Kradzież „na szklankę wody”

4

Proszę ostrzec wszystkich mieszkańców Pajęczna – takimi słowami rozpoczęła się wiadomość, która dotarła na naszą redakcyjną skrzynkę.

Czytelniczka opisywała w niej próbę kradzieży, jaka miała miejsce w minioną środę w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Pajęczna.

Dziś rano cyganie próbowali okraść moja sąsiadkę. Kobieta to starsza pani. Oszustki to dwie lub trzy cyganki, które bajerują ludzi na spadek cukru w organizmie i proszą swoją ofiarę o wodę z cukrem. Jedna prosi, a pozostałe dwie obrabiają. Dwóch mężczyzn cyganów siedzi w trakcie akcji w samochodzie i pilnują. Tydzień wcześniej dwóch cyganów widziano niedaleko sklepu z płytkami, prawdopodobnie robili zwiady.
Proszę wszystkich o ostrożność  i o zamykanie drzwi,okien i garaży.

Na szczęście w tym przypadku złodzieje zostali przepędzeni z mieszkania i nie udało im się nic ukraść. Jednak przeglądając zasoby internetu, można znaleźć relację podobnych i niestety skutecznych prób kradzieży, które miały miejsce w ostatnim czasie.

Złodzieje-oszuści działają według jednego schematu. Wybierają zwykle samotnie mieszkające, starsze osoby. Ktoś puka do drzwi i prosi o szklankę wody. Czuje się słabo, chce popić lekarstwa. W trakcie rozmowy mówi, że widzi w drugim człowieku chorobę albo rzucony urok. Oferuje pomoc. Pomóc ma m.in. zawinięcie pieniędzy i kosztowności w koszulę lub coś podobnego. Na koniec radzi, by wyciągnąć je dopiero za 2-3 dni. Oczywiście łatwo się domyślić, że w środku nic już nie ma. Choć trudno w to uwierzyć, w ten prosty sposób oszukanych zostało już wiele osób – możemy przeczytać na łamach podhale24.pl

Policja w Pajęcznie nie otrzymała zgłoszenia dotyczącego, jakich kolwiek prób kradzieży.
Na chwile obecną nie mieliśmy tego typu zgłoszeń w ostatnim okresie czasu – poinformował nas rzecznik pajęczańskiej policji st. asp. Mieczysław Botór.
Dlatego należy pamiętać, aby bezzwłocznie zgłaszać wszelkie próby kradzieży lub oszustwa, ponieważ dzięki natychmiastowej reakcji policji szanse na złapanie sprawców znacznie się zwiększają. Warto również ostrzec osoby starsze, szczególnie te mieszkające samotnie, ponieważ to właśnie one są celem przestępców.

Poprzedni artykułWypadek na przejściu dla pieszych
Następny artykułBiblioteka w Rząśni najlepsza w województwie łódzkim
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Aurgo
Aurgo
8 lat temu

Niech przyjda ja im dam szklanke wody !

Myśląca
Myśląca
8 lat temu

hehe nie piszcie ,,Cyganki”, bo POprawne POlitycznie organizacje lewicowe przyczepią się, że powinno być ,,Romowie” 😀
A oni na pewno nie kradną, to źli POlacy ich POmawiają 😛

ocb
ocb
8 lat temu

do gazu z tymi insektami. okradanie nieświadomych staruszek powinno być karane ucinaniem ręki jak nie głowy.

lopez
lopez
8 lat temu

nizle sie dzieje