R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoPajęczno - Miasto monitorowane

Pajęczno – Miasto monitorowane

Od stycznia 2016 roku oficjalnie rozpocznie pracę monitoring miejski w Pajęcznie. System działa w oparciu o nowoczesną technologię wizyjną. Na terenie Pajęczna zamontowano ponad dwadzieścia kamer rejestrujących obraz w wysokiej jakości, dzięki którym poprawić ma się bezpieczeństwo w mieście.

– System monitoringu jest bezobsługowy, do jego pracy nie jest wymagany operator. 24 kamery będą rejestrowały wydarzenia na głównych skrzyżowaniach, drogach wyjazdowych i miejscach często odwiedzanych przez mieszkańców. W razie potrzeby można do danego nagrania sięgnąć – tłumaczy Jarosław Gruszka z Urzędu Gminy i Miasta Pajęczno.

Jak podkreślał podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy burmistrz Dariusz Tokarski, system ma na celu poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców oraz działanie prewencyjnie. Monitoring miejski usprawni także pracę Policji oraz pomoże rozwiązywać sporne sytuacje w przypadku kolizji drogowych.

– Aktualnie jesteśmy na etapie tworzenia regulaminu korzystania i udostępniania danych. Oczywiście monitoring nie będzie obsługiwany cały czas, nie będzie nikt zatrudniony, żeby siedział i patrzył w ten monitoring – informował radnych burmistrz Tokarski.

Dzięki wykorzystaniu infrastruktury lokalnego dostawcy usług internetowych, firmy Ingram udało się znacząco obniżyć cenę wdrożenia systemu. Całkowity koszt inwestycji zamknął się w kwocie 64 tys. W przyszłości planowane jest udostępnienie podglądu z kilku kamer na witrynie internetowej Urzędu Gminy.

 

R e k l a m a

40 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

40 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
chorzow
chorzow
8 lat temu

Dla porównania za podobny system na kilkanaście kamer w Chorzowie zapłacili pół miliona!!!

s2ybki
s2ybki
8 lat temu

Monitoring miejski – prawidłowo i legalnie wykorzystywany – może przyczynić się w znacznym stopniu do poprawy bezpieczeństwa. Całkiem nieźle on się sprawdza w przypadku ujawniania wykroczeń przeciwko spokojowi i porządkowi publicznemu. Natomiast jego przydatność w zakresie ujawniania i ścigania wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym jest ograniczona. Kamery nie są ani urządzeniami kontrolno-pomiarowymi, ani też nie są urządzeniami rejestrującymi w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym. Są jedynie środkami technicznymi utrwalającymi obraz. HaHA Burmistrz musi se poczytać troche o prawie i się wypowiadać;d a druga sprawa to dyrektywa o ochronie danych osobowych, nagrywają bez twojej zgody nikt cie nie zapytał czy chcesz… Więcej »

xyz
xyz
odpowiedział na komentarz  s2ybki
8 lat temu

To do marketów też nie wchodzisz bo nikt Cię nie zapytał o zgodę na filmowanie??

s2ybki
s2ybki
odpowiedział na komentarz  xyz
8 lat temu

rozróżniaj pojęcia rzecz prywatna a państwowa, nagranie z kamery w sklepie nie jest dowodem

kowalski
kowalski
odpowiedział na komentarz  s2ybki
8 lat temu

Nagranie ze sklepu nie jest dowodem?? czy na pewno?? Posiadam sklep i kilka razy wzywany byłem na rozprawy jako poszkodowany, gdzie sąd na podstawie zapisu monitoringu skazywał za kradzieże różne osoby. e2zybki nie mając wiedzy siejesz zamęt. Tylko po co?

s2ybki
s2ybki
odpowiedział na komentarz  kowalski
8 lat temu

widocznie mieli za słabych prawników;P nie to co posłowie

kawa
kawa
odpowiedział na komentarz  s2ybki
8 lat temu

@s2zybki wie lepie jak sądy . Wyczytal w internetach 🙂 czyli mając zainstalowana kamerkę w aucie i mam kolizję, jest konflikt w zeznaniach to moje nagranie nie ma dowodu w sprawie? Odpowiedz

s2ybki
s2ybki
odpowiedział na komentarz  kawa
8 lat temu

tam gdzie jest prawo zawsze znajdzie się sposób by je obejść i nie internety tylko jest coś takiego jak DAS ale TY cappuccino tego nie ogarniesz

