R e k l a m a
Strona głównaKomentowaneCo dalej z Przedszkolem Nr 1?

Co dalej z Przedszkolem Nr 1?

Publiczne Przedszkole Nr 1 już wkrótce może zmienić adres. Wybudowany ponad 60 lat temu budynek powstał jako blok mieszkalny i nie spełnia aktualnych wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Pajęczański magistrat planował rozbudowę i modernizację obiektu w celu przystosowania go do obowiązujących przepisów. Jednak jak się okazuje, w najbliższym czasie przedszkole w tej lokalizacji może całkowicie przestać istnieć. Władze rozważają możliwość przeniesienia Przedszkola Nr 1 do budynku, który nie tylko spełnia wszystkie przepisy, ale został wybudowany z myślą o dzieciach – pobliskiego gimnazjum.

Na początku września w budynku Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie uruchomione zostały już 3 oddziały przedszkolne, do których uczęszczają trzy latki z Przedszkola Nr 2. Stworzono dla nich odpowiednie warunki – piękne i przestronne sale, zaplecze sanitarne i szatnię. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce dołączą do nich kolejne przedszkolaki.

– Budynek tzw. starego przedszkola od momentu wybudowania nigdy nie spełniał norm bezpieczeństwa. Planowana była jego rozbudowa o trzy sale lekcyjne i zaplecze kuchenne. W związku z tym, że pojawiła się możliwość wygospodarowania pomieszczeń w gimnazjum, gdzie już zrobiliśmy trzy sale lekcyjne, a jest możliwość stworzenia kolejnych czterech, planujemy przeniesienie przedszkola. Istnieje tam już kuchnia, w związku z tym będzie to rozwiązanie o wiele tańsze i myślę, że lepsze. Warunki są bardzo dobre, rodzice obecnie uczęszczających tam trzylatków bardzo sobie chwalą, sugerują tylko że brakuje tam placu zabaw. Plac zabaw będziemy chcieli wspólnie z Ekoregionem i Cementownią Warta w przyszłym roku zrobić. Myślę, że będą to lepsze warunki, a gmina nie będzie musiała wydawać tak dużych pieniędzy na rozbudowę obecnego budynku przedszkola, ponieważ trudno ze starego zrobić nowe, a nawet jeśli na to byśmy się zdecydowali to trudno byłoby przebudować w starej części klatki schodowe, które są za wąskie – mówi burmistrz Dariusz Tokarski.

Zdaniem burmistrza rozbudowa i modernizacja starego budynku przedszkola kosztowałaby około 2 milionów złotych. Dostosowanie pomieszczeń w budynku gimnazjum będzie ponad pięciokrotnie tańsze, inwestycja miałaby oscylować w kwocie 300-350 tysięcy złotych.

R e k l a m a

29 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

29 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
SlonceNaroduKawek
SlonceNaroduKawek
7 lat temu

Tokarski likwidator. Nie ma już szkol w Dylowie Rz., Siedlcu, Wreczycy/Lipinie, Patrzykowie, Starych Gajęcicach. Teraz wieczny burmistrz wziął się za likwidowanie przedszkoli. Oczywiście na pomoc dla młodych malzenstw i opiekę przedszkolna dla dzieci nie ma pieniędzy. Za to na prywantne szatnie klubu Zawidza Pajęczno, z których korzystać mogą wybrańcy, pieniądze się znalazły. Zamiast budować stadiony i organizować targi koni, ktore mieszkańcom Pajeczna nie sa potrzebne, to burmistrz powinien pomoc młodym i ich dzieciom! Jak widac Tokarski jest przeciw przedszkolakom, ktore ostatnio go odwiedzily. Zobaczycie, ze zamiast dwóch przedszkoli zostanie śmieszne kilka sal w budynku gimnazjum. Niedługo wraca 8 klasowa podstawówka,… Więcej »

Krzyś
Krzyś
odpowiedział na komentarz  SlonceNaroduKawek
7 lat temu

Nie wiem jak w innych miejscowościach, ale w Wręczycy/Lipinie szkoły nie ma już od ponad 20 lat 🙂

