R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoJasełka w Szkole Podstawowej Nr 1

Jasełka w Szkole Podstawowej Nr 1

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

We wtorek 20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas IV-V pod pod okiem pań nauczycielek L. Lewandowskiej-Dusza i B. Urbańskiej. Dekorację wykonała p. A. Pruszek-Stanik. Przedstawienie przybliżyło oglądającym tajemnicę wcielenia Syna Bożego i wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uroku inscenizacji dodały kolędy i piosenki świąteczne wykonane prze chórek dziewcząt przyozdobionych w żółte i pomarańczowe peleryny.

Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi i zaproszonymi gośćmi. Kolejne scenki ukazywały: zwiastowanie Maryi, spotkanie Heroda z diabłami, pasterzy, którzy od Aniołów dowiedzieli się o narodzinach Jezusa i z darami udali się do Betlejem. Do stajenki betlejemskiej oprócz pasterzy, królów przybyły też leśne zwierzątka, które przyniosły swoje podarunki. Bardzo wesołym elementem był ich taniec, podczas którego zaśpiewały pastorałkę ,,Konik polny”.

Na zakończenie wszyscy mali aktorzy zatańczyli podczas wspólnie śpiewanej pastorałki ,,Grajmy Panu”. Zaproszeni goście: przedstawiciele z UMiG Pajęczno, Rady Rodziców, nauczyciele i uczniowie radośnie podziękowali oklaskami wszystkim występującym za obejrzenie jasełki, która wprowadziła wszystkich w klimat magicznych świąt.

źródło: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pajęcznie
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments