IV Sesja Rady Miejskiej w Pajęcznie [WIDEO]

89

PLANOWANY PORZĄDEK OBRAD

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Wybór sekretarza sesji.

3. Ustalenie porządku obrad.

4. Informacja na temat protokołu z ostatniego posiedzenia sesji Rady Miejskiej.

5. Ślubowanie radnego Rady Miejskiej w Pajęcznie.

6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Społecznej Oświaty i Zdrowia, Komisji Rozwoju Gospodarczego, Gospodarki Komunalnej i Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz Komisji Budżetu i Finansów.

7. Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Pajęczno za 2018 r.

8. Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2016-2018 za 2018 rok.

9. Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie za 2018 rok.

10. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zasad zwrotu wydatków na świadczenia w formie posiłku, pomoc rzeczową w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim programem rządowym „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Budżetu Gminy Pajęczno na 2019 rok.

12. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pajęczno na lata 2019-2027.

13. Podjęcie uchwały w sprawie wyodrębnienia w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki.

14. Podjęcie uchwały w sprawie odwołania Skarbnika Gminy Pajęczno.

15. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Skarbnika Gminy Pajęczno.

16. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia ,,Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Pajęczno w 2019”.

17. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Pajęczno.

18. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Pajęczno oraz zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

19. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Pajęczno na lata 2019-2023.

20. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na obszarze gminy i miasta Pajęczno.

21. Podjęcie uchwały w sprawie określenia warunków udzielenia bonifikaty od opłaty jednorazowej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów stanowiących własność Gminy Pajęczno w prawo własności tych gruntów oraz wysokości stawek tych bonifikat.

22. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości lokalowej.

23. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych komisji na 2019 rok.

24. Sprawy różne.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

89
Odpowiedz

avatar
31 Comment threads
58 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
64 Comment authors
pajencokDAWIDDAWIDDAWIDAdam Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Gienia
Gienia

Mydli oczy ten pan

Zbyszek
Zbyszek

Czy p. Siokora żuje gume?? Szacunek di drugiego….

młody
młody

Widać jakie ma podejście do tematu i zebranych osób.

J36
J36

p. Sikora jako radny drugiej kadencji może żuć.

Pajeczanka
Pajeczanka

Radni jak i zaproszeni goście, mają problem z odpowiednim zachowaniem. Radni żują gumę, pani z Dylowa, która tak postulowała swoje wnioski odnośnie drogi – bawi się telefonem… żenada

KKS
KKS

Szanowna Pani. Nie bawi się telefonem, tylko jako Sołtys, na bieżąco odpowiadałam na pytania mieszkańców, którzy byli nieobecni na sesji. Byłam ich reprezentantem na tym spotkaniu więc miałam pełne prawo podawać informacje. Pozdrawiam

Obserwator
Obserwator

Sprawozdanie z sesji, wypadałoby raczej przedstawić po jego zakończeniu, np. na jakimś spotkaniu z mieszkańcami. Myśle, że przekazywanie informacji w formie sms’a jest raczej mało profesjonalne i też nie wyobrażam sobie jak miałoby to wyglądać. Z pewnością jest Pani jedyną, którą obrady potrafi przekazać i tak skrócić, żeby zmiescily się w wiadomości tekstowej. Pozdrawiam

KKS
KKS

Oczywiście że się da. Cyt. “Głos ma radny, a za chwilę mówi Pani Halina, następnie ja”. Coś jeszcze ? 🙂

Wolfik
Wolfik

Pani Krzak -Sojda jedynie to ma prawo Pani do zaprzestania prowadzenia swoich usług na czarno !!!!!

KKS
KKS

Proszę sprawdzić czy nie na biało przypadkiem. Zapraszam. Paragon wstawię z przyjemnością 🙂

Obserwator
Obserwator

Dobrze, że w końcu Pani zarejestrowała działalność i wystawia paragony. Toż to już czas najwyższy. Brawa dla tej Pani niech wszyscy biorą z niej przykład.

