R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoPajęczno nawiedziły egzotyczne pająki

Pajęczno nawiedziły egzotyczne pająki

Najróżniejsze gatunki pajęczaków mogli nie tylko oglądać ale i dotknąć uczestnicy „Wystawy pająków egzotycznych” zorganizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pajęcznie.

Wśród ponad 20 żywych okazów prezentowanych podczas piątkowej ekspozycji większość stanowiły różnorodne gatunki ptaszników. Przez cały dzień wystawę odwiedziło ponad 300 uczestników w większości dzieci i młodzież szkolna. Na odważnych gości wystawy oraz tych którzy chcieli przełamać swój lęk do włochatych stworzeń czekała nie lada gratka. Ptaszniki można było nie tylko oglądać, ale niektóre z nich również wziąć na rękę, pogłaskać oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Wystawie towarzyszyły prelekcje prowadzone przez doświadczonego hodowce, a zarazem właściciela pająków Marcela Stacha, który wprowadził gości wystawy w fascynujący świat pajęczaków.

– Podobno każde miasto ma swoją legendę – nasza nierozerwalnie związana jest z pająkiem. Stąd pomysł, żeby troszeczkę przybliżyć mieszkańcom naturę tych niezwykłych stworzeń. Paradoks polega na tym, że na karatach legendy włochate monstrum przerażało i siało spustoszenie w całym mieście, a u nas jakby odwrotnie – nie dosyć, że pająki przyciągnęły do biblioteki tłumy, to jeszcze na ogół wywoływały autentyczną radość wśród zwiedzających – mówił prowadzący wystawę Wojtek Beśka z MGOKiS w Pajęcznie.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Pająk w obiektywie” – partnerem akcji jest Łódzki Dom Kultury (współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego). Poniżej relacja fotograficzna z wydarzenia autorstwa Wojtka Beśki.

fot.: W. Beśka
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments