R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoII Piknik Motocyklowy już w niedzielę

II Piknik Motocyklowy już w niedzielę

Parada motocykli, pokazu ratownictwa drogowego, mobilna hamownia, pokaz stuntu i wiele innych atrakcji czekają na gości “II Pikniku Motocyklowego w Pajęcznie”.

Trasa przejazdu Parady

Start godz.14 Z parkingu przez ul.22 Lipca do ul. Reymonta, skręt w lewo w Żeromskiego, do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza i na niej w lewo do ul Kościuszki, prosto do ul. Częstochowskiej drogą krajową 42 do miejscowości Makowiska, w ul. Szkolną, przez Podmurowaniec, do skrętu w lewo na miejscowość Łężce, główną drogą do skrętu w lewo na Pajęczno, ulicą Cmentarną do ul.1go Maja, następnie w ul.Kościuszki i w ul. 22 Lipca prosto na plac imprezy

Już w najbliższą niedzielę 10 lipca w Parku 1000-lecia zbiorą się miłośnicy dwóch kółek z całego kraju. Jak podkreślają organizatorzy, nie jest to impreza wyłącznie dla właścicieli motocykli, a każdy z gości znajdzie coś dla siebie.

Na odwiedzających czeka wiele atrakcji: parada motocykli, pokaz Zumby, plac zabaw dla najmłodszych, symulator dachowania i zderzenia. Strażacy podczas pokazu ratownictwa drogowego zademonstrują, m.in.: rozcinanie wraku samochodu.

Miłośnicy jazdy wyczynowej będą mogli podziwiać motocyklowe ewolucje w wykonaniu Daniela Szczypióra i Bartosza Mikołajczyka. Podobnie jak przed rokiem, Pajęczno odwiedzi jeden z czołowych polskich stuneterów – Marcin „MOCHU” Mosiek. Skomplikowane ewolucje, tym razem na rowerze zaprezentuje uczestnik “Mam Talent” Kamil Kobędzowski.

W Parku 1000-lecia stanie również mobilna hamownia. Za symboliczną opłatą – która w całości przekazana jest na cel charytatywny – miłośnicy dwóch kółek będą mogli sprawdzić moc swoich maszyn.

Zapraszamy serdecznie na drugą edycje Pikniku Motocyklowego do Pajęczna gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko zapięte na ostatni guzik wiec trwa odliczanie. Miłym akcentem jest to, że wczoraj zapowiedział się do nas Częstochowski Ruch Klasyków takie spontaniczne połączenie ozdób drogowych. Dlatego na terenie imprezy wyznaczymy oddzielny plac „klasyków”, w którym nie zabraknie perełek samochodów, jak i motocykli. Tak że z tego miejsca zwracam się do posiadaczy klasyków, by się nimi pokazali, miejsca starczy dla wszystkich. Ponadto zapraszamy na symulacje wypadku gdzie Policjanci Strażacy i Ratownicy Medyczni zaprezentują swoje działania w takich wypadkach, wszystko okraszone profesjonalnym komentarzem. Warto zobaczyć jak pracują i na czym to polega. Będzie można sprawdzić na własnej skórze, jak wygląda dachowanie, co dzieje się w środku z luźnymi przedmiotami, które przewozimy, to wszystko będzie bez ograniczeń dla każdego. Dla posiadaczy motocykli proponujemy sprawdzenie swojej maszyny na hamowni – w tym przypadku zbieramy drobną opłatę, ale dla każdego znośną. Dla dzieci przygotowany bogaty plac zabaw także zapraszam całymi rodzinami. – mówi Paweł Sobantka, jeden z organizatorów pikniku.

Imprezie przyświecał szczytny cel zbierania krwi, która jest szczególnie potrzebna w okresie wakacyjnym. Krew będzie można oddawać w specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w godzinach od 12 do 17. Dodatkowo wolontariusze z DKMS będą czekać na osoby chętne do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku lub zdobycia informacji na ten temat. Na terenie pikniku stanie również namiot, w którym ratownicy medyczni zademonstrują, jak należy udzielać pierwszej pomocy.

Piknik rozpocznie się o godzinie 13:00, na godz. 13:30 przewidziano pierwszy z pokazów jazdy wyczynowej. O 14 ulicami Pajęczna przejedzie parada motocykli. Godzina 14:45 to energiczny pokaz Zumby, a kwadrans później zobaczymy symulację wypadku i pokaz ratownictwa drogowego. Około godziny 15:30 kolejny pokaz stuntu. Od 16:00 mamy dla gości serię konkursów. Trzeci i zarazem ostatni pokaz stuntu będzie można zobaczyć  o godz. 17:30. Imprezę od 18:00 będzie rozkręcał DJ Quiero. Zapraszamy w najbliższą niedziele do Pajęczna, bo będzie się działo. Chciałbym również podziękować za deklarowaną pomoc w realizacji “GRUPIE SILNEGO NATARCIA” i klubowi 4X4 oraz wszystkim osobom które zaangażowały się przygotowanie – dodaje Paweł Sobatnka.

piknik motocyklowy

regulamin pikniku motocyklowe

R e k l a m a

5 KOMENTARZE

guest
5 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ninja
Ninja
5 lat temu

Policja powinna sprawdzić głośność wydechów i ważność badan technicznych.

Ta yhy
Ta yhy
odpowiedział na komentarz  Ninja
5 lat temu

nie… no… boki zrywac!

lol
lol
odpowiedział na komentarz  Ninja
5 lat temu

powinni, mam zamiar swój odkręcić to dam im na sprawdzenie hehe

Czarny
Czarny
odpowiedział na komentarz  Ninja
5 lat temu

A może koledze powinni też zrobić badanie… Na obecność mózgu w czaszce… Bo widzę że Twój kark strasznie Cierpi… Nosząc ten zje….ny łeb…

Jedyna
Jedyna
5 lat temu

Stroj gotowy, dobry humor jest, pogoda jest…..wiec do zobaczenia juz jutro…..!!!!!!! 🙂 Pajeczno!!!!!