Przedszkolaki biły rekord Guinnessa w resuscytacji [WIDEO]

2

Maluchy z Publicznego Przedszkola Nr. 2 Pajęcznie wzięły udział w biciu rekordu Guinessa w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz czwarty zorganizowała wielką lekcję udzielania pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Do tej pory ustanawiano rekordy krajowe, tegoroczna akcja była pierwszą próbą zdobycia wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Z inicjatywy Anny Paczuszki, która na codzień pracuje jako ratownik medyczny do próby pobicia rekordu dołączyły dzieciaki z z Publicznego Przedszkola Nr. 2 Pajęcznie.

W akcji wzięło udział 39 z sześciolatków z pajęczańskiej placówki. Bicie rekordu polegało na przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych i sprawdzeniu zdobytej wiedzy w praktyce. Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy, wykonywały resuscytację krążeniowo – oddechową według zasady; 30 uciśnięć klatki piersiowej na 2 oddechy. Wydarzenie rozpoczęło się w całej Polsce dokładnie o godzinie 12:00 i trwało 30 minut.

Poprzedni artykułTurniej strzelecki w Sulmierzycach [WIDEO]
Następny artykułWypadek w Chorzenicach, sprawca miał ponad 3 promile
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
7 lat temu

Brawo !!!

pasjonatka
pasjonatka
7 lat temu

Brawo Przedszkolaki:-)