R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoMłodzi artyści kolędowali po angielsku

Młodzi artyści kolędowali po angielsku

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie, odbył się Szkolny Koncert Kolęd i Piosenek  Świątecznych w Języku Angielskim. Celem koncertu była integracja społeczności uczniowskiej, odkrywanie młodych talentów wokalnych i  scenicznych, a przede wszystkim szerzenie zainteresowania nauką języka angielskiego poprzez piosenkę.

Uczestnicy zaprezentowali się w znanych i lubianych utworach, których możemy słuchać w okresie świąt Bożego Narodzenia. Wystąpili soliści, duety i grupy wokalne z poszczególnych klas. Prowadzący koncert przybliżyli licznie zebranej widowni tradycje obchodzenia świąt w krajach anglojęzycznych i zapoznali z historią powstawania prezentowanych kolęd i innych popularnych piosenek świątecznych.

W wykonaniu młodych artystów mogliśmy usłyszeć dwadzieścia wspaniałych utworów. Były to zarówno tradycyjne kolędy, jak i  bardziej  współczesne piosenki. Publiczność  z wielkim  entuzjazmem  przyjmowała występy swoich koleżanek i kolegów, nagradzając ich gromkimi brawami. Dzięki przygotowanej, ciekawej prezentacji multimedialnej, wszyscy mogli się włączyć do wspólnego kolędowania.

Efektowna, zimowa dekoracja  wprowadziła wszystkich  w cudowny nastrój koncertu, który był wspaniałą ucztą muzyczną dla publiczności. Niewątpliwie  przybliżył nam niezwykłą  magię świąt Bożego Narodzenia  w krajach anglojęzycznych.

Tekst i fot.: Gabriela Kostrzewa
R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
7 lat temu

Nie wiem jak śpiewają, bo tutaj są same zdjęcia.

Gość
Gość
7 lat temu

Świetny pomysł, scenariusz, wykonanie i dekoracje. Brawo Gabrysiu!!!

Gość
Gość
7 lat temu

Zdolną mamy młodzież w Pajęcznie 🙂

10warta
10warta
7 lat temu

Zawsze cieszy gdy widzi się takie rzeczy 🙂