R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoKłopoty PKS Częstochowa

Kłopoty PKS Częstochowa

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pajęcznie zjawił się Dariusz Hałaczkiewicz, kierownik pajęczańskiego oddziału PKS Częstochowa. Celem wizyty była próba nakłonienia radnych do wyznaczenia działki w centrum miasta, na której miałyby zatrzymywać się autokary przewoźnika.

Problem pajęczańskiego oddziału PKS Częstochowa zaczął się w momencie, kiedy budynek dworca i działka na której stoi zostały sprzedane. Nowy właściciel pobiera od przewoźników opłatę za przejazd przez jego teren.

Warto tutaj zauważyć, że zarówno dworzec autobusowy, jak i teren na którym zatrzymują się autobusy jeszcze niedawno należał do PKS-u Częstochowa. Wbrew obiegowej opinii, to właśnie PKS Częstochowa sprzedał pajęczański dworzec.

– To PKS Częstochowa pozbył się majątku, a dzisiaj nie ma się gdzie podziać. To PKS Częstochowa dzisiaj ma problem na własne życzenie. Chce zaznaczyć, że mieszkańców gminy i miasta Pajęczno obsługują jeszcze inne PKS-y i tutaj z miejscem zatrzymywania nie ma problemu – mówił burmistrza Dariusz Tokarski.

– Jestem kierownikiem od 1 sierpnia, Pan prezes obecny w tym wypadku jest od 1 lipca. Patrząc na te nasze wydatki to w tym momencie nie potrzebny jest ten wydatek, aby taką kwotę płacić prywatnemu inwestorowi – bronił stanowiska PKS-u Dariusz Hałaczkiewicz.

Zapewne fakt, że poprzednim właścicielem terenu był PKS Częstochowa, który również pobierał opłaty od innych przewoźników, zaważył na decyzji burmistrza i radnych. Rada miejska nie przychyliła się do wniosku przewoźnika. Nie jest tajemnicą, że PKS Częstochowa jest w trudnej sytuacji finansowej, wkrótce może się okazać, że jego pajęczański oddział znacznie ograniczy lub zupełnie zakończy swoją działalność.

R e k l a m a

37 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

37 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
7 lat temu

smutne ale PKS jest sam sobie winny a gdzie sa Ci ktorzy to sprzedali? czy oni sa w jakis sposob odpowiedzialni za te sytuacje?

Pno
Pno
odpowiedział na komentarz  kasia
7 lat temu

Sam halaczkiewicz brał udział w sprzedaży, a teraz się budzi. Niech parkuje autobusami przed swoim sklepem, niech da swoja dzialke

Xyz
Xyz
7 lat temu

PKS szuka głupszego od siebie…

StopDyktaturze
StopDyktaturze
7 lat temu

PKS sprzedał budynek dworca, ale tereny gdzie były perony i gdzie parkowały autobusy (czyli w stronę Kościuszki) burmistrz Tokarski sprzedał prywaciarzowi.
Sprytnie teraz ten fakt jest przemilczany.

Kot
Kot
odpowiedział na komentarz  StopDyktaturze
7 lat temu

A co PKS miał sprzedać? Tak jak w Kłobucku?

tak głosowałam
tak głosowałam
odpowiedział na komentarz  StopDyktaturze
7 lat temu

Ty chłopie chyba nie wiesz co to dyktatura, bo z tego co kojarzę to społeczeństwo wybiera burmistrza i radnych. To społeczeństwo zdecydowało, że wygrał w pierwszej turze Tokarski, pokonując np. takiego Szydłowskiego, który teraz grzeje ciepły stołek w PGE za kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie i jadąc swoją służbową limuzyną przez Pajęczno nawet nie odkiwnie dzień dobry. Wejdź sobie na facebooka Szydłowskiego, od 2014 czyli od wyborów nic tam nie opublikował, pewnie przypomni sobie o takich robakach biedakach jak my dopiero przy wyborach. Tokarski też nie jest idealny ale gdyby nie on to pewnie PKS sprzedałby całość i miasto nic by z… Więcej »

adsdwdasd
adsdwdasd
odpowiedział na komentarz  tak głosowałam
7 lat temu

masz się czym chwalić, że głosowałeś na Pampersową. chyba już lepiej to przemilczeć i się nie kompromitować

Kleszcz
Kleszcz
odpowiedział na komentarz  adsdwdasd
7 lat temu

Powiedział dekiel głosujący na palikota 🙂

podlotek pod 40-che
podlotek pod 40-che
7 lat temu

trochę odwracając uwagę 🙂
zdjęcie dworca z czasów jak jeszcze były aparaty analogowe 😉

po 50-ce
po 50-ce
odpowiedział na komentarz  podlotek pod 40-che
7 lat temu

Zdjęcie dworca z czasów jak jeszcze był dworzec ! Taki właśnie pamiętam dworzec !

Marek
Marek
7 lat temu

PKS Wieluń mimo że sprzedał swój dworzec potrafił wybudować nowy, nadal ma pieniądze na inwestycje w autobusy, a w Częstochowa sprzedała dworce i nadal jeżdżą starymi gruchotami.

mieszkaniec
mieszkaniec
7 lat temu

Ilu ludzi jeździ PKS-ami, wiadomo mniej niż kiedyś kiedyś, ale mimo wszystko mało nie ma (wiem, bo podróżuje równymi liniami). A PKS-y ciągle mało i mało, jak rozprowadzacie pieniądze na lewo i prawo, to nigdy nie będzie kasy, ani nowych autobusów, ani stacji należytych. To jest już skandal, nie problem. Dawno powinni wziąć się za większość autobusów i właścicieli przede wszystkim! Przeżywają spaliny zanieczyszczenia, a takie gruchoty, starocie wypuszczają w drogę, kto w ogóle podbija przeglądy?! Wszystko przepłacone. O syfie w niektórych nie wspominając. O „mieście” Pajęczno to już nawet nie chce się mówić. Tam jest dopiero pralnia pieniędzy. Tzw.… Więcej »

Klaudia
Klaudia
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec
7 lat temu

Niestety do dziś dnia jako powiat musimy spłacać długi które zostawiła ekipa PiSu. Podziękujmy pani BMP i jej ekipie. Jedni są od brania inni od spłacania…

leszek
leszek
odpowiedział na komentarz  Klaudia
7 lat temu

Klaudia widzę że komputer masz w kuchni albo długi łańcuch

Kalina
Kalina
odpowiedział na komentarz  leszek
7 lat temu

I takim durnym „żarcikiem”wystawiasz sobie świadectwo.:)Arogancki dzieciak, który pewnie przed chwilą otarł gębę po obiedzie, przygotowanym przez mamę. Czy ją też już spuściłeś z łańcucha? Zrób to, niech sobie kobitka odpocznie, bo niedługo kolacja.:)))

Pno
Pno
odpowiedział na komentarz  Klaudia
7 lat temu

Oj głupia babo, Beata nigdy nie była burmistrzem Pajęczna, to jak możesz sprzedać nie mając prawa do dysponowania nieruchomościa , tylko burmistrz może to uczynić w imieniu mieszkańców Pajęczna. Tak więc to sami mieszkańcy sprzedali dworzec, bo takiego sobie reprezentanta wybrali. Gratuluję

Jack
Jack
7 lat temu

Wracając do tematu, to uważam, że PKS obecnie funkcjonuje jak zwykła firma. Nie jest pod ochroną Państwa, nie jest dotowana. Jeżeli wyprzedaje majątek w sposób nie racjonalny to ich problem mieszkańcy nie muszą się składać na funkcjonowanie tej firmy. Z tego co wiem część bazy na 1 go maja też została dawno sprzedana. Czy na tych transakcjach Pajęczno zyskało coś? Nie jest to jedyny przewoźnik. Obowiązują zasady równouprawnienia i konkurencja. PKS miał potenjał i majątek z minionej epoki i nie potrafił się dostosować. Wyprzedali się , a za kilka lat znikną. Co to obchodzi Bur. że PKS ma jakieś oczekiwania.… Więcej »

Pegaz
Pegaz
7 lat temu

Rozmawiałem kiedyś, wkrótce po sprzedaży dworca z kierowcą autobusu PKS Częstochowa i sam się podśmiewał i komentował tą sytuację, na zasadzie, co to za sens sprzedawać budynek i działkę, skoro dotychczas ten teren przynosił zyski w postaci czynszu za korzystanie od PKS Radomsko, Bełchatów i Wieluń oraz czynszów od podmiotów korzystających z pomieszczeń w budynku dworca (kosztów specjalnych nie było, bo przecież budynek niszczał z roku na rok), natomiast po sprzedaniu będą już tylko koszty w postaci czynszu za użytkowanie dla prywatnego inwestora? Także w pełni się zgadzam z Tokarskim, że sami sobie zgotowali ten los swoją gospodarnością i gdyby… Więcej »

xxx
xxx
7 lat temu

Na pewno komunikacja to społeczne dobro rozumiane jako dostęp ludzi i młodzieży szkolnej do potrzeb pierwszej potrzeby. W czasie roku szkolnego to PKS Cz-wa wozi do liceum i na studia dzieci. Te dzieci wstają o 6 rano żeby zdążyć na 8 do Cze-wy. Nie słyszałem żeby powiat ani gminy tym się interesowały, busy ani inne PKS nie bardzo są zainteresowane. A dlaczego dzieci jadą do Częstochowy do szkoły – może powiat będzie miał trochę refleksji. I tak edukację niszczą ci od brunatnej dobrej zmiany. 14 letnie dzieci wstają o 6 i przyjeżdżają o 17 – brawo PIS, nie słuchajcie naukowców… Więcej »

Skipper
Skipper
odpowiedział na komentarz  xxx
7 lat temu

PKS Czwa po prostu poddała się konkurencji. Tak samo wozi inny przewoźnik a jest przy tym od zawsze tańszy i szybszy i nie robi sobie wolnego w każde byle święto jak Pks. PKS strzela sobie w kolana i jeszcze pretensje ma do innych? A co ma do tego powiat czy gminy ? Liceum ani studia obowiązkowe nie są i to jest tylko wybór tych co chcą do czwy. Nikt nie zmusza.

xxx
xxx
odpowiedział na komentarz  Skipper
7 lat temu

Bułkę to można kupić w każdym sklepie, ciuchy dla siebie kupujesz chyba najlepsze, a edukacja dzieci dla rodziców to jest!! najważniejsza oprócz zdrowia; wybór szkoły określa późniejszy start w dorosłym życiu i po to są władze żeby rodzicom pomagać. Który rodzić pośle dziecko do marnej szkoły.
Sęk w tym że inni przewoźnicy nie bardzo kwapią się do wożenia rano dzieci.

Koral
Koral
odpowiedział na komentarz  xxx
7 lat temu

Ok, czyli jeśli Twoje dzieci chciałby się uczyć w Warszawie to gmina czy powiat ma zapewnić dogodne połączenie Warszawa -> Pajęczno? 🙂
Jak nie pasuje szkoła w Pajęcznie to zostaw dzieciaka w akademiku, niech się uczy życia!

xxx
xxx
odpowiedział na komentarz  Koral
7 lat temu

Na razie mieszkaniec Strzelec lub Brzeźnicy z chorym dzieckiem na SOR chirurgii ogólnej musi jechać do Częstochowy lub Bełchatowa!!! USG w radomsku jest co 2 dzień i nie ma lekarza chirurga ogólnego dziecięcego!!!! Jeżeli nie będzie PKS, to czy busiki będą jeździć rano co pół godziny i wozić dzieci – tak niestety do Cz-wy bo tam jest jakość szkół nieporównywalna z Pajęcznem. Te tereny przypisane są Sieradzowi (kuratorium), może wystarczy tych absurdów. U mnie w gminie w szkole podstawowej królują podyplomówki z wiedzą via Wikipedia, wystarczy załatwić ocenę, towarzystwo jak z filmu Ranczo, każdy uczyć może nawet matematyki po WSR.… Więcej »

Kalina
Kalina
odpowiedział na komentarz  xxx
7 lat temu

Czegoś tu nie rozumiem. Skoro mieszkasz w Strzelcach, bądż Brzeżnicy, to dlaczego domagasz się autobusu z Pajęczna?I przystanku w Pajęcznie? Jeżeli uważacie nasze liceum za coś beznadziejnego, to załatwcie sobie dowóz dzieci do Częstochowy. Użyczcie placu, wybudujcie przystanek. PKS za darmo wszystko „łyknie”.:)))

piotr
piotr
7 lat temu

Zahaczajac jeszcze o to zacne Pajęczno,taak biadolicie,ze dlugi jak sobie wybraliscie tak macie. Od kilkunastu lat w Pajecznie nic kompletnie nie ma,wiecznie tylko problem z kasą,po obecnej wladzy tez będą dlugi.”Wladza” znajomi znajomych,reka reke myje i w kolko. A Wam ciemnogrodzie nic potrzebne nie będzie,bo szkoly nieobowiazkowe,to po co wgl to liceum marne,bo marne w Pajęcznie,zlikwidujcie,niech dojezdzaja dalej. Sluzba zdrowia tez na bakier,bo po co,niepotrzebna przeciez,dalej kazdy sobie dojedzie. Nie wiadomo tylko po co przywileje miasta,zrobcie wies na jedno wyjdzie,bo nie najednej wsi lepsza organizacja i zagospodarowanie. Nie potraficie pozyskiwac i poradzic sobie z problemami,to odpuśccie,przynajmniej pobliskie gminy skorzystają zmianą… Więcej »

Sipper
Sipper
odpowiedział na komentarz  piotr
7 lat temu

Piotr albo z Rząśni albo z Sulmierzyc jak miewam.

Kalina
Kalina
odpowiedział na komentarz  piotr
7 lat temu

Muszę Cię zmartwić. Na razie nic nie będziemy likwidować, bo nie mamy przystanku PKS! Kto nas do tych lepszych światów dowiezie?Jak bez autobusów poznamy, czy innym rzeczywiście żyje się dostatniej?:)))
„W Pajęcznie nic kompletnie nie ma”.?????Jaśniej! Może niewiele się dzieje, ale zawsze mamy satysfakcję,mogąc Wam powiedzieć-„Jesteśmy z miasta”.TO widać….:))))

szczery.
szczery.
odpowiedział na komentarz  Kalina
7 lat temu

Żebys miała jasniej, to zdejmij sobie klapki z oczu. A widać to tyle, ze słoma z butów wystaje. Zastaw się, a postaw się, tylko to „postaw się” w wykonaniu Pajęczna nie wyszło 😀 . Chłopak (Piotr) dobrze pisze. Najlepiej przytakujcie głupocie i przyklepujcie, zobaczymy na jak długo Wam to starczy 😀 . Mówią, że XXI wiek, ale niektórzy ludzie, a właściwie większość ma takie klapki na oczach, zadufani w swoim świecie(od 1 do 1 jakoś by pociagnac; jest tak to niech będzie, nic się nie poradzi; nic nam nie trzeba, bo po co), a typowe stereotypy to najlepiej ledwo szkołe… Więcej »

Kalina
Kalina
odpowiedział na komentarz  szczery.
7 lat temu

Żartowałam.Nie zauważyłeś”uśmieszków”? Zrobiło się egzystencjalnie, a przecież rozmowa dotyczyła „być albo nie być” PKS w Pajęcznie.:)

Sipper
Sipper
odpowiedział na komentarz  szczery.
7 lat temu

Skąd też waćpan jest. Gdzie ta kraina taka szczęśliwa tuż obok mego miasta ciemnogrodzkiego? Gdzie ten raj tak spokojny i życzliwy, że zaburzasz naszą małomiasteczkowość i znachorów tutejszych ? Każdy waćpan widzę z herbem a gabać o herbie nie chce. Dziw nie bierze bo się szlachcica boi.

krytyczny
krytyczny
odpowiedział na komentarz  piotr
7 lat temu

Jesli skonczyles Sienkiewicza w Pajecznie w klasie z rozszerzonym nie wiadomo czym i nie wiadomo po co, to nie mow, ze jest marne.

Piotr
Piotr
odpowiedział na komentarz  krytyczny
7 lat temu

Haha no niestety nie miałem tego „szczęścia” chodzić do Sienkiewicza 🙂
By wiedzieć, jaka to szkoła wystarczy posłuchać i popatrzeć u niektórych w materiały nauczania. To tak jak skończyć mgr bądź inż. w Częstochowie, poziom „niesamowicie trudny”.

Kalina
Kalina
odpowiedział na komentarz  Piotr
7 lat temu

Patriotyzm lokalny obliguje mnie do obrony naszego liceum.Te „materiały nauczania” , jak je nazywasz, to program narzucony odgórnie, nie wymysł nauczycieli. Pożyjemy, zobaczymy, co wymyśliła „dobra zmiana”. Już się zaczynam bać.:)

Leon
Leon
odpowiedział na komentarz  Kalina
7 lat temu

Program narzucony odgórnie, swoją drogą, a przekaz tego materiału, jego sposób, motywacja, dyscyplina swoją drogą. Jakby wszędzie było tak samo nie byłoby rankingów i znaczenia, kto gdzie poszedł. Szkoła, a szkoła różnica zawsze będzie, więc nie mydlmy sobie oczu.

krytyczny
krytyczny
7 lat temu

Konkluzja jest prosta: nauczyciel a nauczyciel. W pajęczańskim liceum znajdą się lepsi i gorsi – jak wszędzie. Więc nie rozumiem, czemu LO w Pajęcznie miałoby być gorsze.

krytyczny
krytyczny
odpowiedział na komentarz  krytyczny
7 lat temu

To już nie zrozumiesz.