Maluchy z Publicznego Przedszkola Nr. 2 Pajęcznie wzięły udział w biciu rekordu Guinessa w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz czwarty zorganizowała wielką lekcję udzielania pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego “Ratujemy i Uczymy Ratować”. Do tej pory ustanawiano rekordy krajowe, tegoroczna akcja była pierwszą próbą zdobycia wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Z inicjatywy Anny Paczuszki, która na codzień pracuje jako ratownik medyczny do próby pobicia rekordu dołączyły dzieciaki z z Publicznego Przedszkola Nr. 2 Pajęcznie.

W akcji wzięło udział 39 z sześciolatków z pajęczańskiej placówki. Bicie rekordu polegało na przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych i sprawdzeniu zdobytej wiedzy w praktyce. Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy, wykonywały resuscytację krążeniowo – oddechową według zasady; 30 uciśnięć klatki piersiowej na 2 oddechy. Wydarzenie rozpoczęło się w całej Polsce dokładnie o godzinie 12:00 i trwało 30 minut.

2
Odpowiedz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pasjonatkaMarcin Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Marcin
Marcin

Brawo !!!

pasjonatka
pasjonatka

Brawo Przedszkolaki:-)