Ulicę 22-go lipca w Pajęcznie czeka gruntowna metamorfoza

45
DCIM100MEDIA

Miasto szykuje się do modernizacji ul.22-go lipca. Prace remontowe mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Aktualny stan zarówno nawierzchni jaki i chodnika na ul. 22-go lipca pozostawia wiele do życzenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce się to zmieni. Jedna z najchętniej uczęszczanych ulic w Pajęcznie zostanie odmieniona. Co ważne, nie tyle czeka ją remont, a całkowita modernizacja. Urząd Gminy planuje przeznaczyć na ten cel do 2 mln złotych.

Przygotowany kosztorys opiewa na kwotę 2 mln złotych, jednak liczymy na to, że wyłoniona w przetargu oferta będzie znacznie niższa. Udało nam się również wynegocjować z energetyką położenie przez nich głównych kabli, co przełoży się na oszczędność rzędu 250 tysięcy złotych – mówi burmistrz Dariusz Tokarski.

Według założeń projektu z chodnika mają zniknąć utrudniające spacer drzewa i słupy energetyczne. W ich miejscu powstanie pas zieleni.

Czekamy na zakończenie procedur przetargowych i ruszamy. Chcemy gruntownie przebudować tę ulicę. Będzie zmieniona sieć energetyczna, wszystkie przyłącza do bloków oraz domów będą wykonane nowe i będą doprowadzone pod ziemią, więc na ulicy nie będzie już słupów eneretycznych. Jedyne słupy, jakie powstaną to słupy oświetleniowe, planujemy zastosować nowoczesne lampy, jedna z nich bedzie oświetlałą drogę, a druga pasaż spacerowy. Powstanie również pas zieleni z kwiatami – tłumaczy włodarz.

Prace remontowe mają ruszyć jeszcze w tym roku, a dokładnie w jego drugiej połowie. Termin realizacji przedsięwzięcia przewidziany jest na rok 2018. Ulica zmieni się nie tylko wizualnie, zgodnie z założeniami ustawy dekomunizacyjnej zmianie ulegnie również jej nazwa. Na podjęcie stosownej uchwały Rada Miejska ma czas do września.

Poprzedni artykułPółfinał Ligi Mini Siatkówki Województwa Łódzkiego 2017
Następny artykułŻyczenia Wielkanocne dla mieszkańców Gminy Rząśnia
guest
45 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
10warta
10warta
5 lat temu

Pogratulować.

gzik
gzik
5 lat temu

No wreszcie. Fajnie jakby była tam zrobiona droga rowerowa, szeroki chodnik, oświetlenie. Może w przyszłości też Park 1000-lecia – jakaś modernizacja amfiteatru, siłownia zewnętrzna, trochę odnowione boiska, jakiś plac zabaw dla dzieci z osiedla Matusowiec? Naprawdę mogłoby być pięknie w Pajęcznie…

111
111
5 lat temu

Panie Burmistrzu zapraszamy na Osiedle Matusowiec I i II ale samochodem osobowym. Nikt nie wymaga żeby od razu drogi asfaltowe budować ale chociaż niech będą przejezdne na Tuwima dziury że koło urwać można.

Alien
Alien
odpowiedział na komentarz  111
5 lat temu

Ja po prostu kupilabym działkę przy drodze asfaltowej i tam wybudowała dom. I wiele prościej. Trzeba było się liczyć z tym, ze nie ma tam dobrego dojazdu i będzie problem na przyszłość, a nie teraz narzekać.

Patryk
Patryk
odpowiedział na komentarz  Alien
5 lat temu

Z tak wysokich lotów logiką trudno dyskutować, żeby nie zbliżyć się w okolice Rowu Mariańskiego. Myślę też, że nie będziesz miała w życiu takich dylematów jak kupno działki w ogóle.

Zauważ, że nie ma alternatywy: dziury – droga na gotowo. Są też stany pośrednie, dbanie o nawierzchnię, sprawne i częste niwelowanie dziur. Jest nawet maszyna do tego.

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  Patryk
5 lat temu

Na oś. Źródelna ludzie 30 lat czekali na asfalt i kanalizację. Na Matusowcu niestety ale pewnie będzie podobna perspektywa, czyli liczcie bliżej 2035 r. Niestety ale Alien ma rację – skoro ktoś buduje się na nowym osiedlu bez infrastruktury to nie może od razu wymagać BeverlyHills.

KK KK
KK KK
odpowiedział na komentarz  gzik
5 lat temu

Ahh te skrajności. Kto mówi o Beverly Hills? Zasypane dziury kamieniem oraz regularna praca równiarki to jest niewykonalne? Chyba jesteś słabym politykiem, że tak bez sensu kierujesz dyskusję na oczywiste absurdy i wkładasz ludziom w usta rzeczy, o których nie mówią. A argument o 30 latach czekania na Źródelnej jest też świetny. Kiedyś była godzina policyjna, tylko ocet w sklepach oraz polonez maluch i duży Fiat, i co z tego? To argument żeby dalej było tak samo? Trzeba mierzyć chyba dalej i śmielej jeśli chcemy aby żyło się lepiej prawda? Czy też 500 plus i więcej nie trzeba? I czekaj… Więcej »

jajajaja
jajajaja
odpowiedział na komentarz  111
5 lat temu

burmistrzunio to koniem przyjedzie bo w aucie by zawieszenie rozj***l

Mieszkaniec Grajdolu
Mieszkaniec Grajdolu
5 lat temu

Kogo to obchodzi!