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  SlonceNaroduKawek
7 lat temu

Lepiej trzymać szkoły gdzie do klasy chodzą 2 osoby. Weź chłopie trochę najpierw pomyśl

Rosa
Rosa
odpowiedział na komentarz  SlonceNaroduKawek
7 lat temu

SlonceNaroduKawek, czytaj ze zrozumieniem. Masz napisane, że nie będzie likwidacji przedszkola tylko przeniesienie do innego , dużo nowszego budynku,

PrzybyłemZobaczyłemZapłakałem
PrzybyłemZobaczyłemZapłakałem
7 lat temu

zgadzam sie z poprzednikiem. Nasz kochany „włodarz” wszystko likwiduje i sprzedaje.Wcale mnie to nie zdziwi jak po likwidacji pójdzie budynek pod młotek… Zresztą patrząc na kwote 2 miliony na remont- śmieszne. za dwa miliony to mozna wybubować nowy w pelni wyposazony dostosowany budynek pod warunkiem ze przetargi nie beda ustawiane i nie poleci czesc pieniedzy na lewo. Niedługo dojdzie do sytuacji że lokalni przedsiębiorcy kupia sobie ratusz a gmina bedzie tylko najemca… zeby tylko przez chwile do konca kadencji pieniążków starczyło PS. DLA KRYTYKÓW: nikogo nie oskarżam, nic nie insynuuje tylko wyrażam swoje osobiste zdanie, do którego mam prawo w… Więcej »

pajęczanin
pajęczanin
odpowiedział na komentarz  PrzybyłemZobaczyłemZapłakałem
7 lat temu

Nie wiem czy dobrze słyszałem, ale budynek przedszkola nr 1 nie jest własnością gminy, ale gmina płaci za niego dzierżawę. Więc jeżeli tak jest, nie bój się – po likwidacji budynek nie pójdzie pod młotek… Ale pewny nie jestem co do własności budynku, może ktoś wie?

Pno
Pno
odpowiedział na komentarz  PrzybyłemZobaczyłemZapłakałem
7 lat temu

Masz rację

Lena
Lena
7 lat temu

Przedszkole w gimnazjum to jakiś żart ? Jestem ciekawa kto się zdecyduje na to aby dzieci chodziły tam. W pajęcznie nie ma po żadnych chodników ścieżek rowerowych i jezdni. Ale tak jak już zostało wspomniane na nowe szatnie dla Zawiszy to były pieniądze skandal po prostu. Zamiast robić przedszkole w gimnazjum najpierw pomyście o tym co naprawdę przydało by się Pajecznu i powiatowi.

Tata
Tata
odpowiedział na komentarz  Lena
7 lat temu

Niby co to nie jest najważniejsze by wszystkie dzieciaki chodziły do przedszkola,dla mnie to jest pryjorytet i tu Tokarski spisał sie na medal

teżmama
teżmama
odpowiedział na komentarz  Lena
7 lat temu

no widzisz, a znalazło się prawie 50 rodziców, którzy się zdecydowali i nasze dzieci tam chodzą

Pno
Pno
odpowiedział na komentarz  Lena
7 lat temu

Gimnazjum w Pajęcznie do likwidacji. Kiedy w końcu ktoś zacznie rozliczać dyrekcje i radę ze składek rodzicielskich i comiesięcznych składek uczniowskich. Płaci się bez żadnego pokwitowania. Rocznie to granice 50000 z uczniów. nigdzie nieudokumentowane i nierozliczane. Nigdy nie było raportu z wydatku tych pieniędzy. Ciekawe gdzie te pieniądze giną. Dlaczego wymusza się te opłaty skoro subwencja na dziecko wynosi 6000 zl. Czy to za mało na mydło i papier do tyłka?

