R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoSukces akcji "Drzewko za surowce"

Sukces akcji „Drzewko za surowce”

Kolejna akcja „Drzewko za surowce” zakończona sukcesem. Organizowana przez Gminę Pajęczno oraz spółkę Eko-Region kampania cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym.

Każdy kto w piątek 21 października przyniósł na Targowiska Miejskie w Pajęcznie surowce wtórne, otrzymał w zamian sadzonkę ozdobnego drzewka lub krzewy. Łącznie zebrano niemal dwa kontenery surowców. O ilości otrzymanych sadzonek decydowała waga dostarczonej makulatury oraz wielkość oddanego sprzętu. Dodatkowo wśród wszystkich mieszkańców, którzy wymienili surowce na sadzonki zostały rozlosowane cenne nagrody.

Podobnie jak przed rokiem kampania „Drzewko za surowce” spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Łącznie zebrano 7,84 Mg odpadów, w tym 5,44 Mg makulatury i 2,4 Mg zużytego sprzętu. W ramach akcji organizatorzy przekazali uczestnikom 900 sztuk sadzonek drzew i krzewów.

Do udziału w akcji dołączyli także uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Pajęcznie, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Makowiskach oraz przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 Pajęcznie, którzy przekazali zebraną makulaturę. Podczas trwania akcji odbywały się zabawy i konkursy mające na celu zwiększenie świadomości ekologicznej najmłodszych.

fot.: UG Pajęczno

 

 

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments