R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoSeria włamań w Pajęcznie. Policja ostrzega i apeluje

Seria włamań w Pajęcznie. Policja ostrzega i apeluje

Policja wystosowała apel do mieszkańców w związku z nasileniem się włamań i kradzieży na terenie Pajęczna. We wszystkich przypadkach przestępcy do mieszkań dostali się wyłamując okno. Złodzieje ukradli pieniądze oraz biżuterię. 

W środę 27 marca  na terenie Pajęczna doszło do trzech włamań do domów jednorodzinnych. Obrabowane posesje były zlokalizowane od siebie w niedalekim sąsiedztwie. Do włamań doszło podczas dnia. Sprawcy podczas nieobecność domowników do mieszkań dostawali się poprzez wyważenie okien. Włamywacze splądrowali pomieszczenia, w jednym z nich łupem padły pieniądze oraz biżuteria.

Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców tych przestępstw, jednocześnie apelują o zachowanie czujności oraz informowanie o obcych osobach, których zachowanie wzbudza niepokój. Informacje należy przekazać dyżurnemu pajęczańskiej policji pod numerem telefonu 47 845 72 11 lub na numer alarmowy 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Apelujemy do mieszkańców – Jeśli widzisz podejrzanie zachowujące się osoby, które kręcą się wokół mieszkań, domów, czy też samochód z obcymi wyróżnikami tablic rejestracyjnych dzwońmy na Policję, 47 845 72 11 – to numer całodobowy do dyżurnego pajęczańskiej policji. Każdy sygnał natychmiast sprawdzimy. Prewencyjne wylegitymowanie podejrzanego osobnika może skutecznie zniechęcić go do dalszych działań, a w przypadku kradzieży daje w sprawie mocny trop. Pamiętajmy, że numer rejestracyjny pojazdu, rysopis osoby podejrzanie zachowującej się, każdy nawet drobny, lecz niepokojący szczegół może być niezwykle cenny nie tylko w przypadku ustalania sprawców kiedy już dojdzie do włamania, ale także w celu zapobieżenia takim zdarzeniom.

Przypominamy, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza dokładne rozpoznanie terenu przez włamywacza, który obserwuje nasze zachowanie z zewnątrz. Zwracajmy zatem uwagę na nieznane osoby pojawiające się w okolicy naszych domów i mieszkań. Interesujmy się takimi osobami, pytajmy, czego szukają. Starajmy się zapamiętać ich wygląd. Zapamiętajmy rejestracje samochodów, co do których mamy podejrzenia. Zwracajmy uwagę, na osoby wypytujące o naszych sąsiadów, np. czy jest w domu, kiedy wraca. Nieuczciwe osoby w ten sposób zbierają informacje i prowadzą rozpoznanie przestępcze. Dlatego naszej uwadze niech nie umknie zaparkowane w rejonach posesji nieznajome auto. Zapamiętujmy numery rejestracyjne pojazdów, które budzą nasze wątpliwości. Każde, nawet najdrobniejsze spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy późniejszym ustalaniu tożsamości włamywaczy. Zwracajmy też uwagę na hałasy dochodzące z sąsiednich mieszkań. Starajmy się ustalić ich przyczynę, gdyż mogą to być działania przestępców. Pamiętajmy przy tym o właściwym zabezpieczeniu swoich mieszkań, domów, piwnic, garaży. Nasza przezorność i uwaga utrudnia działania włamywaczy. Ważne jest również, aby nie informować otoczenia o planowanych wyjazdach. Współpracujmy także z naszymi sąsiadami, poprośmy ich, aby zwracali uwagę na nasze mieszkania, domy podczas naszej nieobecności, nawet jeżeli wiąże się ona tylko z pójściem do pracy. Pomoc sąsiedzka w takich sytuacjach jest bardzo przydatnaczytamy w komunikacie opublikowanym przez pajęczańską policję.

R e k l a m a

12 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

12 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
znsnsn
znsnsn
3 miesięcy temu

kogo okradli ? jaka ulicę

Mieszkanka
Mieszkanka
odpowiedział na komentarz  znsnsn
3 miesięcy temu

Osiedle Źródelna

Anonimowozse
Anonimowozse
3 miesięcy temu

Tylko niech wchodzą pojedyńczo,żeby nikt dwa razy wpie**** nie dostał.

Kawka
Kawka
3 miesięcy temu

Może to pisiory przyzwyczajeni do łatwej kasy a teraz robi się pisowska bryndza? Wraca sprawiedliwość.

Rubel
Rubel
odpowiedział na komentarz  Kawka
3 miesięcy temu

Trollowski komentarz

quassimodo
quassimodo
odpowiedział na komentarz  Kawka
3 miesięcy temu

lecz sie Kawka

Obserwator
Obserwator
3 miesięcy temu

Może to ten śmieć z działoszyna który w tamtym roku miał taką samą metodę… A teraz cwaniak chodzi zadowolony na wolności…

Sandra
Sandra
odpowiedział na komentarz  Obserwator
3 miesięcy temu

A teraz otworzył sobie automaty hazardowe na osiedlu nad kebabem 🙂

Gość
Gość
odpowiedział na komentarz  Sandra
3 miesięcy temu

Ah ta nasza policja wyrozumiała strasznie w dzn .

Ludwik XIC
Ludwik XIC
odpowiedział na komentarz  Gość
3 miesięcy temu

Policja jak policja. Z tym zapytaniem do sędziego sie trzeba zwròcić.

Anonim
Anonim
2 miesięcy temu

Czy to prawda, że dziś było kolejne włamanie?

Nieznajoma
Nieznajoma
odpowiedział na komentarz  Anonim
2 miesięcy temu

Czy złodzieje znów grasują w Pajęczynie?