Ola
Ola
odpowiedział na komentarz  Pno
7 lat temu

Rocznie że składek na szkołę to 360000 co płacą rodzice, a 40000 co płacą dzieci

MAMA
MAMA
7 lat temu

Nie zgodzę się z przedmówcami. Widać, że już zapomnieliscie ile Tokarski przez te lata zrobił dla Pajęczna. Miejsce w którym obecnie znajduje się oddział zamiejscowy przedszkola przy gimnazjum jest oddzielone od reszty budynku, jest tam oddzielny wjazd, a samo przedszkole jest bardzo ładnie urządzone. Najpierw sprawdzcie później piszcie. Gdyby nie ten pomysł dzieci nie miały by w ogóle miejsca do nauki i zabawy. Pozdrawiam

Tata
Tata
odpowiedział na komentarz  MAMA
7 lat temu

I tu masz racje krytykują a nawet nie byli. Jedynkę już dawno powinni zamknąć że jeszcze nikt tam sie nie połamał to jakiś cud. Przenieść wszystko do gimnazjum to chyba najlepszy pomysł Tokarskiego, dzięki temu wszystkie dzieciaki zostały przyjęte do przedszkola. Ale najlepiej jest krytykować a samemu nic nie zrobic.

adan
adan
odpowiedział na komentarz  MAMA
7 lat temu

Ja wiem że jest ładnie ale ile kosztował remont 200 tyś. zł bagatela

mika15
mika15
7 lat temu

Tak,czytam te wpisy i zastanawia mnie,to o czym ta dyskusja?jestem matką 3latka,który szczęśliwie uczęszcza do Przedszkola w budynku Gimnazjum .Gdyby Burmistrz nie odpowiedział na apel nas rodziców 3latkow,moje dziecko nie mogło by sie rozwijać z rówieśnikami.A dzięki tej inicjatywie chodzi do pięknego , przestronnego przedszkola.Mam propozycje ,zamiast pisać wyssane z palca newsy zobaczcie najpierw,co krytykujecie.bo najłatwiej ukryć sie za komputerem i wypisywać bzdury.

POpis
POpis
7 lat temu

Urzędnicy ratusza przyszli do pracy i widać, że na dziś mają polecenie sluzbowe pisania pozytywnych komentarzy 😀
Faktycznie trzeba zwrócić uwagę na to, że za 1-2 lata gimnazja będą zlikwidowane i w budynku ponownie 8 klasowa szkoła. Gdzie burmistrz chce pomiesic jeszcze przedszkole? Absurd.

Mama 3 latka
Mama 3 latka
odpowiedział na komentarz  POpis
7 lat temu

Przecież istnieją 2 podstawówki, więc dzieci będzie tyle samo a budynek gimnazjum jest tak wielki, że stoi w połowie pusty a utrzymywać trzeba, więc chyba logicznym jest, że jak można wykorzystać przestrzeń i jeszcze zarobić to w czym problem?

sąsiad
sąsiad
odpowiedział na komentarz  Mama 3 latka
7 lat temu

Popieram pomysł burmistrza Tokarskiego, a te negatywne wpisy odnośnie przeniesienia przedszkola do gimnazjum, to jest tylko uprawianie polityki. Choćby nawet zlikwidowali gimnazja i powstała ośmioklasowa szkoła podstawowa to tych dzieci w tej placówce będzie i tak mniej niż dotychczas. Już tłumaczę dlaczego. Otóż po likwidacji gimnazjów zniknie jeden rocznik, gdyż zamiast trzyletnich liceów będą czteroletnie – tak jak to było dawniej. Reasumując teraz mamy 6 klas podstawówki i 3 gimnazjum co po z sumowaniu daje 9. Po likwidacji gimnazjów będzie tylko 8 klas więc miejsca nie zabraknie. A po co burmistrz ma ładować w remont jakiegoś starego przedszkola 2 miliony.… Więcej »

adan
adan
odpowiedział na komentarz  sąsiad
7 lat temu

już wpakował ponad 200tyś. a jak będzie chciał przenieś wszystkie dzieci to będzie kosztowało jeszcze może z 500tyś. zł