Maniek
Maniek
odpowiedział na komentarz  s2ybki
8 lat temu

@pryntki ma podane przykłady braku racji, ale dalej brnie w swoją głupotę. Na miejscu zdarzenia Policjanci pierwsze co robią to szukają monitoringów. Ale nie dla @pryntkiego zapis monitoringów nie mają wartości procesowej i to omijanie prawa 🙂

PnoPno
PnoPno
odpowiedział na komentarz  s2ybki
8 lat temu

Jeżeli przebywasz w miejscu publicznym, nagrywać może cię każdy, i to bez twojej zgody, nie może jedynie upubliczniać zarejestrowanych materiałów z twoim wizerunkiem, doucz się kolgo

s2ybki
s2ybki
odpowiedział na komentarz  PnoPno
8 lat temu

to twoje pajęczno złamało prawo bo na zdj wyżej są umieszczone dobra osobiste(samochody) których właścicielowie pewnie nic o tym nie wiedzą i kto udostepnił??

Geniusz
Geniusz
8 lat temu

s2ybki Zawiało Cebulom <3

krsysia
krsysia
8 lat temu

w wielu miastach zanim zainstaluje się kamery są konsultacje społeczne

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lat temu

Pytanie – czy na ten system był rozpisany przetarg? Jak tak to gdzie mogę znaleźć info na jego temat?

Gzik
Gzik
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
8 lat temu

Przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązują od wartości 30.000 euro, tj. od kwoty 126.747,00 zł. netto

ip-man
ip-man
odpowiedział na komentarz  Gzik
8 lat temu

czyli za kamere ip wartosci 1 ts netto mozna zrobic zakup na 60 tys ????

cwc
cwc
8 lat temu

Czy firma INGRAM – ma wszystkie pozwolenia na takie rzeczy ?

trata
trata
odpowiedział na komentarz  cwc
8 lat temu

Już was w oczy kole że Koperski zrobił monitoring. I bardzo dobrze że to on. Raz że za stosunkowo nieduże pieniądze , dwa że jest to firma lokalna zatrudniająca ludzi z tego terenu i której pracownicy zostawiają pieniądze tutaj na miejscu.

kierowca
kierowca
odpowiedział na komentarz  trata
8 lat temu

Dokładnie , bardzo dobrze , że ingram zrobił ten monitoring. Niech inne miasta biorą przykład a nie zatrudniają firmy z drugiego końca polski.

ip-man
ip-man
odpowiedział na komentarz  kierowca
8 lat temu

a moze dlatego inne miasta wybieraja tanio a nie drogo ????

Prawnik
Prawnik
8 lat temu

Wiecie kto sie najbardziej burzy o ten monitoring i sieje zamęt? Ci co robią największe burdy na mieście albo próbują zdilować narkotyki !!!!!

emil
emil
8 lat temu

Wiecie czy monitoring sięga zagłobę i śmietniki? A najbardziej boją się patusy i Ci którzy przesiedli się z konia do samochodu

adan
adan
8 lat temu

dlaczego nic z tej sesji nie ma o budżecie ?

Admin
Admin
odpowiedział na komentarz  adan
8 lat temu

Wkrótce zostaną zamieszczone nagrania z sesji w Pajęcznie i Działoszynie.

adan
adan
odpowiedział na komentarz  Admin
8 lat temu

a czy cała czy recenzowane kawałki?

Jan
Jan
odpowiedział na komentarz  Admin
7 lat temu

mam pytanie, dlaczego nie ma nagrań z sesji w Nowej Brzeżnicy, tam geniusz Karpat wymyślił pseudo – oczyszczalnie prawie jak Jamróz ekologiczne wysypisko śmieci.

adan
adan
8 lat temu

a dużo ciekawych rzeczy tam mówili np. że gmina dryfuje i zaraz zacznie tonąć w długach. No ale ten portal jest pro Tok i za dużo ludzi by usłyszało trochę prawdy na temat tego co się dzieje w gminie a wesoło nie ma.