KKS
KKS

Szanowni Państwo. Pogadaliśmy i fajnie. Szkoda tylko, że nikt nie odniósł się do tego, że mamy szansę na drogę. Bardzo szkoda. Odsyłam do najnowszej prasy z dziś. Tam starostwo wyjaśnia dlaczego inwestycja się przedłuża. Liczymy na pomyślność i że w końcu przyjadą Państwo przez Dylów i Tuszyn bez problemów. Pozdrawiam

Pracownik
Pracownik

@KKS nie wiem czy jest Pani tak naiwna czy ma w tym jakiś interes. Droga przez Dylów i Tuszyn w najbliższych latach nie powstanie.

KKS
KKS

No to widocznie jestem naiwna 🙂 pozdrawiam

Marek
Marek

Ta inwestycja się nie przedłuża tylko została zaniechana przez obecny zarząd powiatu. Droga nie powstanie – starostwo nie dysponuje projektem drogi – pozwolenie na budowę nie zostało wydane – nie można uzyskać dofinansowania, bo nie ma dokumentacji. Nie ma o czym mówić w tym temacie, ponieważ punktem wyjścia jest dokumentacja, której właśnie nie ma!

Mar
Mar

W Pajęcznie ludzie łykają wszystko co i powie władza, ich władza…Fakty przedstawione przez Marka do nich nie dotrą.

Eliza
Eliza

To nie prosciej udostepnic link z sesją na żywo.

mjeszkaniec
mjeszkaniec

Pani Sołtys Dylowa prowadziła transmisję live dla nieobecnych mieszkańców, jest to zrozumiałe, nie każdy może przyjść a w ten sposób może uczestniczyć w obradach.

mjeszkaniec
mjeszkaniec

A niech Pani powie ile czasu działalność była kręcona na czarno? Wszyscy wiemy, że trwa to dobre kilka lat.

KKS
KKS

Proszę sprawdzić. Zapraszam 🙂

Eliza
Eliza

Sesja jest transmitowana na żywo

targi@wp.pl
targi@wp.pl

szanowna pajeczanko! soltys to nie radny-a nie ma glosu i nie bierze udzialu w dyskusji i glosowaniu.
Bierze udzial w sesji ze wzgledu na tematy dot danej miejsowosci tj fundusz solecki itp.

Pajeczanka
Pajeczanka

Jest osobą uczestnicząca na tym spotkaniu, chodzi tylko o trochę taktu, ale niech każdy robi co chce.

KKS
KKS

Proszę mi wierzyć, że rzadko bywa by ktoś nie używał telefonu nawet w takiej chwili. Nikt nie robił tego w złej wierze 🙂 pozdrawiam

J36
J36

Jak patrzę i słucham towarzystwa to tylko jedna myśl mi przychodzi do głowy same Dyzmy i karierowicze. Niestety przez nas wybrane.

Waldi
Waldi

Pytanie do kogos ze starostwa z tego wydzialu budownictwa czy decyzja byla gotowa do wydania? Bo przychodzily juz zawiadomienia ze decyzja zostanie wydana ?

Koko
Koko

Tak, decyzja była gotowa do wydania

Konio
Konio

I kolejna radna bezradna w szeregach do towarzystwa .

Nowy
Nowy

Dlaczego woźny ocenia p. Skarbnik?? Czy ma lepsze wyksztalcenie?? I brak wstydu u tego pana.

Pajeczanka
Pajeczanka

To, że ktoś jest woźnym to oznacza, że nie może wyrazić swojego zdania? Nie chodzi tutaj o wykształcenie, ocenił on podejmowane decyzje i jej skutki, jako wieloletni radny. Ten komentarz był poniżej poziomu.. Mam nadzieję, że ludzie jednak nie oceniają innych przez pryzmat wykonywanego zespołu.

???
???

Co to znaczy-“ocenił decyzje i jej skutki”? Czy to była rozprawa sądowa, czy sesja rady? Co nas obchodzi zdanie przewodniczącego? A może on zwyczajnie P . Skarbnik nie lubi? Każdy zarzut należy udowodnić, a nie zniżać się do poziomu magla.

Piotuś
Piotuś

proszem , dziekujem…………

Winiar
Winiar

Bo skarbnik, który nie wie gdzie jest kasa po przeprowadzonym audycie jest wsumie nikim.

