Pomóżmy Norbertowi zrealizować marzenia!

2

11-letni Norbert jest najmłodszym z czworga dzieci Pani Lucyny. Urodził się z niewykształconą prawidłowo małżowiną uszną oraz zarośniętym przewodem słuchowym zewnętrznym. Mikrocja, bo taką nazwę nosi wada wrodzona, na którą cierpi Norbert, zdarza się w 1 na około 10 000 urodzeń, a medycyna wciąż nie znajduje odpowiedzi na pytanie, co jest jej przyczyną.

W chwili obecnej Norbert słyszy jedynie na prawe ucho, które rozwinęło się prawidłowo, lewe zaś wymaga ingerencji chirurgicznej. Jedyną szansą redukcji ubytku słuchu jest rekonstrukcja małżowiny usznej, a w kolejnych operacjach – kanału słuchowego. Zabieg odtworzenia małżowiny usznej czekający Norberta,  polega na pobraniu chrząstki własnej z żebra Norberta, z której zostanie wyrzeźbione ucho, a następnie wszyte w miejsce brakującego lewego ucha. Norbert ma wyznaczony termin operacji na 16 grudnia 2017 r. Koszt zabiegu wynosi 15 000 złotych. Suma jest niebagatelna dla Pani Lucyny, która samotnie wychowuje czworo dzieci, a nie posiada stałego zatrudnienia. Marzy o tym, by operacja doszła do skutku, gdyż zdaje sobie sprawę, jak wielkim dyskomfortem dla synka są sytuacje, kiedy nie jest w stanie poprawnie usłyszeć tego, co ktoś do niego mówi. Sprawia mu to wiele utrudnień, szczególnie w życiu szkolnym – dzieci nie zawsze pamiętają o  tym, że słyszy tylko z prawej strony. Norbert nie przywykł do narzekania z powodu trudności.

Jest  ciekawym świata i aktywnym chłopcem z pasjami – uwielbia czytać książki i grać w koszykówkę. Już snuje plany na przyszłość, o których sam pisze w krótkim liście.  Brak lewego ucha nie jest dla niego przeszkodą w  nawiązywaniu znajomości z rówieśnikami. Dzielnie znosi niezręczne sytuacje, kiedy musi prosić o powtarzanie, gdyż nie udało mu się zrozumieć słów, które były do niego kierowane, choć z pewnością wymaga to od niego wielkiej siły ducha i pozytywnego dystansu do swojej „wady”.  Jak sam twierdzi, nie może się doczekać nowego ucha, żeby wyglądać jak inne dzieci!

Każde wsparcie tego młodego człowieka jest bezcenne!

Poprzedni artykułZobacz „Nasz nowy dom” – odcinek z Raciszyna
Następny artykuł„Drzewo marzeń” z wizytą w Działoszynie
guest
2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
kto potrafi odpowiedzieć
kto potrafi odpowiedzieć
4 lat temu

Dlaczego NFZ nie przewiduje refundacji tak tanich zabiegów? Dlaczego ciągle organizuje się kwesty na chore dzieci? To na tym polega opieka państwa? Gdzie podziewają się pieniądze z tych „oszczędności”? Dlaczego szpitale, jak fabryki, mają na siebie zarabiać?

kaka
kaka
4 lat temu

na jakie konto można wpłacać pieniądze?????