R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoNowe oblicze Domu Kultury

Nowe oblicze Domu Kultury

Gmina Pajęczno przygotowuje wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie rozbudowy pajęczańskiego Domu Kultury. Budynek miałby zyskać nie tylko nowoczesny wygląd, ale także salę kinowo-teatralną z prawdziwego zdarzenia.

Plany zakładają przebudowę istniejącego już budynku (mieszczącego się przy ul. Wiśniowej w Pajęcznie), który obecnie jest siedzibą Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pajęcznie oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Pajęczno.  W budynku mieści się obecnie również filia Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu oraz siedziby licznych stowarzyszeń i organizacji.

Projekt rozbudowy zakłada nie tylko remont i modernizację istniejącego obiektu lecz przede wszystkim jego rozbudowę. W efekcie czego powstanie nowoczesna i przestronna sala kinowo – teatralna mieszcząca około 170 osób. Przewidziano także odpowiednie zaplecze w postaci garderób, rekwizytorni i magazynów oraz sala wielofunkcyjna  z niezbędnym wyposażeniem.

Przewidywany koszt modernizacji budynku to 8 mln zł, wniosek o dofinansowanie złożono na kwotę prawie 5 mln zł. Pieniądze pozyskane mają zostać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu, Działanie VI.1 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury, Poddziałanie VI.1.2 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, prace budowlano – remontowe ruszą już w przyszłym roku.

Jak budynek zmieniał się na przestrzeni lat możemy zobaczyć na fotografiach udostępnionych przez MGOKiS w Pajęcznie.

R e k l a m a

33 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

33 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Punki
Punki
6 lat temu

No nareszcie ! Trzymam kciuki za powodzenie !

Doswiadczony
Doswiadczony
6 lat temu

A parkingu ani toalety publucznej o drogach nie wspomne jak nie bylo tak nie ma wazne ze bedzie nowy dom kultury i oczywiscie nowe miejsca pracy dla ludzi z ukladu GTW brawo!!!!

gość
gość
odpowiedział na komentarz  Doswiadczony
6 lat temu

Tak, to ważne, że będzie nowy Dom Kultury. A ty sobie błądż po mieście i szukaj parkingu. Jak na małomiasteczkowe warunki, jest ich tu całe mnóstwo.
Masz chociaż marne pojęcie, ile zajęć i imprez odbywa się obecnie w fatalnych warunkach?

Doswiadczony
Doswiadczony
odpowiedział na komentarz  gość
6 lat temu

Mam pojęcie ile zajec z parzenia kawy odbywa sie w fatalnych warunkach na starych zniszczonych stolikach i w szklankach z koszyczkiem rodem z PRL u pozdrawiam kurturarnych

gość
gość
odpowiedział na komentarz  Doswiadczony
6 lat temu

No, widzisz! Teraz będzie elegancko i „po miastowemu”.:)))

Twój Stary
Twój Stary
odpowiedział na komentarz  Doswiadczony
6 lat temu

Droga w strone rząśni jest dobrym kierunkiem inwestycji. No chyba ze poczekamy az ktos tam zostanie potracony albo straci panowanie nad pojazdem przy wyprzedzaniu na tak miernej nawierzchni. Nie wspominajac o tym jak qygladaja jezdnie na kilku ulicach w Pajecznie.

DżejKey
DżejKey
odpowiedział na komentarz  Twój Stary
6 lat temu

W naszym języku pisze się „w stronę Rząśni”, wtedy wiadomo o co piszącemu chodzi.

Sąsiad
Sąsiad
6 lat temu

SUPER A CO Z DROGAMI JAK ONE WYGLĄDAJĄ!!!!!

Ila
Ila
6 lat temu

Bardzo fajny pomysł !
Już nie mogę się doczekać realizacji, dzieci wkoncu będę miały gdzie pójść

Gosc
Gosc
6 lat temu

A po co nowa sala kinowa?? Przeciez jest kino w Pajecznie tylko nie dziala a tu kolejne chca stawiac.

Mieszkanka
Mieszkanka
6 lat temu

Projekt pojawil sie dobry czas temu (2-3lata temu jezeli sie nie myle) i oczywiscie przegral walke o dofinansowanie z kosciolem, ktory zgarna calkiem pokazan sume …

Koniuszy
Koniuszy
odpowiedział na komentarz  Mieszkanka
6 lat temu

Ale w przyszłym roku wybory. Trzeba cos naobiecywac 🙂
Niech się rozliczy z likwidacji szkoły w Gajecicach. Do teraz budynek stoi pusty i niewykorzystany.