Eliza
Eliza

Człowiek sie liczy a nie to czy jest woźnym ,nauczycielem czy skarbnikiem.To ze jest woźnym i nie jest krasomowcą wcale nie czyni go gorszym.Brawo pan Janeczek

Misia
Misia

Ta sesja to porażka. Przewodniczący elokwentny:).
Zasób słownictwa bardzo bogaty posiada.

Misia
Misia

Przewodniczący porażka. Bardzo elokwentny z bogatym zasobem słownictwa.
A Panu radnemu Sikora niech ktoś zwróci uwagę na żucie gumy.

Obserwator
Obserwator

Ciekawe jak bardzo Pani jest elokwentna?

Misia
Misia

Na pewno bardziej niż Przewodniczący Wysokiej Rady.

Szymon
Szymon

A to czasem nie Pan woźny szkolny po podstawówce?

Patrycja
Patrycja

Nie umiem tego naprawdę zrozumieć. Sama posiadam wykształcenie wyższe i mam taki sam szacunek dla “woźnego, po podstawówce” jak i prezesa prężnie rozwijającej firmy. Nie jest ważny wyuczony zawód ale to jakimi jesteśmy ludźmi. Dlaczego tak bardzo boli Was to czym przewodniczący się zajmuje? Może jego wypowiedzi nie są do końca składne, ale mówi to co myśli, ma swoje zdanie.. Moim zdaniem wykazuje więcej klasy, niż każda osoba wytykająca czym się zajmuje.

Szymon
Szymon

To nie jest kwestia szacunku. Ten przysługuje niezależnie od wykształcenia. Wydaje się jednak, że stary kawaler ze wsi bez prawa jazdy, woźny szkolny z wykształceniem podstawowym i brakami w posługiwaniu się ojczystą mową nie jest najlepszym kandydatem na przewodniczącego Rady Miejskiej.

Lidia
Lidia

Zgadzam się z przedmówcą, to nie jest kwestia szacunku. Ale radny Janeczek chyba nie jest odpowiednią osobą na stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej. Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, że i przewodniczącego rozliczą z Jego poczynań tak jak On sam ma to w zwyczaju.

Znajomy
Znajomy

Oj tak on tylko rozlicza i cyferki przedstawia nic więcej a na skarbnik gminy to od początku się uparł to dzięki niemu półtora roku przed emeryturą kogoś degradują

Eliza
Eliza

Szymon ty byś się nadał ,jesteś młody masz 5 fakultetów i potrafisz z ludzi szydzić.Pamietaj jego wybrała Rada i ty swoich mądrości nie pokazuj

Szymon
Szymon

Z nikogo nie szydzę Pani Elizo. W przeciwieństwie do Pani nazywającej mnie Szymusiem. Stwierdziłem fakty.

Eliza
Eliza

W którym miejscu nazwałam Cię ,,Szymusiem”

Szymon
Szymon

W pierwotnej wersji posta. Potem edytowałaś. Słabe to.

Eliza
Eliza

Nie edytowałam żadnego posta a takie podłe oskarżanie kogoś o coś czego nie zrobił to jest nie wporzadku .Masz swój swiat i niech Ci tak zostanie.pozdrawiam

Znajomy
Znajomy

Czy pani na pewno zna dobrze p.Janeczka bo wydaje mi się ze nie jego słownictwo i zachowanie to jedno wielkie kpiny. A co on takiego dobrego robi tylko umie krytykować roznosić plotki i ludzi dzielić na pewno znam go lepiej niz pani .

Lidia
Lidia

Ma Pan rację. Fakty mówią same za siebie. Nic dobrego nie zrobił póki co. A społeczeństwo dzieli jak mało kto. Teraz trzeba czekać , myślę, że i Jego rozliczą osoby będące po Nim. Nic nie może wiecznie trwać…

exlibris
exlibris

“Nic nie może przecież wiecznie trwać…” Już byś chciała rozliczać, po trzech miesiącach, pilnuj żeby ciebie tak ktoś nie rozliczył…

Lidia
Lidia

Nie zapędzaj się exlibris. Ja stwierdziłam tylko fakty, ja Go nie mam zamiaru rozliczać, ale znajdą się tacy co to zrobią i pokażą ile warte są obietnice przewodniczącego. Czy to aby nie tylko “wyborcza kiełbaska” lub winko pod sklepem dla wiernego elektoratu.

