R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoNagrody Burmistrza za Promocje Gminy i Miasta Pajęczno wręczone

Nagrody Burmistrza za Promocje Gminy i Miasta Pajęczno wręczone

Podczas obrad XIII sesji Rady Miejskiej w Pajęcznie wręczone zostały “Nagrody Burmistrza za Promocje Gminy i Miasta Pajęczno”.
Burmistrz Dariusz Tokarski wraz z sekretarz gminy Justyną Stochniałek i przewodniczącym rady gminy Wojciechem Marchewką nagrodzili trójkę mieszkańców którzy w sposób szczególny promują Pajęczno.

Ksiądz Szymon Gołuchowski otrzymał nagrodę za promocję Gminy i Miasta Pajęczno na terenie województwa i kraju poprzez prowadzenie ożywionej działalności
społecznej, kulturalnej dla dobra drugiego człowieka i Ziemi Pajęczańskiej.
Klaudia Jura za promocję Gminy i Miasta Pajęczno na terenie województwa i kraju poprzez wybitne osiągnięcia sportowe w pływaniu.
Jakub Hes za promocję Gminy i Miasta Pajęczno na terenie województwa i kraju w realizowanej przez siebie twórczości muzycznej, w tym szczególnie za stworzenie piosenki “Moje małe miasto”.

fot.: UGiM Pajęczno

W uzasadnieniu przyznania nagrody sekretarz gminy przybliżyła sylwetki wyróżnionych mieszkańców.

Ks. Szymon Gołuchowski
Bez Niego Pajęczno nie byłoby takie samo. Cieszy się ogromnym uznaniem mieszkańców za szczere serce, wielkiego ducha, otwarty umysł i pracowitość. Ks. Szymon Gołuchowski jest człowiekiem o niewiarygodnej wręcz skromności, pełnym poczucia humoru i dystansu do samego siebie. Każde spotkanie z księdzem, rozmowa z nim jest dla każdego wartościowym przeżyciem. Jego empatia i chęć niesienia pomocy innym powodują, iż z łatwością gromadzi wokół siebie życzliwych ludzi, z którymi wspólnie działa dla dobra nie tylko parafii, ale całej społeczności.
W ubiegłym roku ks. Szymon doprowadził do skutku utworzenie w kościele Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie kaplicy Błogosławionych Dzieci Fatimskich – Franciszka i Hiacynty. Dekretem metropolity częstochowskiego abpa Wacława Depo świątynia została ustanowiona Sanktuarium Dzieci, a ksiądz Szymon został jego Kustoszem.
Ks. Szymon Gołuchowski jest także inicjatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek –  wydarzenia, które promuje Pajęczno na całą Polskę.

 

Pani Klaudia Jura
Zawodniczka MUKS Meduzy Pajęczno, uczennica Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie. W roku 2015 otrzymała powołanie do Kadry Narodowej Juniorów 16-letnich w pływaniu. W kwietniu 2015 roku wystartowała w drużynie Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego w Polskiej Lidze Pływackiej, występując w jednym zespole m.in z Aleksandrą Urbańczyk – Olejarczyk. W marcu 2015 roku zajęła 5 miejsce Mistrzostw Zimowych Polski Juniorów 16-letnich na pływalni 25-metrowej na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym, a w lipcu tego roku 7 miejsce Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w Dębicy. Aktualnie najlepsza grzbiecistka w swojej kategorii wiekowej województwa łódzkiego na dystansach 50, 100 oraz 200 metrów stylem grzbietowym. Trenerem Klaudii Jury od 8 lat jest Paweł Wolski;
W 27. Plebiscycie tygodnia „Nad Wartą” 17-latka z Pajęczna zdobyła kilka tygodni temu  tytuł „Sportowca Roku Ziemi Sieradzkiej” oraz „Sportowca Roku Powiatu Pajęczańskiego”.

 

Pan Jakub Hes
Ma 20 lat i jest rodowitym Pajęczaninem. Pasjonuje go muzyka i historia Pajęczna. Jest  – pod artystycznym pseudonimem „Herbatnik” – autorem słów i muzyki oraz wykonawcą wielu utworów muzycznych, ale szczególnie zasłynął z  piosenki pt. „Moje małe miasto”. Utwór ten zyskał dużą popularność wśród młodzieży i dorosłych, nie tylko z naszego terenu. Przez to w znaczący sposób Pan Jakub Hes przyczynił się do promocji Pajęczna na terenie całego kraju.
Jak powiedział w jednym z wywiadów prasowych: – Kocham to miasto, chcę tu spędzić całe swoje życie.

tekst: pajeczno.pl
R e k l a m a

6 KOMENTARZE

guest
6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Manfred
Manfred
5 lat temu

A Leszek K- organizator znanego ogolnopolskiego rajdu Vitar w Pajęcznie?
Szkoda

Pajęczański
Pajęczański
odpowiedział na komentarz  Manfred
5 lat temu

zlotu nie rajdu

Kamila
Kamila
5 lat temu

Nie ma paluszków,nie ma imprezy w Polsce…

NEUTRALNY
NEUTRALNY
5 lat temu

Paluszki sa nie ma herbaty z cytryna

mieszkanka
mieszkanka
5 lat temu

Zgadzam się, gdzie jest Leszek Koliński czy organiazatorzy motopikniku? nie oszukujmy się, to zdecydowanie najlepsza reklama Pajęczna…

czlowiek riposta
czlowiek riposta
5 lat temu

Ksiedzu się nalezy jak psu micha za przeproszeniem ale lepiej “silna i gospodarna” gmina by wspomogla Jego pomysly a nie wreczali kawalek plastiku. powiem tak Gość ma dobre pomysły tylko dewotki zawsze musza tlamic pomysly miala byc jadlodajnia dla ubogich to glupie baby skarge napisaly.