Xyzz
Xyzz
odpowiedział na komentarz  Koniuszy
6 lat temu

Zawsze możesz go wynająć. ..i nie płacz…

Tomasz
Tomasz
6 lat temu

Wybory się zbliżają. To jest następna obiecanka macanka a ciemnym wyborcom stoi.
Brawo Darek wiesz jak omamić naród pajęczński. Najpierw ekologiczne piece,solary, a bliżej wyborów będzie obwodnica.

Koniuszy
Koniuszy
6 lat temu

W przyszłym roku wybory. Tokuś musi coś naobiecywać żeby ciemny lud to kupił.
A drogi nadal dziurawe, np. Długa w Pnie. Obwodnicy nadal brak…

bewsztyk
bewsztyk
6 lat temu

hej czemu nie ma w działoszynoie kina

daaaaaaff
daaaaaaff
odpowiedział na komentarz  bewsztyk
6 lat temu

Dlatego,ze w DZN wszyscy juz ogladali Kevina samego w domu milion razy a w Pajecznie widocznie nie,skoro nadal puszczaja jako nowosc!

asda
asda
odpowiedział na komentarz  bewsztyk
6 lat temu

Jest, kino Warta, budynek ładnie odnowiony w tym roku. 26 października godz. 17.00 film ” Dwie korony” cena biletu 15 zł
godz. 19.00 film ” Botoks” cena biletu 15 zł.
Polecam 🙂

wkurzona
wkurzona
6 lat temu

Nowy dom kultury chcą budować a jakoś nie przeszkadza naszym władzom lokalnym smród pajęczański-przez ostatnie kilka dni tak wali ze śmietniska w całym Pajęcznie i nikomu z naszych władz to nie przeszkadza- udają że nie czują, że nie ma problemu.Nie szkoda im ani swojego ani naszego zdrowia , naszych dzieci.Najlepiej udawac ze nie ma problemu… Dróg nie ma , parkingów nie ma, ale SMRÓD jest!!!!!!

Skip
Skip
6 lat temu

Gadacie o ulicach,że dziurawe Ale widać mało kto wie, że jak jest ustalany budżet jednostki terytorialnej czyli tutaj gminy to jakiś procent jest przeznaczony na kulturę i wydatki z nią związane. Więc czemu nie zrobić skoro Unia może dorzucić. Robią to źle nie robią też źle.

adan
adan
odpowiedział na komentarz  Skip
6 lat temu

Nie wiem czy wiesz ale koszt rozbudowy to 8 mln. (czytaj osiem milionów nowych polskich złotych) a dofinansowanie to 5 mln. (czytaj osiem milionów nowych polskich złotych) więc mamy jeszcze 3 mln. (czytaj osiem milionów nowych polskich złotych) a na kulturę i wydatki z nią związane jak Ty to piszesz jest
0,5 mln. (kwota z nakładami na MGOKiS) wiec pomyśl ile mamy na dołożenie.

Skip
Skip
odpowiedział na komentarz  adan
6 lat temu

Rozumiem i mniemam,że jesteś starszej daty skoro mówisz o nowych złotych jak te są bodajże od 94-95. Ale nie o tym. Chodzi mi, że po prostu boję się co będzie, bo ludzi nie obchodzi kultura tylko czy ma parking, żeby do biedry wjechać po świeżaka. Społeczeństwo jest zwyczajnie co raz to głupsze i to mnie boli. Boli mnie też to,że nie ma gdzie iść z tym zadupiu. Kina brak a jechać do czy z panną to już koszty fest. Baaaa z dziećmi jedź i kup popcorn to już majątek. Przykre jest to,że nawet jak zrobią kino czy salę teatralną to… Więcej »

Jan III Sobieski
Jan III Sobieski
6 lat temu

Ale Burmistrz po s…………. że przegra wybory już rysuneczki wrzuca czegoś co do realizacji w jego myśleniu zajmie kolejne 8 lat. A jak piszą w komentarzach nie chwali się tym że zrobił wysypisko wojewódzkie i śmierdzi w Pajęcznie. …………….mam nadzieje że nie łykacie tej propagandy

PunkRock
PunkRock
6 lat temu

W moim mieście dzieci Na ulicy grają w badmintona Starsi i młodsi piją wino W bramach albo w swoich domach A kultura tu podobno jest Świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury Nawet z jego okien płynie nieraz jazz To dlaczego jest jak jest – nie rozumiem / x2 Knajpy pełne są młodzieńców Może twórczych może zdolnych Ich ambicje giną w kuflach Bo za dużo tu chwil wolnych A kultura tu podobno jest Świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury Nawet z jego okien płynie nieraz jazz To dlaczego jest jak jest – nie rozumiem / x2 Będzie festyn na… Więcej »

