W Pajęcznie rozpoczyna się realizacja inwestycji mieszkaniowej w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SIM KZN Łódzkie Centrum Sp. z o.o. Przy ul. Przemysłowej powstanie 60 mieszkań w standardzie „pod klucz”. Wejście wykonawcy na plac budowy zaplanowano na pierwsze dni czerwca.
Wykonawcą inwestycji jest firma EKO-INVEST Sp. z o.o. Wartość kontraktu wynosi ponad 20,3 mln zł. Projekt realizowany jest przy znacznym wsparciu środków zewnętrznych, w tym z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz Funduszu Dopłat przekazywanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski podkreśla, że mimo pojawiających się wątpliwości dotyczących lokalizacji inwestycji, rezygnacja z jej realizacji oznaczałaby utratę znaczących środków finansowych pozyskanych na ten cel. Jednocześnie inwestycja ma – jak wskazują samorządowcy i realizatorzy projektu – odpowiedzieć na rosnące potrzeby mieszkaniowe mieszkańców oraz zwiększyć dostępność lokali na terenie gminy.
SIM KZN Łódzkie Centrum ogłosił nabór uzupełniający na mieszkania w ramach inwestycji przy ul. Przemysłowej. Wnioski będzie można składać od 25 maja do 1 września 2026 roku. Nabór dotyczy pozostałych lokali w planowanym budynku. Kryteria naboru obejmują m.in. brak tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, spełnienie limitów dochodowych, zdolność do regularnego opłacania czynszu oraz obowiązek partycypacji w kosztach budowy. O kolejności na liście najemców decyduje system punktowy, a w przypadku równej liczby punktów – kolejność złożenia wniosków.
Spółka podkreśla, że złożenie wniosku nie gwarantuje zawarcia umowy najmu. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pajęcznie.





Przecież wnioski były już składane, więc o co chodzi?
Wnioski były składane kilka lat temu zapewne chodzi o aktualizację zapewne wielu zrezygnowało może być też jeszcze kilka wolnych lokali
Masz napisane że to uzupełniające… ale dla spokoju ducha se zadzwoń.
Sa wolne lokale wiec rusza kolejny nabór uzupełniający
Szkoda. W tym miejscu planowana była rozbudowa biblioteki w prawdziwy dom kultury ze sceną itd.
No właśnie co dalej z rozbudową Ośrodka Kultury?
W bibliotece ludzie nie beda mieszkać a nowe mieszkania sa potrzebne lokalizacja mogła byc zmieniona
Kto będzie mieszkał? W Pajęcznie jest praca ale dla Ukrainek, Senegalek, Kolumbijek itd.