Oliwia Miszewska laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

4

W listopadzie 2015 r. prace kilkunastu uczniów Publicznego Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Pajęcznie zostały zgłoszone przez nauczyciela plastyki, Magdalenę Wolską-Libiszewską, do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Toruniu pt. Casting na Monę Lisę.

Organizatorem była prestiżowa Galeria Sztuki Maya, mieszcząca się w centrum toruńskiej Starówki. Łączy ona galerię internetową ze stacjonarną, a jej głównym celem jest promocja i sprzedaż wyselekcjonowanej młodej sztuki (malarstwa, rysunku i rzeźby). Właścicielką Galerii jest Maja Wolf – artystka, marszand, kuratorka wystaw i redaktorka bloga.

Zadaniem uczestników było przygotowanie prac plastycznych w formacie 50×40 cm wykorzystując dowolne techniki. Temat pracy brzmiał „Moja Mona Lisa”, chodziło zatem o przedstawienie postaci poprzez plastyczną formę wypowiedzi, jaką jest szeroko rozumiany portret.

– Z ogromną radością i zaskoczeniem przyjęliśmy wiadomość, że uczennica naszej szkoły, Oliwia Miszewska z klasy IIId, zajęła pierwsze miejsce. Jej praca została wyłoniona spośród ponad 300 zgłoszeń nadesłanych z terenu całej Polski. Powodem do dumy są też trzy wyróżnienia przyznane przez jury konkursu, które otrzymały: Bogna Błachowska z klasy IIId, Angelika Kamyk z klasy IIId i Alicja Mielczarek z klasy IIc – mówi Magdalena Wolska-Libiszewska.

Nagrodami dla laureatów są: prezentacja nagrodzonych prac w Galerii Sztuki Maya, karnety na lekcje rysunku i malarstwa prowadzone w Galerii Sztuki Maya, zestawy materiałów i narzędzi do rysunku i malarstwa, dyplomy oraz inne nagrody od firmy Optometria Karczewski KIDS.
Doceniono również opiekuna tak licznej grupy uczniów biorących udział w konkursie – Magdalena Wolska-Libiszewska otrzymała wyróżnienie za szczególne zaangażowanie.

Poprzedni artykułKolizja na skrzyżowaniu. Kierowca IVECO wymusił pierwszeństwo
Następny artykułCzarni Rząśnia liderem. Przed zespołem dwa trudne mecze
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
8 lat temu

Gratulacje☺☺☺

pasjonatka
pasjonatka
8 lat temu

Cieszę się, że mamy tak utalentowaną młodzież. Gratuluję uczniom i nauczycielce 🙂

P-no
P-no
8 lat temu

Gratuluje i zycze dalszych sukcesow 🙂

pajeczanka
pajeczanka
8 lat temu

Gratuluje dla uczestniczek