R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoRekordowa "Szlachetna paczka" w Pajęcznie

Rekordowa „Szlachetna paczka” w Pajęcznie

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt charytatywny, w ramach którego organizowana jest pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Podobnie jak w latach ubiegłych do akcji dołączyli się wolontariusze z powiatu pajęczańskiego. Finał, w którego trakcie kilkadziesiąt paczek trafiło do najbardziej potrzebujących rodzin z naszego powiatu, odbył się w weekend 12-13 grudnia.

Dzięki ofiarności darczyńców i ciężkiej pracy wolontariuszy w ramach tegorocznej edycji projektu pomoc uzyskało 36 rodzinom znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W przygotowanych paczkach przeważały produkty pierwszej potrzeby m.in. żywność, środki czystości, odzież oraz artykuły szkolne. Jednak zdarzały się również prezenty niestandardowe. Darczyńcy z Wrocławia spełnili marzenie jednej z rodzin i własnoręcznie wykonali dla niej remont pokoju.

Wolontariuszami tegorocznej pajęczańskiej Szlachetnej Paczki byli Nina Romańska, Izabela Sojda, Mateusz Dudek, Kamil Mendak, Agnieszka Kupiec, Elżbieta Kupiec, Marcin Chojka, Alicja Słok, Ewelina Zjawiona, Anna Wojciechowska, Andżelika Pingot, Iwona Rozumek i Daria Zimoch. Pajęczańska „paczkę” wspierała również Aneta Klimczak – koordynator regionalny akcji na województwo łódzkie, a zarazem mieszkanka Pajęczna.  W akcji brały również udział lokalne firmy. Pizzeria Ricco zadbała o wyżywienie wolontariuszy podczas finału. Drukarnia Kolumb ufundowała plakaty. Władze samorządowe z Pajęczna i Działoszyna udostępniły pomieszczenia dla sztabów.

fot.: Sylwia Skoczylas, Star Studio

Do „Szlachetnej Paczki”, przyłączyli się po raz kolejny adepci klubu KS Orient. Dodatkowo, w tym roku młodzi sportowcy wystąpili w ogólnopolskiej reklamie akcji. Spot został zrealizowany i  wyemitowany przez Telewizję Polską. Zdjęcia z realizacji materiału znajdziecie w zamieszczonej poniżej galerii zdjęć autorstwa Sylwii Skoczylas, natomiast gotowy materiał wideo znajdziecie na fanpage KS Orient
https://www.facebook.com/ksorient/videos/1223162124377527/

Tegoroczna „Szlachetna Paczka” pobiła  rekord. W całej Polsce akcja połączyła blisko milion Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 54 mln zł. W powiecie pajęczańskim również udało się obdarować większą liczbę rodzin i wręczyć jeszcze więcej paczek niż przed rokiem.

fot.: Sylwia Skoczylas, Star Studio
R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
helenka
helenka
8 lat temu

Pomaganie jest fantastyczne 🙂 W tym roku szlachetna paczka pięknie się rozwinęła, oby tak dalej 🙂