Najpiękniejsze kolędy i pastorałki  rozbrzmiewały minionej niedzieli w murach Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Wszystko za sprawą drugiej edycji “Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie”.

Festiwal rozpoczął się od eliminacji, które odbywały się na scenie kina “Świteź”. Uczestnicy zmierzyli się w czterech kategoriach: dzieci w wieku 5-10 lat, dzieci i młodzież w wieku 11-14 lat, młodzież w wieku 15-18 lat oraz zespołów i chórów. Oceną artystów zajmowało się profesjonalne jury w składzie: Marcin Jajkiewicz (przewodniczący), Anna Bystroń – Jajkiewicz, Olga Boczar, Malgorzata Hutek oraz Aleksandra Zuzewicz – Rogaczewska.

W każdej kategorii wyłaniani byli laureaci, którzy mieli zaprezentować się następnego dnia na Koncercie Galowym. Jury i organizatorzy nagrodzili dodatkowo dwie osoby, aby docenić i zachęcić do dalszej pracy najmłodszych uczestników. Nagroda dla najmłodszego uczestnika otrzymała Pola Piasecka z Lublińca, natomiast Martyna Walczak z Wielunia otrzymała nagrodę za najlepszy debiut.

Następnego dnia w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Niwiska Górne odbyły się specjalne warsztaty dla laureatów konkursu, które poprowadził przewodniczący jury – Marcin Jajkiewicz. Uczestnicy mogli zapoznać się z tajnikami emisji głosu, a także wspólnie nauczyć się utworu „Pierwsza Gwiazda”, który wykonany został jako piosenka finałowa Koncertu Galowego Laureatów.

Koncert finałowy odbył się Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie po Mszy Świętej, którą uświetniła Orkiestra Dęta z Rząśni pod batutą pana Tomasza Dulskiego, z towarzyszeniem zespołu wokalnego z Działoszyna. Gala prowadzona przez Martynę Dubińską oraz Sebastiana Barczaka przyciągnęła tłumy widzów. Laureaci prezentowali niezwykle wysoki poziom artystyczny. Nawet najmłodsi zaskakiwali silnymi i dojrzałymi wokalnie głosami. Koncert połączony z galą rozdania nagród dla zdobywców trzech pierwszych miejsc z każdej kategorii:

 • Kategoria I 5-10 lat
  I miejsce Agnieszka Letniowska (Bielawa)
  II miejsce Aurelia Duraj (Bielawa)
  III miejsce Natalia Kałuzińska (Wieluń)
 • Kategoria II 11-14 lat
  I miejsce Julia Zadworna (Wieluń)
  II miejsce Julia Walaszczyk (Nowa Brzeźnica)
  III miejsce Maja Ciach (Powiatowy Wieluń)
 • Kategoria III 15-18 lat
  II miejsce Aleksandra Kawula (Wieluń)
  III miejsce Inga Kucharska (Popów)
 • Kategoria IV- Zespoły i chóry
  I miejsce „Victoria” (Szadek)
  I miejsce „Skarby Maryi” (Częstochowa)
  II miejsce Chór P.M.D.K. i S. Wieluń (Wieluń)
  III miejsce Rozśpiewane Nutki (Skomlin)

Jury przyznało także wyróżnienia:

 • Mateusz Subocz (kat. I, Bielawa)
 • Aleksandra Brzuszkiewicz (kat. I, Bielawa)
 • Hania Włodarczyk (kat. I, Wieluń)
 • Aleksandra Płatek (kat. II, Wieluń)
 • Eliza Młynarska (kat. III, Pajęczno)

Nagrodę główną – Grand Prix – ufundowaną przez Urząd Gminy i Miasta w Pajęcznie, na czele z Burmistrzem Dariuszem Tokarskim, zdobył zespół „FORTE” (Bielawa). Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez lokalnych sponsorów.

Dziękując wszystkim uczestnikom, ich opiekunom, sponsorom, pomocnikom a także widzom, ks. proboszcz Szymon Gołuchowski, szczególne wyrazy wdzięczności skierował do trójki inicjatorów, tworzących silny sztab organizacyjny Ogólnopolskiego Festiwalu, którymi byli Magdalena Gruszka, Martyna Młynarska – Modlińska oraz Piotr Mielczarek.

 

źródło: pajeczno.pl

5
Odpowiedz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
marcinluizaOlaPaulinaschmeterling Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
schmeterling
schmeterling

Przepiękny koncert oraz bardzo miła atmosfera?.Gratulacje super pomysłu i tak wspaniałych wykonawców?

Ola
Ola

Najlepsza wykonawczynia byla Inga Kucharska.Nie ulega watpliwosci to ,ze ta mloda osobka ma wielki talent.

Paulina
Paulina

Było pięknie!

luiza
luiza

Bardzo ładne występy wszystkich uczestników

marcin
marcin

nie zgadzam się z pewnymi miejscami przyznanymi przez jury ale to już rzecz gustu.Nie mniej konkurs piękny,super atmosfera w kościółku