R e k l a m a
Strona głównaKomentowaneRadny pyta o odszkodowanie dla byłego dyrektora

Radny pyta o odszkodowanie dla byłego dyrektora

Sąd zadecydował, że były dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pajęcznie został zwolniony niezgodnie z prawem. Decyzja o zwolnieniu Andrzeja Łuszczyka uszczupliła budżet MOKu o kilkanaście tysięcy złotych. 

W kwietniu ubiegłego roku burmistrz Pajęczna Piotr Mielczarek wydał zarządzenie w sprawie odwołania wieloletniego dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pajęcznie Andrzeja Łuszczyka. Zdaniem burmistrza dyrektor nie realizował celów, jakie zostały założone na początku współpracy. Łuszczyk z decyzją burmistrza się nie zgodził i sprawa trafiła na wokandę. Sąd przyznał rację byłemu dyrektorowi wskazując, że rozwiązanie umowy o pracę było niezgodne z prawem. W ramach zawartej ugody MOK zobowiązał się do wypłaty ponad 10 tysięcy złotych odszkodowania.

Sprawę zwolnienia byłego dyrektora poruszył na ostatniej sesji radny Wojciech Beśka. Na skutek decyzji burmistrza Mielczarka budżet Miejskiego Ośrodka Kultury uszczuplił się o kilkanaście tysięcy złotych, ponieważ do kwoty odszkodowania doszły koszty sądowe. Radny Beśka dopytywał czy Urząd Miejski zamierza zwrócić te pieniądze do kasy Miejskiego Ośrodka Kultury.

Za tą nie do końca przemyślaną decyzję ma zapłacić Ośrodek Kultury, a z tego co usłyszałem to w konsekwencji mamy zrezygnować z kilku ciekawych inicjatyw. Czy ta kwota zostanie zrekompensowana w budżecie ośrodka? – pytał radny Beśka.

Odpowiedź burmistrza Mielczarka nie zadowoliła jednak radnego Beśki.

Czy kwota będzie zrekompensowana? Tak jak na komisjach rozmawialiśmy wszystko zależy od tego na jakie cele i na jakie wydarzenia ta dotacja zostanie przeznaczona. Tak jesteśmy z aktualnym dyrektorem umówieni, że jeśli będą pomysły na to co ma się dziać w kalendarzu naszych imprez to zwraca się do nas z prośbą o dotację – odpowiedział burmistrz Mielczarek.

To trochę nie dżentelmeńskie obarczanie nowego dyrektora odpowiedzialnością – za bądź co bądź idąc za uzasadnieniem wyroku – nie do końca przemyślaną decyzję – skwitował radny Beśka.

Podobne zdanie w tej sprawie ma radny Robert Balcerzak. Jak podkreślił, na początku tego roku miało miejsce obcięcie budżetu ośrodka 20%, a teraz dodatkowo obciążono go konieczność wypłaty kilkunastu tysięcy odszkodowania.

Uważam, że uszczerbek w kwocie 20% tego co Miejski Ośrodek ma przyznane to jest bardzo dużo. Nie powinno się to odbywać kosztem Miejskiego Ośrodka Kultury, tym bardziej, że to nie ośrodek podejmował decyzję personalne – podsumował radny Balcerzak.

R e k l a m a

43 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

43 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Paj
Paj
2 lat temu

Bulwersującym skandalem było oddanie dotacji na modernizację i rozbudowę Ośrodka kultury taki budżet nie dość że jest trudno wywalczyć to przypada raz na dziesiątki lat a lekką ręką go się zwraca jak nazwać takie działanie 🤔

Z....
Z....
odpowiedział na komentarz  Paj
2 lat temu

A czy Ty Paj… chociaż uczestniczyles w tym co osrodek zorganizował? Seans w kinie, koncert walentynkowy, wernisaże obrazów, wystawy zdjęć, koncerty w kinie…. są to wydarzenia które nie potrzebują dużej sali A prawdziwej wiernej i szczerej publiczności, będziesz chodził jak wybudują?

Hmm
Hmm
odpowiedział na komentarz  Z....
2 lat temu

Seans w kinie po co wystarczy telewizor koncert walentynkowy przecież można też włączyć sobie telewizor po co koncerty przecież można włączyć radio faktycznie po co to budować a skoro nie potrzeba dużej widowni to może wystarczy knajpa to duża większa oszczędność niż utrzymywanie MOKu 🤦 co za podejście do życia

Z....
Z....
odpowiedział na komentarz  Hmm
2 lat temu

Dobrym sportowcem nie zaczyna się o kupna drogich butów……

bezz
bezz
odpowiedział na komentarz  Z....
2 lat temu

To może lepiej sportu nie uprawiać przynajmniej na butach się zaoszczędzi jprd co za porównanie i logika myślenia 🙆

Szyderca
Szyderca
odpowiedział na komentarz  Hmm
11 miesięcy temu

Zielone Żabki – „A kultura tu podobno jest
Świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury
Nawet z jego okien płynie nieraz jazz
To dlaczego jest jak jest, nie rozumiem”
Pan, Pani Z… ma rację. Kultura nie polega na wielkim budynku!