Kalina
Kalina
6 lat temu

Pajęczno potrzebuje instytucji kulturalnej z prawdziwego zdarzenia. Czy są to tylko pobożne życzenia, czy rzeczywiście budynek powstanie, nie zmienia to faktu, że należy tę inicjatywę popierać. Wbrew pozorom, wiele się w pajęczańskiej kulturze dzieje. Koncerty, imprezy plenerowe, mnóstwo zajęć dla dzieci, prężnie działająca biblioteka z odczytami, spotkaniami, wystawami. I to wszystko na niewielkiej powierzchni, gdzie uczące się,np. gry na instrumentach dzieci, zakłócają pracę ludzi korzystających z czytelni. Zespoły amatorskie nie mają miejsca na próby… Tych bolączek jest więcej. Najlepiej wiedzą o nich pracownicy.Może się wypowiedzą.

Bibliomgok
Bibliomgok
odpowiedział na komentarz  Kalina
6 lat temu

W budynku przy ulicy Wiśniowej 5 funkcjonuje Biblioteka Publicznych dla dorosłych, Biblioteka Publiczna dla dzieci, Biblioteka Pedagogiczna, oraz MGOKiS. Tutaj swoje siedziby mają stowarzyszenie i organizacje (Związek Emerytów, UTW, Związek Niewidomych, Kombatanci, Kluby AA, Ognisko Muzyczne…itp. nie mówiąc o gościnnych wynajmach sali. Niecałe 1/3 przestrzeni budynku przypada dla MGOKiS. Kto zliczy ilu instruktorów, animatorów, i przeróżnych gości wypowiedziało słowa: „ale tu nie ma miejsca”, „a gdzie my mamy to zrobić?”, „czy jest tu sala konferencyjna?”, „Gdzie jest garderoba?”. A jednak są momenty gdzie w sali dla 25 osób robi się warsztaty dla 40 dzieciaków, na dwóch piętrach w trzech salach… Więcej »

Koniuszy
Koniuszy
odpowiedział na komentarz  Kalina
6 lat temu

Rozbudowa domu kultury czy jakiejkolwiek instytucji finansowanej przez podatnikow, to tylko pretekst do zatrudniania kolejnych ,,zaufanych” ludzi bądź ich rodzin.
Jakby co toku gruba kasa nie była marnowania na dni miasta i tym podobne imprezy, to dom kultury dawno byłby rozbudowany.
Skoro naród chce darmowego disco polo o kiełbasek, to kasy na kulturę wyższa brak.

Kalina
Kalina
odpowiedział na komentarz  Koniuszy
6 lat temu

Jeżeli uważnie przeczytałeś post przedmówcy, to zwróciłeś pewnie uwagę, że nie chodzi o kulturę „wysoką”, a tę prozaiczną, codzienną,sprawiającą ludziom, głównie dzieciom, frajdę. Wpisują się w nią również takie imprezy, jak pogardzane przez ciebie dni miasta.
Dołożysz się do budowy dzisiaj, będą z tego korzystały Twoje dzieci i wnuki. Gdyby nasi dziadkowie i rodzice przeliczali wszystko na ewentualne profity, Polska do dzisiaj nie podniosłaby się z ruin. A przecież znależli się ludzie, którzy, chociażby w Pajęcznie, wywalczyli pieniądze na szkoły, przedszkola, stadion, budynek biblioteki, ośrodek zdrowia…Służą nam do dziś.

Edek
Edek
odpowiedział na komentarz  Kalina
6 lat temu

NO przecież nikt Ci nie broni zrobić darowiznę i przekazać cały swój majątek na ten szczytny cel.A ja wiem jedno: „Kultura jest ostatnią potrzeba człowieka”!Najpierw byt, a jak się żyje i pracuję w naszym kraju wszyscy wiemy. Najlepszy przykład praca w okolicznych przetwórniach albo w colepie przez agencję.

Kalina
Kalina
odpowiedział na komentarz  Edek
6 lat temu

Nie mam pytań.:)))) Twoje argumenty są powalające. Trudno z nimi dyskutować. W zasadzie- nie warto.:)

Katol
Katol
6 lat temu

Koszt budowy 8mln zl to wstepne koszty jak znam zycie to inwestycja zamknie sie w 10mln.No i oczywiscie Vat 23%

Taka Prawda
Taka Prawda
odpowiedział na komentarz  Katol
6 lat temu

I oczywiście przetarg ustawiony pod zaprzyjaźnione firmy

dziewka
dziewka
6 lat temu

ciekawe czy bedzie tak jak z kinem…