą nas męczyć.

Ela
Ela

Podatki też wzrosły….urząd się nie spieszy z informacją dla mieszkańców…
Biuletynu też nie wydaje, po co informować społeczeństwo….no w sumie nie ma o czym…same podwyżki…? Inwestycji brak…?

Miau miau
Miau miau

Kicha totalna, gorzej jak za PO.

Leszek
Leszek

Jutro sesja…jutro podwyżki za śmieci…
Takich mamy przedstawicieli…

Ciekawy
Ciekawy

A kierowniczka traktorzystka będzie…?
Co Pani na te podwyżki…? Pani robiła kalkulacje?

Przedsiębiorca
Przedsiębiorca

A co z przedsiębiorcami…gdzie teraz i z kim podpisywać umowy?
Urząd pozbył przedsiębiorców, czy dochodów z podatków też się pozbędzie?
Tak się dba teraz o podatników?
Co na to Stowarzyszenie Ziemi Pajęczno…?
Wasz burmistrz tak dba o nas…?
DZIĘKUJEMY…

Emil
Emil

Jutro sesja i podwyżki….brawo…

Lenka
Lenka

Brawo P. Burmistrzu, państwo radni, aż żal patrzeć na wsze rządy, i na to co robicie, bieda w gminie, a wy znów kasę ciągniecie od biednego ludu.Brawa, Brawa darmozjady

Olek
Olek

Robić referendum i wywalić pieluchowcow .

MIREK1234r55
MIREK1234r55

niedługo wam to 500 złotych będzie wam starczało na opłatę na wywóz śmieci