Waldek
Waldek
odpowiedział na komentarz  Szyderca
11 miesięcy temu

Racja, byłego dyrektora bardzo doceniają. I to w małej gminie dużo się dzieje.

guzik
guzik
odpowiedział na komentarz  Waldek
11 miesięcy temu

No szkoda, tym bardziej, że został wyrzucony przez burmistrza niezgodnie z prawem (wyrok sądu i odszkodowanie)

ech
ech
odpowiedział na komentarz  Paj
2 lat temu

Pan Mielczarek jest oderwany od rzeczywistości.Jest przekonany,że władza, która widzi, że jej buta i arogancja nie są karane, będzie coraz bardziej butna i arogancka.

Tade
Tade
2 lat temu

Przecież pajeczanskie pisiory to dyskryminatorzy i mobingowce pierwszego sortu.

Szpada
Szpada
odpowiedział na komentarz  Tade
2 lat temu

Kto by pomyślał, że taki pisior, nauczyciel polskiego jest takim zlosliwcem.

Blondi
Blondi
odpowiedział na komentarz  Szpada
2 lat temu

A kto w pajęczańskim pisie nie jest złośliwcem? To grupa ludzi co dorwała się do władzy, jak się okazało oszukując wyborców i doi kasę na potęgę, oczywiście niezapracowaną a może nawet szkodząc.

RTD
RTD
2 lat temu

To jest bardzo ciekawe, że bardzo często w tego typu sprawach pracodawcy przegrywają. O czymś to świadczy.

Last edited 2 lat temu by RTD
Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  RTD
2 lat temu

Świadczy to o dyskryminowaniu i nieludzkim podejściu do ludzi. Najgorsze, że to w publicznym i państwowym działaniu. Kodeksy i etykę mają na końcu przewodu pokarmowego.

Igor
Igor
odpowiedział na komentarz  Marek
2 lat temu

Na szczęście pracownicy nie są debilami i walczą o swoje

Szpada
Szpada
odpowiedział na komentarz  Igor
2 lat temu

A nauczyciel polskiego z Pajeczna co na takie traktowanie ludzi? Wydawałoby się, że niby wyuczony, dyrektor a taki złośliwiec.

Szpada
Szpada
odpowiedział na komentarz  Marek
11 miesięcy temu

Czołowym dyskryminatorem jest nauczyciel polskiego z Pajeczna. To wyjątkowy h.j.

Aga
Aga
2 lat temu

Od początku wiedziałam, że Mielczarek nie nadaje się na burmistrza.Ludzie go wybrali na złość Tokarskiemu, bo im targi końskie przeszkadzały 🤦To teraz macie swojego Pjotera, ciepłe kluchy.Zloczew się rozwija, a Pajęczno się cofa.Oj ludzie, rozumu to wy za grosze nie macie, ale w sumie czego się można spodziewać po pisowskim elektoracie…

Pracz
Pracz
odpowiedział na komentarz  Aga
2 lat temu

Pisiory to ograniczeni umysłowo ludzie. Dla nich tylko kasa się liczy. Po trupach.

Szymon
Szymon
odpowiedział na komentarz  Aga
2 lat temu

Ja to odbieram Tak nowy kapitan Gminy tak nie trawi Beskę i Kupcową bo startowali z elektoratu byłego szefa gminy i moim zdaniem lepszego gospodarza gminy niż ten buc .Na tym cierpi Nowy dyrektor kulutry który jest blokowany budżetem i pomimo że uratował pupe panu ietersowi bo zgłosił się jako jedyny.Kmpletnie nie dziwi mnie to że był jedyny przy takim budżecie i nie podaniu ile nowy dyrektor ma zarabiać to farsa ,a nie konkurs . Kolejna sprawa burmistrz myśli że pogrąży budżetem nowego dyrektora i jego pracowników i sami odejdą, plan dobry ale ilu się tam pcha do pracy on… Więcej »

Tomek
Tomek
odpowiedział na komentarz  Szymon
2 lat temu

A zastępca Stachera to służbowym nie jeździ do domu do Działoszyna?

