R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoMandat dla „gazownika” z Pajęczna za bezpodstawne wezwanie służb

Mandat dla „gazownika” z Pajęczna za bezpodstawne wezwanie służb

33-letni mieszkaniec Pajęczna przekonał się, że bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych może być kosztowne i wiąże się z odpowiedzialnością karną.

W środę 31 marca o godzinie 19:30 pajęczańscy mundurowi udali się na interwencje do jednego z bloków przy ulicy Majorat. Według zgłoszenia w jednej z klatek schodowych miał ulatniać się gaz. Na miejsce przybyły też dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Specjalne czujniki, których użyli strażacy nie wykryły żadnego zagrożenia.

Po rozpytaniu 33-letni zgłaszający oświadczył, iż wcześniej dzwonił do Straży Pożarnej gdy jak twierdzi podłączył butlę z gazem i chciał żeby strażacy sprawdzili czy dobrze to zrobił. Gdy w słuchawce usłyszał ,że straż nie świadczy takich usług postanowił zadzwonić na Policję informując o tym, iż w bloku ulatnia się gaz. Za bezzasadną interwencje zgłaszający został ukarany mandatem karnym – informuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Zgodnie z artykułem 66 § 1 kodeksu wykroczeń takie zachowanie podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości do 1.500 złotych.

R e k l a m a

5 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

5 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Somsiad
Somsiad
3 lat temu

Cel osiągnął. Przyjechali i sprawdzili:D

Kola
Kola
3 lat temu

I tak swoje osiagnal i tak bo … Przyjechali i koniec końców sprawdzili . 😉

TakaJa
TakaJa
3 lat temu

Wiem kto to, debil jakich mało. Współczuję żonie i dziecku

Krzychu
Krzychu
odpowiedział na komentarz  TakaJa
3 lat temu

Jeżeli chodzi o M.M. też go znam i żałuję 😀

gazownik
gazownik
3 lat temu

wszystko wyglądało z goła odmiennie. Nie podłączałem nowej butli… Butle jak nawet sąsiedzi podłączają to im chodzę sprawdzać czy nic nie przecieka. Podłączyłem nową kuchenkę i czuć było ewidentnie gazem. A po wyjściu na zakupy i powrocie do bloku już czuć było w klatce schodowej, więc przedzwoniłem na 112 nie na policję jak podają. Ale i tak dopiąłem swego zostało sprawdzone wszystko czy jest szczelne itp. I patrząc na mandat taniej niż za „fachowca” zapłaciłem Somsiad i Kola macie rację 😉 Takaja ja nawet nie jestem w Twojej kategorii wagowej nawet jak mnie zwarzą z Twoim mężem razem… a przy… Więcej »