PrzybyłemZobaczyłemZapłakałem
PrzybyłemZobaczyłemZapłakałem
5 lat temu

mniam mniam wyborcza po dwunastu latach niczego nierobienia a i tak pewnie w pyte pojdzie kabony bokiem 😀 standard
cz. 2 kielbasy odbedzie sie na drodze za siedlcem do granicy powiatu czyli pod kleszczow

Zorro
Zorro
odpowiedział na komentarz  PrzybyłemZobaczyłemZapłakałem
5 lat temu

Jak Ty piszesz, skoro Ty niewidomy jesteś. Tylko współczuć…

Jan
Jan
5 lat temu

Zapraszamy do nas droga na Łężce i Niwiska przedałaby się jak najbardziej , bo dojechać się nie da !

Dex
Dex
5 lat temu

Olbrzymia metamorfoza to powinna ruszyć z nawierzchnią przed torami w kierunku Dworszowic Pakoszowych. Z tego powodu Pajęczno uznawane jest jako miasto pełne dziur . Wygląda jak ser szwajcarski. A nie inwestowanie w jakieś pokazy koni. A za ulice 22-go lipca to jak najbardziej popieram.

Zorro
Zorro
odpowiedział na komentarz  Dex
5 lat temu

Droga o której piszesz to droga powiatowa. Mimo tego Gmina przeznaczyła na pomoc powiatowi na remont tej drogi prawie pół miliona zł. Niebawem dziury znikną☺

Nowa
Nowa
odpowiedział na komentarz  Zorro
5 lat temu

termin zakończenia jesień 2018 tuż przed wyborami,coś gruncik się pali włodarzowi że inwestycję swojej 12 lat urzędowania wreście dokona. Ile kto obstawia że UM odda znów kasę?,zmieszczą się 330 tys?

Jaca
Jaca
odpowiedział na komentarz  Nowa
5 lat temu

Przeciez ten remont robia chyba bez dotacji. TO nie wiem komu mieliby zwracac.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Zorro
5 lat temu

A skąd ty taki poinformowany czyżby wysłannik pana T. I to jaki optymista.

Spacerowiczka
Spacerowiczka
5 lat temu

I znów wycinka drzew. Zamiast cienia będzie spacer w pełnym słońcu!
Kilka kwiatków i krzaczków nie zastąpi drzew!
Taka polska mentalność – wyciąć drzewa i wszędzie wpuścić samochody.
Słabo…

Zorro
Zorro
odpowiedział na komentarz  Spacerowiczka
5 lat temu

Parasol sobie kup☺

Łukasz
Łukasz
odpowiedział na komentarz  Spacerowiczka
5 lat temu

Zgadza się. Niektórzy sprawiają wrażenie, jakby pragnęli żyć w betonie, bez kawałka drzewa. Stąd wprowadzanie przepisów o samowolnej wycince to najgłupsze, co można zrobić.

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lat temu

kiedy są wyboru ? 😀

Stegede
Stegede
5 lat temu

Proszę Państwa,jestem emigrantką i przyjeżdżam raz do roku do tego pięknego miasteczka aż mi żal czasami,że wyemigrowałam tak sie pieknie rozwija to miasto,że aż miło popatrzeć…sadze ,że władze miasta zadowolą wszystkich dajcie im tylko troszka czasu bo nie można wszystkiech naraz zrobić.

Pozdro
Pozdro
odpowiedział na komentarz  Stegede
5 lat temu

Skoro uciekałaś z Polski, to lepiej uważaj na zamachy islamistów, a nie siej tu propagandy sukcesu.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Pozdro
5 lat temu

Majaczysz w obłędzie i siejesz mowę nienawiści 😉 Równie dobrze mogła wyjechać już 20 lat temu np. za miłością swojego życia. Życie na emigracji to nie ucieczka, uciekano w PRL, choć teraz chyba dążymy do modelu emigracji politycznej 😉

Stegede
Stegede
odpowiedział na komentarz  10warta
5 lat temu

Co ty tu mącisz jaka miłość. Ja to wszystko dla kasy.

mieszkaniec
mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Stegede
5 lat temu

Skoro jest tak pięknie to czemu nie wrócisz ?