adan
adan
8 lat temu

i kiedy to się stanie

anonim
anonim
8 lat temu

Kamery kamerami dobrze że w Pajęcznie coś się dzieję i jest zwiększane bezpieczeństwo, ale moim zdaniem jest to robione od złej strony kamery pomogą nam w odkryciu sprawcy czy jak pisali inni. Ale niech Pan Burmistrz przejedzie się wieczorem po Pajęcznie i powie czy ludzie stojący przy przejściach na pieszych są widoczni bo zwykle są ubrani w ciemne kolory a lampy tak mocno świecą że prawie nic nie widać. Mam namyśli to zdarzenie drogowe które miało miejsce w Pajęcznie i nie raz widziałem jak mało brakło następnych więc proponuje zmienić oświetlenie na Pajęcznie może nie w każdym miejscu, ale chociaż… Więcej »

tak tak
tak tak
odpowiedział na komentarz  anonim
8 lat temu

Wygląda na to, że masz rację. Dzisiaj potrącono kogoś obok lodów włoskich.

anonim
anonim
odpowiedział na komentarz  tak tak
8 lat temu

własnie dlatego o tym napisałem w końcu każdy z nas porusza się po mieście ten co w aucie może bardziej bezpieczny ale czy sumienie da spokój jak przez to że nie zobaczyliśmy kogoś zabiliśmy czy może na stałe zostanie kaleką a co wtedy z rodziną poszkodowanej osoby kto się nimi zaopiekuje??

xyz
xyz
odpowiedział na komentarz  anonim
8 lat temu

Myślicie, że Pan burmistrz czyta to forum? Jeśli tak to może db pomysłem byłyby takie lampy jak są np w Jankach nad przejściem dla pieszych?

Druga rzecz to niestety ale ciemno, deszczowo, ślisko, a ludzie się pchają na pasy jakby były ścianą odgrodzone. Nie ma tu kogo winić bo chyba każdy jak idzie na nogach w taką pogodę chce jak najszybciej przejść i iść do domu, ale jadąc autem nawet zwalniając przed pasami można nie zdążyć wyhamować, a później nam zakwalifikują niedostosowanie prędkości do warunków. Życzę Pani poszkodowanej oraz kierowcy Forda zdrowia.

anonim
anonim
odpowiedział na komentarz  xyz
8 lat temu

To jest prawda że się pchają ale my jako kierowcy robimy to samo co piesi jak idziemy na piechotę a Pan Burmistrz powinien się interesować jaką mają ludzie opinie ale zapewne tego nie robi więc albo ktoś musi go wyręczyć i mu podsunąć gotowy pomysł albo zgłosić sprawę w odpowiednie miejsce a lampy przydały by się mocniejsze np jak w Jankach może nie ładnie wyglądają, ale kierowca widzi z daleka pieszego co pozwala mu wystarczająco wcześnie reagować czy też wyhamować

jarek
jarek
7 lat temu

należy sobie zadac pytanie ile tych kamer jest sprawnych sam sprawdzałem co pytanie o nagranie to niesprawna

wera
wera
odpowiedział na komentarz  jarek
5 lat temu

Witam Pytanie do nowych władz ile Pajęczno kosztuje miesięczny monitoring miasta? Dlaczego nie można oglądać najważniejszych ulic on line.

Bobo
Bobo
odpowiedział na komentarz  wera
5 lat temu

RODO pewnie. Ktoś może mieć ale że inni mogą oglądać w sieci.
Później koszty spraw ewentualnych generowały by spore straty

rewia
rewia
odpowiedział na komentarz  Bobo
5 lat temu

Witam Pytanie do nowych władz ile Pajęczno kosztuje miesięczny monitoring miasta? Dlaczego nie można oglądać najważniejszych ulic on line tak jak na przykład w innych miastach w Polsce (nie zasłaniajmy się rodo), monitoring powietrza już jest on line a kamery? Ktoś ma w tym interes?

rewia
rewia
odpowiedział na komentarz  rewia
5 lat temu
eee
eee
odpowiedział na komentarz  rewia
5 lat temu

A czy te kamery w Pajęcznie są założone zgodnie z prawem ? Kto jest właścicielem studzienek telekomunikacyjnych, w których prywatne firmy kładą swoje kable do internetu w całym mieście ?

Krzysztof 321
Krzysztof 321
5 lat temu

Do kogo zgłosić się o zabezpieczenie nagrania z monitoringu z kamer ratusza.