Pegaz
Pegaz
odpowiedział na komentarz  POpis
7 lat temu

A skąd wiesz, że w budynku po gimnazjum będzie 8-klasowa szkoła? A może dzieci od klas 1-5 będą się uczyć w budynku na wiśniowej a dzieci z klas 6-8 będą się uczyć w budynku gimnazjum? A może będzie podział terytorialny, jak kiedyś, że część dzieci z Pajęczna będzie uczęszczać do klas 1-8 do budynku na Wiśniowej, a część do klas 1-8 do budynku na Sienkiewicza? Osobiście w klasach 1-3 uczęszczałem do budynku liceum, bo dopiero od klasy 4-8 mogłem uczęszczać do nowowybudowanego budynku aktualnego gimnazjum. I żeby nie było – nie jestem zwolennikiem konia, bo uważam, że już dawno powinien… Więcej »

Mama
Mama
7 lat temu

Zgadzam się z większością osób które się wypowiadają. Na wszystko są pieniądze tylko na to co potrzeba nie ma! Ciekawa jestem po co organizowane są po kilka razy w roku targi końskie? To trochę śmieszne! Na to kasa jest i będzie! Ja rozumiem zamiłowanie do koni przez pana burmistrza każdy ma jakieś hobby i pasję ale bez przesady zamiast wydawać pieniądze na takie pierdoly to proszę zainwestować je w coś naprawde ludziom potrzebnego a przede wszystkim dzieciom! A między innymi dlaczego dzieci z miejscowości Siedlec nie mogą dostać już nie mowie że autobus ale chociaż busa! Chodzi mi o poranny… Więcej »

Fan
Fan
7 lat temu

Ja czasem jak czytam co piszą ludzie to się zastanawiam czego ludzie chcą. Jak można mieć pretensje do naszych władz za przedszkole w gimnazjum. Ja osobiście mam tam dziecko i jestem bardzo zadowolony. Zresztą dla mnie jako rodzica 3-latka najważniejszy było to, że moje dziecko pójdzie do przedszkola i drugorzędną sprawą było gdzie to moje dziecko będzie chodziło. A jak się okazało miejsce do którego uczęszcza jest naprawdę na najwyższym poziomie. Pamiętam jak na zebraniach niektórzy rodzice mieli pretensje do burmistrza że „dzieci do gimnazjum takie małe itd.”, a ja przypominam że kolejna zmiana z 6-latkami wymusiła taką decyzje i… Więcej »

adan
adan
odpowiedział na komentarz  Fan
7 lat temu

1. w jakiej gminie został rozwiązany problem 3latków tylko w pajęcznie w mieście
2.nie chce zapewnić lepszych warunków tylko ma nóż na gardle z budynkiem przedszkola 1
3.już zaoszczędził na likwidacji szkoły w gajęcicach że teraz rocznie musi zwiększać na szkolnictwo prawie 800tyś.zł
4.likwidowana szkoła w gajęcicach miała ponad 70 dzieci
5.żądasz ujawnienia ujawni się ty pierwszy

Mama
Mama
7 lat temu

Witajcie. Jestem mamą trzylatka i podoba mi się, że przedszkole powstało w budynku gimnazjum. Dla mnie to priorytet, by moje dziecko chodziło do przedszkola i jestem zadowolona, bo mam gdzie je posłać.

Fio
Fio
7 lat temu

Ja proponuje UGiM przenieś do Liceum,wieczny burmistrz zaoszczędzi na ogrzewaniu a przy okazji niektórym pracownikom da szanse na zdobycie podstawowej wiedzy w LO.

jarek
jarek
7 lat temu

Ten budynek ma już ponad 60 lat sam tam do przedszkola chodziłem a mam dziś 56 lat wiec nie piszcie bzdur ci do wieku budynku

jarek
jarek
7 lat temu

Widzę że w tekście już poprawiliście wiek z 30 lat jak wcześniej na 60 lat

erazm
erazm
odpowiedział na komentarz  jarek
7 lat temu

zgadzam się, nikt tak gminy nie zadłużył jak Tokarski, mamy już 30 milionów kredytu