Turniej tańca Break Dance – Battle Lords [WIDEO]

1

W sobotę 12 września, w Hali Sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Break Dance. Organizatorem tanecznych konfrontacji był Miejsko-Gminny Osrodek Kultury i Sportu. W imprezie pod hasłem „Battle Lords” wzięło udział ponad 40 tancerzy z całej Polski.

W sobotnie popołudnie Pajęczańską publiczność miała niebywałą okazję podziwiać energetyczne akrobacje i wspaniałe ewolucje, wykonywane w hip-hopwych rytmach (o warstwę muzyczną zadbał jeden z pomysłodawców turnieju Rafał Pilawka). Turniej Battle Lords miał formę konfrontacji duetów break-dance w systemie pucharowym (b-boy/b-girl w dowolnej kombinacji).

W turnieju wzięło udział wielu znakomitych tancerzy, zgromadzona publiczność mogła na żywo poczuć na czym polega fenomen break dance. Ostatecznie po kilku godzinach tanecznych zmagań wygrała ekipa Alex i Domin. Drugie miejsce zajęła drużyna Freaky Hustlaz Gang 360. W kategorii Power Contest również zwyciężył Alex. Natomiast w kategorii Kids Battle wygrała Tati. Z bardzo dobrej strony pokazali się również lokalni pasjonaci break-dance – tuż za podium konkursu głównego uplasował się duet Arachnea (Kamil Gałeceki i Natalia Cichowlas).

Zapraszamy na relację fotograficzną oraz krótki skrót wideo z wydarzenia.

tekst: W. Beśka
wideo i fot.: Krzysztof Kardas
Poprzedni artykułHurtownia Doniczek – Gardenia
Następny artykułProfesjonalne Pranie Chemiczne
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
antyLewak
antyLewak
8 lat temu

,,Break Dance – Battle Lords” To już tylu tych imigrantów przyjechało, że w naszym kraju nie można już używać języka polskiego?!