J36
J36

Tekst sesji,,WYSOKA RADO”

Bingo
Bingo

Panie durys nie szamba, tylko składowisko znajduje się przy głównych zbiornikach wody, i to pijemy. Szukacie wkoło, a macie odpowiedź pod nosem. Zrobić dokładne badania wody i substancji szczegółowych zawartych w wodzie. Bingo.

Śmieszek :)
Śmieszek :)

PARODIA

C330
C330

Radna z Patrzykowa pyta się Dyrektora MZK co z ujęciem wody w Patrzykowie?
Dyrektor odpowiada – nie ma ujęcia wody w Patrzykowie! Nie ma chyba już sensu komentować kompetencji tej Pani….

exlibris
exlibris

Noo tam nawet wody nie ma, ludzie wiadrami wode ze studni ciągną, konie się pod dyszel chowają jak deszcz pada, psy dupami szczekają, drogi nie ma, smród, kiła i mogiła, to cud, że radna czytać umie… Pani radna niech się pani nie odzywa i nie pyta, bo cała niewiedza wyjdzie na jaw…

Małgosia
Małgosia

Kto nowym skarbnikiem???

Pajęczanin
Pajęczanin

Szkoda aż pisać. Nic dobrego z tej zmiany nie będzie

co jest grane
co jest grane

Hmm punkt 23. Nowy burmistrz wyprzedaje majątek gminy???

Znajomy
Znajomy

A przeciez miał tego nie robić jak były spotkania sołeckie to nawet o pozyczkach mówił ze zeby coś zrobić to trzeba pozyczkę zaciągnąć a przeciez byłtemu przeciwny śmieszne

epj@wp.pl
epj@wp.pl

Moze byles-bylaś! na zebraniu ale ktos ma problem ze zrozumieniem tekstu mowionego!
Jak starostwo wyda decyzje skoro nie sa uregulowane dzialki na droge(koniec dylowa w kierunku tuszyna)Nikt nie wyda pozwolenia na budowe na nie swoim terenie!!!
Droga bedzie! najpierw uregulowanie potem budowa.Tyle w temacie

Mariola
Mariola

KTOSIEM WSTRZYMAL! Mistrzostwo!!!!

exlibris
exlibris

Dobre! Najlepiej się wstrzymać od głosu…

Bańka
Bańka

Panie Radny Krzak!! Błagam! Może niech Pan jeszcze poprosi coca cole żeby Panu zdradziła skład coli! Czy Pan zdradza klientowi dlaczego w środę miał pan droższe obudowy?! Ludzie! Panie Darku dlaczego nie wystawił mu Pan kontrkandydata! Ci ludzie nie wiedzą o czym mówią! Beśka mówi że ludzie prawie giną na drodze!! ten chce żeby mu firmy zdradzały swoje “tajemnice”! Ogarnijcie się!

soltys
soltys

jesteś kierowca z ekoregionu? 🙂

Czesio
Czesio

Mam prośbę do radnego Beśki! Proszę coś zrobić z sarnami które biegają miedzy lasami po drodze gminnej powiatowej i drodze krajowej! Bo ostatnio prawie zginąłem bo mi wyskoczyła! Druga sprawa bo Pan jest od drzew?! proszę ogarnąć temat drzew przy ścieżce rowerowej na Dylów! Bo można zginąc od tych gałęzi co są na drodze rowerzystów!

gryzelda
gryzelda

Panie Czesio, gratuluje po takim wpisie dostanie Pan podwyżkę w Ekoregionie.

Wojciech Beśka
Wojciech Beśka

Witam. Czy przeszkadza Panu to, że interweniuje w sprawie realnego zagrożenia na drodze Dylów Szlachecki-Tuszyn? To nie są wymyślone problemy, mieszkańcy Dylowa potwierdzają niebezpieczeństwo ze strony brawurowo pędzących ciężarówek Eko-Regionu. A może fetor i zanieczyszczenie w okolicznych lasach to również bujna wyobraźnia mieszkańców Dylowa? Gratuluję sarkazmu i dobrego samopoczucia, ale może powinien Pan zastosować te wymyślne figury retoryczne wobec Zarządu Eko-Regionu, który twierdzi że zasila budżet gminy kwotą 3 milionów złotych. PS anonimowość komentarza, troszkę zmniejsza siłę Pańskiej ironii.