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec
5 lat temu

Ehhh. I tak objawia się pajęczańska małomiasteczkowość. Życie można ułożyć sobie inaczej z własnej woli, nie z powodu np. emigracji ekonomicznej moi drodzy. Pajęczno czasem dla ludzi ambitnych jest po prostu za małe, a temu kto tu tak jak Stegede wraca z sentymentu powinniśmy podziękować za chłodny osąd niektórych spraw. Bo na razie to skłonni jesteście krytykować czyjś sukces z tego powodu, że nie jest on wasz.

ewela
ewela
odpowiedział na komentarz  Stegede
5 lat temu

Proszę Państwa a ja jestem imigrantem ze Syrii jestem wręcz oburzony że w tej wiosce nie ma nawet jednego barana tylko same kawki i psy szczekają uszami

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Stegede
5 lat temu

No to ty chyba zaczęłaś pracować w UG. Jaka ty optymistka. Oj Oj.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  10warta
5 lat temu

Ktoś tu się podszywa 🙂 Ale niech tam.

MRoz
MRoz
5 lat temu

Wspaniale wiadomosci! Najwyzszy juz czas 🙂

MucieK
MucieK
odpowiedział na komentarz  MRoz
5 lat temu

co do dróg powiatowych to myślę że w najgorszym stanie jest właśnie droga 22-lipca jak i chodniki przy niej. Idąc dalej tropem osób które myślą że to na „pokazy koni” Wiele osób spaceruje tam przy dobrej pogodzie by pobyć z rodziną nad wodą, a stan chodników jest nie do opisania. Jeśli jeszcze nikt na chodnikach nie złamał nogi albo nie skręcił to tylko pogratulować szczęścia włodarzom że tak się nie stało… a co do drogi to nie da się tej ulicy przejechać jadąc przez cały czas jedną prędkąścią…. (zapytacie jaką? „Może chciałbyś jechać 90km/h” nie, jadąc nawet 40 km/h od… Więcej »

MucieK
MucieK
odpowiedział na komentarz  MucieK
5 lat temu

dróg gminnych* Przepraszam za błąd

mike
mike
5 lat temu

Ok tylko po co znowu ta wycinka drzew. W Pajęcznie przy okazji każdego remontu chodnika wycinane są drzewa. Np. na Zdrojowej czy 1 Maja przed pocztą. Widać Burmistrzowi tak pasuje

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  mike
5 lat temu

Akurat na tej ulicy te drzewa to jest dramat – nie dość ze brzydkie ti jeszcze posadzone inteligentnie na samym środku chodnika. Drzewa powinny tam byc posadzone ale jakieś ozdobne kwitnące itd.. I przede wszystkim w takim miejscu żeby chodnik nie tracił 80% użyteczności

Kate
Kate
odpowiedział na komentarz  gzik
5 lat temu

Zgadzam sie, prosze tez zauwazyc drzewa na srodku waskiego chodnika na ulicy Malej (naprzeciw chinskiego), nie da sie tam przejsc chodnikiem, a osoby z dziecmi w wozkach musza isc ulica bo na chodniku kroluja drzewa ktorych nie da sie ominac, chodnik traci swoja funkcje.

Cat
Cat
5 lat temu

Poróbcie najpierw drogi dojazdowe do Pajeczna. Droga na Dworszowice to jedno wielkie sito!!!

Mieszkaniec Grajdolu
Mieszkaniec Grajdolu
odpowiedział na komentarz  Cat
5 lat temu

A po co ja poprawiać? To jakaś droga gminna albo powiatowa. Mało komu potrzebna! Jeszcze 20 lat temu uczęszczana przez furmanki,konie i rowery! Najważniejsze są dk i dw,ktore są w miarę dobrym stanie a reszta niech czeka na swoją kolej!

Piotr
Piotr
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec Grajdolu
5 lat temu

najgorzej jak wypowiada się ktoś, kto nie ma o tym pojęcia

marcin
marcin
5 lat temu

A może zostawić drzewa i zrobić deptak. Dojazd do posesji jest też z innej strony więc nie byłoby chyba problemu zamknąć tę ulice np. od ul.Reymonta aż do skrzyżowania za stadionem? Natomiast niektóre posesje z prawej strony które nie mają alternatywy na inny dojazd dostałyby specjalne pozwolenie na przejazd do posesji. Byłoby chyba miło móc korzystać z takiej ulicy.

Kasia
Kasia
5 lat temu

Droga do Siemkowic to samo, masakra

bvety
bvety
odpowiedział na komentarz  Kasia
5 lat temu

droga do Patrzykowa – jeśli ktos nie wie co to masakra to apraszam

palot
palot
odpowiedział na komentarz  bvety
5 lat temu

Do Patrzykowa masakra,W kierunku Rząśni tak samo, Niwisk, Siemkowic też . Chyba gorszego powiatu w Polsce nie ma. Ważne że Pan Starosta ma drogę do domu jak trzeba. Szlag mnie trafia na to wszystko.

jajajaja
jajajaja
5 lat temu

burmistrz zaraz koniem przyjedzie i chodnik obesrany

Kasia
Kasia
5 lat temu

Bardzo się cieszę, jestem tam już rzadko, ale naprawdę fatalnie to wygląda 🙂