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  Szymon
2 lat temu

„A ile mają dopłaty za używanie prywatnych pojazdów , a i ile wzięli w tym roku za delegacje .Bo pan Burmistrz jeździ służbowym do kościoła.”-1.Sprawę dopłaty za używ.prywatnego pojazdu określają odp. przepisy.2.Burmistrz ma nienormowany czas pracy.Do kościołą też może jechać służbowo. Może wiec powinno się zrezygnować z auta,oświetlenia i pracować tylko gdy jest widno i urząd przenieść do namiotu, to będzie taniej

Wiktor
Wiktor
odpowiedział na komentarz  Elo
2 lat temu

O co ci chodzi, pisiorom się należy, przecież zostali wybrani aby doic. Trzeba się zastanowić przed oddaniem głosu i potem nie narzekac. Wybory to bardzo poważna sprawa. Wg badań 90% ludzi jest zbalamuconych a część z nich przekupionych. Wyłączyć TVP włączyć myślenie.

xzx
xzx
odpowiedział na komentarz  Szymon
2 lat temu

Konkurs był ogłoszony, startować mógł kazdy, dlaczego tego nie zrobileś Panie Szymonie? Ja wiem dlaczego, bo lepiej oceniać, niź być ocenianym. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  Aga
2 lat temu

Nie znam tematu więc dopytam: Co się w Złoczewie w ostatnich latach nowego pojawiło? Na czym polega rozwój?

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Elo
2 lat temu

Nic szczególnego, ale mimo to więcej niż w Pajęcznie :/

Julka
Julka
2 lat temu

Kino do remontu, ośrodek kultury do remontu…A Mielczarek lekką ręką oddaje pozyskane przez poprzednika pieniądze na rozbudowę Ośrodka Kultury?
Przecież niedługo dzieci nie będą miały gdzie grać na gitarach, dach przecieka, mury obskórne…
Masakra, taki gospodarz?

xzx
xzx
odpowiedział na komentarz  Julka
2 lat temu

Gospodarzem domu kultury jest Pan Dyrektor, to on powinien pozyskać kasę na remont. Moze jeszcze się obudzi i coś zrobi w tym temacie.

Poważnie prawy i sprawiedliwy
Poważnie prawy i sprawiedliwy
2 lat temu

PIS potrzebuje uchwały na kongresie żeby nie kraść, dobre. Co ty na to Pielucha?

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  Poważnie prawy i sprawiedliwy
2 lat temu

Jak to co. Napisała na fb że wróciła do tłustych kotów. Czego Wy się spodziewacie ?
Nie rozumiem tylko jak osoby z którymi wcześniej człowiek dobrze się znał, wódkę razem pił, po wygranych wygranych przez PIS nagle wszystko zapomnieli.

Darek
Darek
odpowiedział na komentarz  Janek
2 lat temu

Wszystko przez to, że pisiorom po dorwaniu się do koryta słoma z butów wylazła i innych wywalaja za burte. Okazali się bardzo małymi ludzmi, oczywiście z Becia na czele. Ale karna wróci. Nawet Jarek się połapal że coś nie tak.

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  Poważnie prawy i sprawiedliwy
2 lat temu

A skąd można wiedzieć że nie można już (tak dużo) kraść jeśli w sms-ie od Prezesa rano tego nie będzie??

Iga
Iga
2 lat temu

W ośrodku miejskim ,już dawno powinny być zmiany .Co to ma być jak podczas godzin pracy panowie mają czas na rozrywkę grając.Czy tak wygląda ich praca.za która mają placone.Tam nie jest potrzebnych 3 panow ,którzy nic szczególnego nie robią .

Iga
Iga
odpowiedział na komentarz  Iga
2 lat temu

W ośrodku kultury ,powinny już dawno ,być zmiany .Po co utrzymywać tyle osób .Nie wystarczy jeden dyrektor i jeden pomocnik.po co tyle osób juz budżet wzrośnie .

Re...porter
Re...porter
odpowiedział na komentarz  Iga
2 lat temu

Lepiej trzech zardnych , inteligentnnych z pasją niż dwie bezradne albo jeszcze gorzej jeden złodziej i w dodatku bez pojęcia 🤑😋

Julka
Julka
odpowiedział na komentarz  Re...porter
2 lat temu

Złodziej już był w kinie…
A tersz kolega burmistrza Mielczarka?
I na gminie zarabia?

Eva
Eva
odpowiedział na komentarz  Iga
2 lat temu

Tak piszą ludzie, którzy nie mają pojęcia i pracy w ośrodku. Przyjdź, popracuj i wtedy napisz coś mądrego. Pozdrawiam.

Magda
Magda
odpowiedział na komentarz  Eva
2 lat temu

Ma być jeszcze vicedyrektor bo pisiorom brakuje stanowisk a im się należy.

Eva
Eva
odpowiedział na komentarz  Magda
2 lat temu

A czy napisałam, że trzeba zatrudnić vice?

Magda
Magda
odpowiedział na komentarz  Eva
2 lat temu

Tak mówią na mieście.

Eva
Eva
odpowiedział na komentarz  Magda
2 lat temu

Najlepsze źródło informacji – na mieście 🤣🤣🤣

Magda
Magda
odpowiedział na komentarz  Eva
2 lat temu

Nie raz na mieście dowiesz się więcej niż gdzie indziej.

Janek
Janek
2 lat temu

A czy w Pajęcznie to jest jakaś opozycja?
Czy wszyscy popierają koncepcję?