II Ogólnopolski Koncert Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie – zobacz ZDJĘCIA i WIDEO

5

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki  rozbrzmiewały minionej niedzieli w murach Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Wszystko za sprawą drugiej edycji „Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie”.

Festiwal rozpoczął się od eliminacji, które odbywały się na scenie kina „Świteź”. Uczestnicy zmierzyli się w czterech kategoriach: dzieci w wieku 5-10 lat, dzieci i młodzież w wieku 11-14 lat, młodzież w wieku 15-18 lat oraz zespołów i chórów. Oceną artystów zajmowało się profesjonalne jury w składzie: Marcin Jajkiewicz (przewodniczący), Anna Bystroń – Jajkiewicz, Olga Boczar, Malgorzata Hutek oraz Aleksandra Zuzewicz – Rogaczewska.

W każdej kategorii wyłaniani byli laureaci, którzy mieli zaprezentować się następnego dnia na Koncercie Galowym. Jury i organizatorzy nagrodzili dodatkowo dwie osoby, aby docenić i zachęcić do dalszej pracy najmłodszych uczestników. Nagroda dla najmłodszego uczestnika otrzymała Pola Piasecka z Lublińca, natomiast Martyna Walczak z Wielunia otrzymała nagrodę za najlepszy debiut.

Następnego dnia w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Niwiska Górne odbyły się specjalne warsztaty dla laureatów konkursu, które poprowadził przewodniczący jury – Marcin Jajkiewicz. Uczestnicy mogli zapoznać się z tajnikami emisji głosu, a także wspólnie nauczyć się utworu „Pierwsza Gwiazda”, który wykonany został jako piosenka finałowa Koncertu Galowego Laureatów.

Koncert finałowy odbył się Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie po Mszy Świętej, którą uświetniła Orkiestra Dęta z Rząśni pod batutą pana Tomasza Dulskiego, z towarzyszeniem zespołu wokalnego z Działoszyna. Gala prowadzona przez Martynę Dubińską oraz Sebastiana Barczaka przyciągnęła tłumy widzów. Laureaci prezentowali niezwykle wysoki poziom artystyczny. Nawet najmłodsi zaskakiwali silnymi i dojrzałymi wokalnie głosami. Koncert połączony z galą rozdania nagród dla zdobywców trzech pierwszych miejsc z każdej kategorii:

 • Kategoria I 5-10 lat
  I miejsce Agnieszka Letniowska (Bielawa)
  II miejsce Aurelia Duraj (Bielawa)
  III miejsce Natalia Kałuzińska (Wieluń)
 • Kategoria II 11-14 lat
  I miejsce Julia Zadworna (Wieluń)
  II miejsce Julia Walaszczyk (Nowa Brzeźnica)
  III miejsce Maja Ciach (Powiatowy Wieluń)
 • Kategoria III 15-18 lat
  II miejsce Aleksandra Kawula (Wieluń)
  III miejsce Inga Kucharska (Popów)
 • Kategoria IV- Zespoły i chóry
  I miejsce „Victoria” (Szadek)
  I miejsce „Skarby Maryi” (Częstochowa)
  II miejsce Chór P.M.D.K. i S. Wieluń (Wieluń)
  III miejsce Rozśpiewane Nutki (Skomlin)

Jury przyznało także wyróżnienia:

 • Mateusz Subocz (kat. I, Bielawa)
 • Aleksandra Brzuszkiewicz (kat. I, Bielawa)
 • Hania Włodarczyk (kat. I, Wieluń)
 • Aleksandra Płatek (kat. II, Wieluń)
 • Eliza Młynarska (kat. III, Pajęczno)

Nagrodę główną – Grand Prix – ufundowaną przez Urząd Gminy i Miasta w Pajęcznie, na czele z Burmistrzem Dariuszem Tokarskim, zdobył zespół „FORTE” (Bielawa). Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez lokalnych sponsorów.

Dziękując wszystkim uczestnikom, ich opiekunom, sponsorom, pomocnikom a także widzom, ks. proboszcz Szymon Gołuchowski, szczególne wyrazy wdzięczności skierował do trójki inicjatorów, tworzących silny sztab organizacyjny Ogólnopolskiego Festiwalu, którymi byli Magdalena Gruszka, Martyna Młynarska – Modlińska oraz Piotr Mielczarek.

 

źródło: pajeczno.pl
Poprzedni artykułPracownik do sklepu zoologicznego
Następny artykułPajęczański klub Off Road 4×4 wspierał WOŚP
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

5 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
schmeterling
schmeterling
8 lat temu

Przepiękny koncert oraz bardzo miła atmosfera?.Gratulacje super pomysłu i tak wspaniałych wykonawców?

Ola
Ola
odpowiedział na komentarz  schmeterling
8 lat temu

Najlepsza wykonawczynia byla Inga Kucharska.Nie ulega watpliwosci to ,ze ta mloda osobka ma wielki talent.

Paulina
Paulina
8 lat temu

Było pięknie!

luiza
luiza
8 lat temu

Bardzo ładne występy wszystkich uczestników

marcin
marcin
8 lat temu

nie zgadzam się z pewnymi miejscami przyznanymi przez jury ale to już rzecz gustu.Nie mniej konkurs piękny,super atmosfera w kościółku