Nowe mieszkania w Pajęcznie. Rusza nabór wniosków

8

W Pajęcznie rozpoczyna się realizacja inwestycji mieszkaniowej w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SIM KZN Łódzkie Centrum Sp. z o.o. Przy ul. Przemysłowej powstanie 60 mieszkań w standardzie „pod klucz”. Wejście wykonawcy na plac budowy zaplanowano na pierwsze dni czerwca.

Wykonawcą inwestycji jest firma EKO-INVEST Sp. z o.o. Wartość kontraktu wynosi ponad 20,3 mln zł. Projekt realizowany jest przy znacznym wsparciu środków zewnętrznych, w tym z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz Funduszu Dopłat przekazywanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski podkreśla, że mimo pojawiających się wątpliwości dotyczących lokalizacji inwestycji, rezygnacja z jej realizacji oznaczałaby utratę znaczących środków finansowych pozyskanych na ten cel. Jednocześnie inwestycja ma – jak wskazują samorządowcy i realizatorzy projektu – odpowiedzieć na rosnące potrzeby mieszkaniowe mieszkańców oraz zwiększyć dostępność lokali na terenie gminy.

SIM KZN Łódzkie Centrum ogłosił nabór uzupełniający na mieszkania w ramach inwestycji przy ul. Przemysłowej. Wnioski będzie można składać od 25 maja do 1 września 2026 roku. Nabór dotyczy pozostałych lokali w planowanym budynku. Kryteria naboru obejmują m.in. brak tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, spełnienie limitów dochodowych, zdolność do regularnego opłacania czynszu oraz obowiązek partycypacji w kosztach budowy. O kolejności na liście najemców decyduje system punktowy, a w przypadku równej liczby punktów – kolejność złożenia wniosków.

Spółka podkreśla, że złożenie wniosku nie gwarantuje zawarcia umowy najmu. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pajęcznie.

Poprzedni artykułCepeliada 2026: dwa dni dobrej zabawy w Sulmierzycach
Następny artykułWizerunek i pewność siebie w kontaktach międzyludzkich. Dlaczego dbanie o detale wyglądu wpływa na nasz dobrostan psychiczny?
guest

8 Komentarze
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Lolek
Lolek
15 dni temu

Przecież wnioski były już składane, więc o co chodzi?

Warto złożyć ponownie
Warto złożyć ponownie
odpowiedział na komentarz  Lolek
15 dni temu

Wnioski były składane kilka lat temu zapewne chodzi o aktualizację zapewne wielu zrezygnowało może być też jeszcze kilka wolnych lokali

Pjoter
Pjoter
odpowiedział na komentarz  Lolek
15 dni temu

Masz napisane że to uzupełniające… ale dla spokoju ducha se zadzwoń.

Abc
Abc
odpowiedział na komentarz  Lolek
13 dni temu

Sa wolne lokale wiec rusza kolejny nabór uzupełniający

C19
C19
14 dni temu

Szkoda. W tym miejscu planowana była rozbudowa biblioteki w prawdziwy dom kultury ze sceną itd.

Kultury troche
Kultury troche
odpowiedział na komentarz  C19
14 dni temu

No właśnie co dalej z rozbudową Ośrodka Kultury?

Mini
Mini
odpowiedział na komentarz  C19
13 dni temu

W bibliotece ludzie nie beda mieszkać a nowe mieszkania sa potrzebne lokalizacja mogła byc zmieniona

C19
C19
odpowiedział na komentarz  Mini
11 dni temu

Kto będzie mieszkał? W Pajęcznie jest praca ale dla Ukrainek, Senegalek, Kolumbijek itd.