R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoNowe oblicze ośrodka zdrowia w Pajęcznie

Nowe oblicze ośrodka zdrowia w Pajęcznie

Pajęczański Ośrodek zdrowia przeszedł kolejną metamorfozę. Wybudowany jeszcze w latach 70-tych budynek zyskał nową elewację, dużej modernizacji doczekała się również pracownia RTG.

Obecny ośrodek zdrowia w niczym nie przypomina wcześniejszego obiektu, zmiany widać zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz. Wszystko za sprawą rzutkiego dyrektora pajęczańskiego SP ZOZ Adama Stachery, który dwoi się i troi, aby pozyskać środki niezbędne do modernizacji podległych mu placówek.

W ostatnich latach udało się stworzyć przestronną poczekalnię dla pacjentów oraz sukcesywnie doposażano poszczególne pracownie. Całkowicie wyposażona została pracownia endoskopowa m.in.: w gastroskop, laparoskop, stoły endoskopowe. Interna wzbogaciła się o nowy aparat USG, zestaw do monitorowania pacjentów czterema kardiomonitorami, nowy aparat USG, holter ciśnieniowy oraz zestaw do prób wysiłkowych.

Pod koniec lutego oficjalnie otwarta została zmodernizowana pracownia RTG i Mammografi. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie: poseł na Sejm RP Beata Mateusiak-Pielucha, wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, starosta pajęczański Jan Ryś oraz dyrektor pajęczańskiego SP ZOZ Adam Stachera. Dzięki nowej aparaturze pacjenci nie będą musieli już podróżować do Wielunia czy Radomska, ponieważ nowy sprzęt daj szersze możliwości diagnostyczne.

Najbardziej widoczną zmianą jest ukończona pod koniec 2016 roku termomodernizacja obiektu. Budynek został ocieplony i zyskał nową elewację. Na dachu założono kolektory słoneczne, a w kotłowni zamontowano kocioł na biomasę.

Przeprowadzone inwestycje wpłyną nie tylko na poprawę wyglądu i obniżenia kosztów funkcjonowania placówki, ale przede wszystkim zwiększą komfort pacjentów.

R e k l a m a

9 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
gratuluję dyrektorowi
gratuluję dyrektorowi
8 lat temu

przepraszam że zapytam ale co takiego obecne osoby na zdjęciu zrobiły dla modernizacji tego budynku ? bo z artykułu pisze (cytat) ……”Wszystko za sprawą rzutkiego dyrektora pajęczańskiego SP ZOZ Adama Stachery, który dwoi się i troi, aby pozyskać środki niezbędne do modernizacji podległych mu placówek.” wg mnie jest zbędna obecność pozostałego tego bezużytecznego towarzystwa które nie kiwneło nawet palcem

asdada
asdada
odpowiedział na komentarz  gratuluję dyrektorowi
8 lat temu

Rzeczywiście, ten marszałek to tylko wstęgi przecina …

winiar
winiar
8 lat temu

Przynajmniej Apteka dobrze wypromowana jest 😉

Ewa
Ewa
8 lat temu

Wszystko ładnie pięknie!! Tylko żeby w parze z nowoczesnym wyglądem przychodni i sprzętem medycznym szła jakość usług medycznych.

xyz
xyz
odpowiedział na komentarz  Ewa
8 lat temu

Z tym niestety jest gorzej CHAMSTWO niektórych pielęgniarek woła o pomstę do nieba.

Krysia
Krysia
8 lat temu

Czy na zdjęciu nr 3 jest kobieta z tego filmu http://szklokontaktowe.tvn24.pl/ludzie-wiedza-lepiej,384992.html (1:15) ?

ja_
ja_
odpowiedział na komentarz  Krysia
8 lat temu

Tak to ta sama osoba. Miejscowa celebrytka ?

Smutna
Smutna
8 lat temu

Szkoda, że wycięto wszystkie drzewa. To samo co przed pocztą – betonowa pustynia.

Ppp
Ppp
5 lat temu

W czerwcu przejazdem skorzystalismy z pierwszej pomocy bo była najbliżej naszego aktualnego położenia… I zwracam się z prośbą iż gdy trafi kolejna osoba i będzie z bardzo bolca głową, wymiotami, i zaburzeniami widzenia oraz z brakiem orientacji… Nie podpinac kroplowki sugerując że to to zatrucie…. Wypuścili nas na własną rękę w stanie krytycznym (chodzi o mojego męża) jechaliśmy autem na własną rękę do szpitala w Bełchatowie gdzie chwilę później w szpitalu postawiono diagnozę która było pęknięcie tętniaka w głowie…dzieki Bogu operacja się powiodła i mąż wrócił do zdrowia. Dlatego przestrzegam aby każdy podobny przypadek traktować bardziej poważnie.