Mar
Mar

Panie Wojtku, proszę nie przejmować takimi wypowiedziami i tak trzymać.
A swoje wypowiedzi Pan z Zarządu Eko-Regionu między bajki może włożyć.
Wielką łaskę zrobi że współfinansuje lub nie budowę drogi. Błędem było dokonywanie dla nich Gminę Pajęczno zmiany w planie w planie zagospodarowania przestrzennego żeby mogli to swoje śmierdzące dziadostwo rozbudować.

Czesio
Czesio

panie Burmistrzu co wypowiedź to Pan się śmieje?! Dlatego że jest pan w kamerze czy dlatego, że nic Pan nie wie?

STOP
STOP

Udaje, udaje

Michaś
Michaś

A może nie udaje.

Czesio
Czesio

UUU czyli Pan Radny Lewandowski pracował w Ekoregionie? Teraz zaczyna walczyć z byłą firma? Bo po co chce teraz wyliczać prywatnej firmie co za ile? Czy on ma jakiś magiczny kalkulator !?!

Małgorzata
Małgorzata

Pani Bilska zajmuje się Pani tak aktywnie oponami w Sielcu, moje pytanie brzmi do Pani od trzech lat : kiedy gmina rozwiąże problem z jedną nieruchomością na ulicy Kościuszki w Pajęcznie , gdzie wylewane są notorycznie ścieki socjalno-bytowe z przelewającego się małego szamba na działki sąsiednie i okolicę- ścisłe centrum Pajęczna. Od trzech lat proszę Panią o interwencję i co proceder nadal trwa a Pani umywa dłonie, że nie ma Pani instrumentów….Kpina

Adam.dylow
Adam.dylow

Czytam dyskusję i widzę, że sporo jest tu pieniaczy z ekoregionu, to jest dopiero kolesiostwo. Jak śmieliście tknąć to święte towarzystwo z firmy Ekoregion?! Rozwalają drogi, smrodzą a Prezes twierdzi że nawet dają 3 miliony do budżetu gminy. To trzeba mieć tupet! Brawo mieszkańcy dylowa!

Xxl
Xxl

Jaki Pan taki Klan wszystko w temacie

Kasia
Kasia

O jakim oświadczeniu mówi radny Sikora?

pajencok
pajencok

Dla informacji proszę odsłuchać posiedzenie komisji społecznej i sportu tam p. była skarbnik odczytała oświadczenie.

exlibris
exlibris

Teraz to dostanie się wszystkim, którzy byli za odwołaniem skarbnik. Niech sprawdzę… tak Janeczek, Sikora, Stawiak, Krzak, Lewandowski, Sołtysiak… a nie przepraszam, jeszcze nic na Dłubaka i Krysztofek nie ma… Rzeczywiście niezmiernie kompetentny i obiektywny portal informacyjny. Radnym nie wolno się odzywać, pytać, bo a nóż wykażą się swoją totalną ciemnotą. Najlepiej siedzieć z wszechwiedzącą miną i udawać, że wszystko się wie. A na radnego to się trzeba wykazać co najmniej doktoratem i wspaniałą elokwencją. No przepraszam jeszcze się Beśce dostało, a to chyba dlatego, że nadepnął na odcisk prezesom z Ekoregionu. No pokażcie jeszcze na co Was stać, na… Więcej »

qqqq
qqqq

Co tu pokazywać na wysypisku wszyscy czujemy smród i trzeba to zablokować.

