Policyjny owczarek wytropił włamywaczy

1

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie zatrzymali 20-latka oraz dwóch 16-latków, którzy włamali się do domu jednorodzinnego w miejscowości Łężce i ukradli 3300 zł. Niezwykle pomocna w działaniach okazała się Lambra – pies służbowy, który bezbłędnie doprowadził policjantów pod dom gdzie przebywali sprawcy. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze, a podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

We wtorek 3 lipca po godzinie 4:00 dyżurny KPP Pajęczno otrzymał informację o włamaniu do domu jednorodzinnego w miejscowości Łężce. Właściciel domu zobaczył uszkodzone drzwi i porozrzucane w sypialni przedmioty oraz brak portfela, w którym było 3300 złotych oraz dokumenty. Na miejsce wysłano patrol policji, który rozpoczął działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Na miejsce został skierowany także przewodnik z psem służbowym. Lambra po nawęszeniu śladów bezbłędnie wskazała drogę ucieczki potencjalnych sprawców. Po 5 kilometrach tropienia doprowadziła policjantów pod drzwi domu w sąsiedniej miejscowości, gdzie przebywali podejrzewani.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji, gdzie przyznali się oraz wskazali miejsce ukrycia łupu. 20-letni mieszkaniec Działoszyna oraz dwóch 16-letnich mieszkańców gminy Pajęczno usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 10 lat pozbawienia wolności – informuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie sierż. szt Marcin Pawełoszek.

Lambra to owczarek belgijski, który ze swoim przewodnikiem pracują w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie od 17 stycznia 2018 roku. Pies wykorzystywany jest w działaniach patrolowo-tropiacych. Pomimo tak krótkiego stażu służby w policji udowodniła, iż posiada ponadprzeciętne zmysły, które są niezwykle przydatne w policyjnej służbie. Pomimo trudnych warunków terenowych i znacznej odległości, bezbłędnie poradziła sobie z pracą po tropach.

źródło i fot.: KPP Pajęczno

guest
1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Urlik
Urlik
2 lat temu

5km od łężcey to gdzie schowali łupy?