R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoPrzemarsz ,,Dla Ziemi”

Przemarsz ,,Dla Ziemi”

Barwny korowód młodzieży przeszedł w czwartek 28 kwietnia ulicami Pajęczna. Proekologicznym przemarsz dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się apel ekologiczny podczas którego mądrym dialogiem, emocjonalnym wierszem i pobudzającymi do refleksji piosenkami, młodzież przekazała ważne zasady właściwego postępowania wobec środowiska przyrodniczego.

Pomimo dojmującego chłodu, uczniowie klas IV – VI wraz z nauczycielami odbyli, wybranymi ulicami miasta Pajęczna, przemarsz ,,Dla Ziemi”. Udział w przemarszu oraz obecność dużych i  kolorowych  transparentów o tematyce proekologicznej jest niewątpliwie potwierdzeniem, iż uczniowie Szkoły Podstawowej w Pajęcznie nie są obojętni na problemy z jakimi musi się borykać nasza planeta Ziemia…problemy za które odpowiedzialni są wszakże sami ludzie…Potwierdzeniem troski i zaangażowania ze strony młodych ludzi były także ,,Listy dla Ziemi”, które zostały napisane przez uczniów z poszczególnych klas specjalnie na ten wyjątkowy dla naszej planety dzień, na papierze, który powstał z makulatury.

Najlepsze listy zostały  odczytane przez ich autorów, a jeden z listów(najlepszy z najlepszych, który odpowiednia komisja wyłoni) zostanie wysłany do Fundacji Ekologicznej ARKA pod patronatem której odbywał się przemarsz i akcja pisania ,,Listów dla Ziemi”. Koordynatorami przemarszu ,,Dla Ziemi” były panie: Bożena Derek i Ewelina Halbiniak.

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
m&m
m&m
8 lat temu

Wspaniali młodzi ludzie !