R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoPogrzeb Wojciecha Walasika. Aktor spoczął w Pajęcznie

Pogrzeb Wojciecha Walasika. Aktor spoczął w Pajęcznie

We wtorek 8 lutego odbyły się uroczystości pogrzebowe Wojciecha Walasika. Urna z prochami aktora znanego z wielu polskich seriali została pochowana na cmentarzu w Pajęcznie.

Wojciech Walasik był cenionym aktorem teatralnym i telewizyjnym. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi i zadebiutował w spektaklu telewizyjnym „Wesele” Adama Hanuszkiewicza. W kolejnych latach mogliśmy zobaczyć go w takich filmach jak m.in. „Niezwykła podróż Baltazara Kobera” Wojciecha Jerzego Hasa, „Kroll”, „Psy”, „Czarne słońce”, „Złote runo”, „Pokłosie”. Znany był też z seriali „Ojciec Mateusz”,” Plebania”, „Kryminalni” czy „Klan”. Związany był również z Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Studyjnym’83 i Teatrem Nowym w Łodzi. W latach 2001-2011 wykładał w Akademii Muzycznej w Łodzi.

W ostatnich latach aktor zmagał się z ciężką chorobą. Niestety, pomimo walki, zmarł 3 lutego 2023 r. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 8 lutego w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pajęcznie. Wojciech Walasik został pochowany na pajęczańskim cmentarzu wśród najbliższych.

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tomtom
Tomtom
1 rok temu

Aktor był związany z Pajecznem?

Dorota
Dorota
odpowiedział na komentarz  Tomtom
1 rok temu

Tak. Mieszkał jako dziecko w Pajęcznie. W Pajęcznie na cmentarzu spoczywają jego rodzice.

Pajęczanka
Pajęczanka
1 rok temu

Dziadkowie Wojciecha Walasika Marianna i Władysław Walasik mieszkali obok parku, w ich budynku mieściła się stara poczta. Tutaj jako dziecko przyjeżdżał często z ojcem. Jego rodzice Zygmunt i Daniela pochowani są w jednym grobie. On dołączył do nich.