Edek
Edek

Nikt tu beski nie atakuje obejrz sesje. 3 miesiące radnym a nie ma kultury w rozmowie. Warto jeszcze zauważyć że stwierdził ze tiry prawie ludzi przejeżdżając i sugerowal jakby tam tylko ekoregion jeździł a nie jest tez tak że jeżdżą tam tiry osób które maja transport dla cementowni?!! To di cementowni też powinien zgłosić problem! A jak mu prezes Gawlak odpowie z kultura to mu powie że pięknie “krasomowczy” z niego prezes ale jego tiry prawie zabijają ludzi. Co do radnego Krzaka to odzywa się co punkt ale chyba po to żeby się odezwać. Ta rada jest słaba rozbita bo… Więcej »

J36
J36

Otrząśnicie się wszyscy bo się sami nakrecamy. Do kogo macie pretensje, do radnych że siedzą i robią dobrą minę do złej gry. Kochani to oni są naszym tworem bo to my ich powołaliśmy na te stanowiska. Widocznie podobały się nam ich programy wyborcze,może ich twarze ale nigdy do końca nie wiemy co komu po głowie chodzi. Nie ważne czy to jest woźny, nauczyciel, pracownik domu kultury czy prosty chłop. Transmisja z posiedzenia rady to istny ,, Big Brother Pajęczno Show”.

Świadomy mieszkaniec
Świadomy mieszkaniec

Żałosna była sołtys Szlacheckiego nic nie zrobiła przez dwie kadedencje. Siedziała w kieszeni Lewgo, który ma udziały w EkoRegionie i tam ma umowę zlecenie na kierownika BHP. Razem wstrzymywali prace na rzecz budowy drogi i bezpieczeństwa mieszkańców Dylowa. Teraz będąc rozłączeni obawiający się o wpływy piszą tu oszerstwa i oczerniają teraźniejszą sołtys niezależną politycznie… trzęsą portkami. Koniec polityki i wpływów. Czas pogodzenia się z porażką. Koniec dziwnych pism z fałszowanymi podpisami mieszkańców pisanych na sztukę o których ex sołtys się chwaliła. Wszystko do sprawdzenia. Dobrze ze nie mamy już zdrajców w naszych władzach. Zobaczycie teraz jak walczy się o swoje.… Więcej »

Adam
Adam

Proszę pana pisanie oszczerstw i pomówień wobec innej osoby jest karane a pan jest bardzo łatwy do namierzenia

Paulina
Paulina

Powiem tak faktycznie cuchnie w rejonie gdzie jest eko region nie można nawet po lesie tam pospacerować, ale z drugie strony wiele razy jadę tamtędy i te ciężarowki z eko regionu to ja wyprzedzam bo tak powoli jadą więc myślę że jak zwykle prawda jest gdzieś pośrodku.

DAWID
DAWID

Obejrzałem 3:37 minut na razie sesji rady gminy i muszę przyznać że bardzo pozytywnie zaskoczył mnie radny Beśka ,który jak widać nie pała animozjami do poprzedniej ekipy tylko widać że przyszedł do tej rady aby przynajmniej spróbować coś zmienić na lepsze,nie jestem zwolennikiem wszystkich jego wypowiedzi dotyczących ekologi ale obserwując jego poczynania od początku tej kadencji widzę że drzemie w nim potencjał a nie chęć odwetu. Natomiast gdy słucham tych podrzędnych wypocin pana Janeczka o tym że gdyby skarbnik był inny to burmistrz miałby gmina wypchaną pieniędzmi. No zobaczymy jak to będzie po tej kadencji ile faktycznie będzie pieniędzy a… Więcej »

DAWID
DAWID

jeśli referencje skarbnik aktualnej odzwierciedlają stan faktycznie niebawem nasza gmina spłynie mlekiem i miodem

DAWID
DAWID

No to co opowiada aktualny burmistrz na temat konkursu i to jak go ocenia można w ramkę oprawić. DRODZY PAŃSTWO WSZYSTKIE KONKURSY W PAŃSTWIE POLSKIM SĄ DO KITU ,W PAJĘCZNIE ICH NIE BĘDZIE BO NASZ BURMISTRZ WIE LEPIEJ WIEC MORDY W KUBEŁ , KONKURS WYŁONIŁBY NIE WIADOMO KOGO A BURMISTRZ WIE NAJLEPIEJ, szok a miało być przejrzyście i transparentnie, tak właśnie rządzą Pisowcy dawaj marne 500 zł a drugą ręka sięgają po twój tysiąc, wole już Tuska i Komorowskiego oni przynajmniej nic nie robili